novy PC

Sekcia: Hardware a Drivery 13.03.2007 | 14:06
Dzairo   Návštevník
Ahoj.
NIeco o PC viem ale necham si poradit od skusenejsich. Mam NB IBM T22 a cosi zacal robit problemy sam sa mi vypne(teda mam tam teraz WinXP). Takze rozmyslam o novom PC. No pocitam ze tam uz pojde aj Linux nejaka distribucia. Potrebujem zacat pracovat s MySQL a web rozhranim. No otazka aku zostavy by som si mal zohnat????
Monitor si kupim sam (programujem a kreslim) teda nejaky velky s vysokym rozlisenim.
Ky MB,CPU,RAM,.... .
Vase nazory.
PS: uprednostim viac RAM ako HDD teraz mam 20G.
a ked sa da nech to podporuje 3D

Dzairo
    • Re: novy PC 13.03.2007 | 14:11
      ---   Návštevník
      to su take nijake poziadavky. To najdolezitejsie si nenapisal. Kolko chces investovat.
      • Re: novy PC 13.03.2007 | 14:28
        Dzairo   Návštevník
        No nejako do 15tis. Ja nepotrebijem 100GHDD mne staci aj nad 20G, zvukova nemusi byt 5kanalova staci aj obycajna . No potrebujem aby to malo aspon 4 USB, no a tiez nepotrebijem nejaku super DVD mechaniku. teraz nemam ziadnu len sem tam pripojim cez suflik nejaku CD, Ja potrebujem nahradu za to co mam teraz. ale v buducnosti budem potrebovat aj rozchodit nejaku distribuciu. Zatial pouzivam WinXP (mam tam programy a neviem tak rychlo prejst na Linux).pozeral som nejake zostavy v roznich firmach. nevime co bude lepsie ci AMD alebo Intel. a aku MB by som mal mat. co sa tyka grafiky tak nech podporuje najnovsie moznosti 3d zobrazovania v Linuxe
        • Re: novy PC 13.03.2007 | 16:06
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          poskladat si vlastne PC vyjde asi lacnejsie ... viem ti to zohnat do 12 komplet bez monitora celkom slusny stroj ... novy samozrejme. ak chces, v profile mas na mna kontakt.
          • Re: novy PC 13.03.2007 | 19:07
            Dzairo   Návštevník
            Tak napis priblizne konfiguraciu, ci je zaruka a odkyal si.
            • Re: novy PC 13.03.2007 | 19:57
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              Bratislava, zaruka min. 2 roky, Intel dual core (2,50 GHz a viac, 512 RAM, Asus doska, bedna, 160 GB disk ... ) emdi@emdi.sk
              • Re: novy PC 13.03.2007 | 20:56
                Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                Skoda ze BA ja som KE. Bolo by to aj spapiermy??? moznost dat do nakladov .... .
                • Re: novy PC 13.03.2007 | 22:50
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  hej, bolo by to kusok drahsie ale samozrejme. si z KE? hm ... napis mi na mail a dohodneme sa.
    • Re: novy PC 13.03.2007 | 14:24
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Kup si taky, kde budes mat predinstalovany linux :)
      • Re: novy PC 13.03.2007 | 14:27
        ---   Návštevník
        to ale nie je zaruka ze je to vhodny pocitac pre linux
        • Re: novy PC 13.03.2007 | 14:33
          Dzairo   Návštevník
          No v buducnosti budem potrebovat natom vyvijat aplikaciu pod linuxom. Jednalo by sa o server s MySQL a Web rozhranim. rozchodit nejaku siet na ktorej budu moje vlastne dosky (ARM7) a tie potom na RS-485.
          Linuxak niesom (zatial) ale zacat budem musiet ci chcem alebo nie.

    • Re: novy PC 13.03.2007 | 16:00
      Marek``   Návštevník
      A skúšal si overiť či nemáš povysunutý napájací kábel k PC? alebo či "nebrnkáš" niečim do tlačítka reset?
    • Re: novy PC 13.03.2007 | 16:50
      qwertz   Návštevník
      disk aspon 80 giga (muzes mit dualboot win+lin), ram urcite pres 512 Mb (KDE si vezme myslim pres 300mb, gnome nevim, ale taky je stale narocnejsi, na tech prostredich zacina vetsina uzivatelu linuxu) doporucil bych grafiku nvidii , obecne plati, ze komunita se zameruje na podporu levnejsiho hardware, takze pokud nebudes mit super nejnovejsi hardware tak v podstate rozjedes vse.. treba me ale nekdo opravi
      treba si sezen nejake live cd a nech si spustit na tom novem pc, pokud to vubec takhle jde .. (knoppix, slax)