Povolenie instalacie JAVA

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2007 | 21:52
Avatar delux   Používateľ
Zdravim;
V linuxe som úplný začiatočník. Používam kubuntu. V terminály som zadal príkaz na update. Začalo aktualizovať. Pri 8% mi vyhodilo modrú tabuľku. Píše v nej: Nastavenie ubuntu a potom nastavovanie sun-java5-bin a ďalej sú nejaké kroky. Nedá sa to nijak potvrdiť, ani nič zadať. Dá sa to jedine vypnúť cez X, ale nič neaktualizuje. Po anglicky nerozumiem a prekladač v linuxe nemám (môžte mi nejaký poradit?). Neviem kde ani čo mám nastaviť. Ďakujem za odpoveď
    • Re: Povolenie instalacie JAVA 21.03.2007 | 08:27
      <<<>>>   Návštevník
      coked by si to znova skusil a vsetko skopiroval sem co vypisalo ;)
      • Re: Povolenie instalacie JAVA 21.03.2007 | 20:45
        Avatar delux   Používateľ
        Tentokrát mi vypísalo: E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
        Ak zadám: sudo dpkg --configure -a, a dám zasa sudo apt-get update, vypíše: E: Zámok /var/lib/dpkg/lock sa nedá získať - open (11 Resource temporarily unavailable)
        E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
        K tej jave uz ma ani nepustí.
        Nedávno som upravoval súbor /etc/apt/sources.list a nechcelo mi vobec nic updatovat, ani mi nespustilo "Manažér balíkov". Mal som zálohu a tak som súbor obnovil. Od vtedy mi zacalo vypisovat tu javu a hore uvedené dáta.
        • Re: Povolenie instalacie JAVA 21.03.2007 | 20:53
          ---   Návštevník
          E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
          ved tam mas odpoved ,zrejme mas otvoreny adept a ten blokuje pristup do databazy (z konzoly). Mohlo sa stat ze proces zostal spusteny aj ked to na prvy pohlad nie je vidiet. Uz tu bolo zopar takychto problemov a tusim restart pomohol. Takze neda sa naraz pouzivat 2 programy ,ktore pristupuju do jednej databazy.
          • Re: Povolenie instalacie JAVA 22.03.2007 | 21:22
            Avatar delux   Používateľ
            Dik. Nepoznas nejaky prekladac z EN do SK a opacne pre linux?
            V tom update vavi mi vypisuje:

            Nastavovanie sun-java5-bin
            Operating System Distributor License for Java v1.1 (DLJ)
            Operating System Distributor License for Java version 1.1 (DLJ)
            SUN MICROSYSTEMS, INC. ("SUN") IS WILLING TO LICENSE THE JAVA PLATFORM STANDARD EDITION DEVELOPER KIT ("JDK" - THE "SOFTWARE") TO YOU ONLY UPON THE CONDITION THAT YOU ACCEPT ALL OF THE TERMS CONTAINED IN THIS LICENSE AGREEMENT (THE "AGREEMENT"). PLEASE READ THE AGREEMENT CAREFULLY. BY INSTALLING, USING, OR DISTRIBUTING THIS SOFTWARE, YOU ACCEPT ALL OF THE TERMS OF THE AGREEMENT.

            1. DEFINITIONS. "Software" means the code identified above in binary form, any other machine readable materials including, but not limited to, libraries, source files, header files, and data files), any updates or error corrections provided by Sun, and any user
            ... Pokracuje to dalej, ale nejak sa mi to neda posúvať. Je tam asi 9 krokov. Na konci je <OK>, ale to mi nejde potvrdit (je to tam asi len napísané).
            Tiež nemôžem nič nainstalovat, ani cez pridať/odstránit programi (inštalátor Adept).
            • Re: Povolenie instalacie JAVA 22.03.2007 | 21:39
              ---   Návštevník
              najprv sa zbav toho adept-u . To by som ti odporucil ako prve ,vyhnes sa problemom. Takze v konzole
              sudo apt-get install synaptic
              synaptic nie je v kubuntu tak graficky "vymakany" ,ale ide hlavne o jeho funkcnost a tej sa nic nevyrovna.
              slovnikov je zopar ,napr. stardict ,ten ma vyhodu ,ze ked ho spustis a kliknes v texte na nejake slovo (napr. na internete) tak sa rovno preklada ,netreba ho teda pisat do slovnika. Horsie je ze ma slabsiu slovnu zasobu .Ale da sa najst CZ-ENG databaza ,alebo nieco ine Dalej existuje Peki slovnik ,ten potrebuje funkcnu javu
              • Re: Povolenie instalacie JAVA 23.03.2007 | 16:32
                Avatar delux   Používateľ
                Nejde mi to naistalovat. Popri stiahnuti instalacie, chce aktualizovat aj tu javu. Vsetko stiahne v poriadku, ale v okamihu ked zacne aktualizovat, vybehne ta tabulka co som tu uz písal. A takto je to aj s ostatným softom ktore chcem instalovat.
                • Re: Povolenie instalacie JAVA 23.03.2007 | 16:42
                  ---   Návštevník
                  toto si cital?
                  • Re: Povolenie instalacie JAVA 23.03.2007 | 17:05
                    Avatar delux   Používateľ
                    prikaz: ps ax | apt v kubuntu mi nejde. Po restarte mi to prestane vypisovat, ale tu javu mi nechce vypnut. Skusil som ju aj odinstalovat a vypisalo mi ze ten java balik je nejak kriticky poškodeny a mam ho preinstalovat. To som skusil, ale zasa mi vybehla ta tabulka s nastavenim sun-java5-bin.