nejde mi net...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.04.2007 | 19:52
Bozz   Návštevník
Cafte instalol som si Kubuntu 6.10, okrem toho ze mi to startuje presne cez 5 min a robi cudnu ciaru cez obrazovku pri loadingu... a obcas vypadne mys a nepomoze ani restarta..a sekaju okna ked ich presuvam... Tak sa snazim nainstalovat moj modem od MICROCOMU pomocou tohot navodu: http://www.linuxos.sk/index.php?show=KnowledgeBase_show_entry&id=8 Lenze ako to v tom navode pise mne to tak nefunguje a stojim hned na prvom bode.. ze mi ten be.deb nejde nainstalovat... tak ako tam pise, no prisiel som na to inak, ale ked dam instal package pita ma heslo v navode nieje nic o hesle.. dalej mam si spustit prikazovy riadok ale co to je, lebo mam to po ang.. a ked spustim ten "run command" tak mi to nefunguje (predpokladam ze to je prikazovy riadok, skusal som to aj v tej CONSOLE TERMINAL... ale ani tam prosim o rady diky http://www.box.net/shared/s2bzenuvfp
    • Re: nejde mi net... 01.04.2007 | 20:53
      ---   Návštevník
      napis znova odkaz na ten navod , zjavne sa nepodaril ani jeden odkaz :-)
      videl si navod na ubuntu? konzola
      to pomale startovanie moze suvisiet s grafikou ,ked nahodis ovladac na nu tak by sa to mohlo vyriesit
      • Re: nejde mi net... 01.04.2007 | 22:02
        Bozz   Návštevník
        odkaz ide len ho treba skopirovat a prilepit...
        • Re: nejde mi net... 01.04.2007 | 22:30
          ---   Návštevník
          jasne
          prvy bod bude u teba vyzerat trochu inac, nepoznam velmi kubuntu (teda KDE) ,ci sa tam da instalovat balik kliknutim. Takze si ten balik stiahnes zrejme do /home/uzivatel
          otvoris konzolu a das
          cd /home/uzivatel
          prikaz ls (to len aby si videl co je v adresari
          sudo dpkg -i br (a v tomto momente stlacis TAB -to dokonci pisanie nazvu) (ENTER)

          ak si to este neurobil ,tak si nainstaluj mc (midnight commander) bude sa velmi hodit
          sudo apt-get update
          sudo apt-get install mc (alebo cez adept ho daj hladat)

          je viacero moznosti ako kopirovat subory ,napr v konquerore (ako root) , v konzole ,v krusaderi atd.
          ak to budes robit v konzole tak si pusti mc ako root
          sudo mc
          a mozes kopirovat co len chces a kam chces.
          • Re: nejde mi net... 01.04.2007 | 22:33
            ---   Návštevník
            takisto prikaz
            sudo gedit /usr/sbin/stdsl.sh
            bude vyzerat
            sudo kwrite /usr/sbin/stdsl.sh
            • Re: nejde mi net... 02.04.2007 | 22:23
              Bozz   Návštevník
              Diky za rady ale ja som uplny zaciatocnik, a neviem presne o com hovoris.. mam problem po instalacii rozbehat ten net.. ale diky.. skusim to zase nejaka lama nesom... :D ak neco nepojde ozvem sa o5 zatial dikes
          • Re: nejde mi net... 05.04.2007 | 20:40
            Avatar bozz   Používateľ
            Este niekto nejaky napad...
            • Re: nejde mi net... 05.04.2007 | 21:42
              ---   Návštevník
              a teraz ako co ocakavas? ze ti niekto bude popisovat klikni napravo na 3-tiu ikonu a podobne?
              ak nenapises co ti v tom navode nejde tak sa nikam nedostanes, ze ti nejde nainstalovat balik je pekna vec ,ale co s tym? Napis co si robil. Potom sa posunieme dalej.
              Ono zaklady budes musiet nejako zvladnut sam. Ale nie je to nic zlozite. Ked prides na to ako sa spravne pouziva konzola ,tak mas vyhrate.

              len tak mimochodom aku mas grafiku ?
              • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 01:40
                Avatar bozz   Používateľ
                ASUS ATI EAX1600XT SILENCER 256MB DDR3
                • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 15:07
                  ---   Návštevník
                  navod na grafiku , je to pre ubuntu ,takze gedit je v kubuntu kwrite...
                  alebo dalsi navod (su tam dve rozne instalacie ovladaca ,tak si vyber).
                  • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 18:09
                    Avatar bozz   Používateľ
                    tak som to skusal instalovat.. a toto mi vyhodi nejake chyby.. http://www.box.net/shared/130z9p160l a http://www.box.net/shared/9qpqy4okvx
                    pise tam nejake chyby, tak pri instalacii tak neviem...
                    • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 18:10
                      Avatar bozz   Používateľ
                      odkazy treba copy a paste...
                      • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 18:19
                        ---   Návštevník
                        jediny problem tam vidim a to ten ,ze ty sa snazis instalovat adresar. Prikaz na instalovanie vyzera
                        sudo dpkg -i balik.deb
                        tebe tam chyba koncovka .deb
                        • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 19:40
                          Avatar bozz   Používateľ
                          to som si vsimol.. a daval som tam aj to .deb ale nejde to aj tak...
                      • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 18:45
                        ---   Návštevník
                        este otazka ,myslis ze nie je cas prejst na ubuntu ,kedze vsetky navody su robene (povacsine) pre ubuntu a tak sa zda ze tebe to robi problem ,ze mas kubuntu ,ktore sice nie je zasadne rozdielne ,ale lisi sa v nainstalovanych programoch , trochu aj sposoboch pouzivania ,a hlavne existuju navody hlavne na UBUNTU.
                        Tebe ako zaciatocnikovi by to myslim si prospelo. Potom by si vsetko robil systemom copy&paste.
                        (este si dovolim skonstatovat ,neviem co ludi nuti instalovat kubuntu , zrejme vidina podobnosti s windows ,ale je to dost otazna podobnost ,vyrazna popularita ubuntu oproti kubuntu hovori o niecom inom)
                        • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 19:42
                          Avatar bozz   Používateľ
                          Mne je jedno dam si ten ubuntu, posli mi link.. na download :D moje 194473099
                          • Re: nejde mi net... 06.04.2007 | 20:05
                            ---   Návštevník
                            ja ti nic neodporucam to musis zistit sam ci to nie je vhodnejsie mat na zaciatok ubuntu.
                            http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
                            naklikaj si tam ubuntu 6.10 (nalavo=desktop edition) a architekturu ,taku aku mas ,a nejaky rychly server si vyber.

                            potom je velmi dobra pomoc s ubuntu http://wiki.ubuntu.cz/
                            inac do kubuntu sa a doinstalovat GNOME (balik ubuntu-desktop), aby z toho bolo ubuntu ,ale bude sa to tam trochu miesat, ciste ubuntu z toho nebude:-)
                            • Re: nejde mi net... 07.04.2007 | 16:32
                              Avatar bozz   Používateľ
                              Diky tak ja to skusim s tym ubuntuom... ale este sa pohrajem s tym Kubuntom..inak ak chces vidiet ako cudne mi startuje a ako dlho tak tu je link na rapdishare, ak chces tak si pozri, vseci co to videli vravia ze mi to startuje nejak divne a to som ho uz 2x preinstaloval http://rapidshare.com/files/23802248/start_linux.rar.html
                              • Re: nejde mi net... 07.04.2007 | 16:41
                                ---   Návštevník
                                clovece par odkazov ,ani jeden funkcny? Kopirovat ma nebavi
                                a href=''
                                vidis tam tie dva znaky za "rovna sa" , su dva! , medzi ne treba vlozit adresu odkazu.
                                a href='www.adresa.xy'
                                • Re: nejde mi net... 07.04.2007 | 18:29
                                  Avatar bozz   Používateľ
                                  <a href='http://rapidshare.com/files/23802248/start_linux.rar.html'</a>
                                • Re: nejde mi net... 07.04.2007 | 18:29
                                  Avatar bozz   Používateľ
                                  no nejde to nesom blbi... jednoducho to nejde...
                                  • Re: nejde mi net... 07.04.2007 | 20:27
                                    ---   Návštevník
                                    a href='www.adresa.xy'>adresa</a>
                                    ako na to