Ako sa dostať do program files
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ln -s "Program Files" ProgramFiles
a pristupuj k tomu cez ten link; alebo to uzavri do uvodzoviekale na druhu stranu som uz videl implementacie ktore emulovali symbolicky link cez shortcut :-) a v neposlednom rade si moze clovek urobit ten link u seba v domovskom adresari, otazkou bude vsak ako sa s tym vysporiada standardna konfiguracia wine/cedega.
Ale je pravda, mne moznost robit symlinky v NTFS strasne chyba, nemoze si stiahnute torrenty presunut kam treba, ked kcem seedovat.
az na to ze standardna instalacia Q3A mala problemy s velkymi/malymi pismenami ale to je v tomto ponimani OT i ked sa podobne tvarila aj instalacia Q2. heretic2/hexec2 som neskusal.
suhlasim ze absencia linkov na ntfs/fat nedostatkom tychto filesystemov a podla mna je to z praktickeho hladiska pre mna jeden z najvacsich nedostatkov produktov firmy microsoft vobec. keby mali symbolicke linky a nie otvaranie tzv. "shortcutov" (podla mna by sa mali volat "longcuty") cez windows explorer tak by sa mnoho operacii vo windowse dalo robit ovela elegantnejsie ale to uz je na inu diskusiu... v tomto aspekte sa windows na linux este asi velmi, velmi dlho nebude chytat.