Kopete/LICQ/Gaim

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.04.2007 | 21:27
Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
Čo sa mi mohlo stať s nastavením spomenutých klientov ? Nastavim si Visibility na Invisible a napriek tomu ma všetci vidia. Visibility listy mam čisté. Čo sa mohlo stať?
Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Kopete/LICQ/Gaim 18.04.2007 | 22:52
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Dá sa povedať že to je bežný jav. Nie všetci klienti rešpektujú stav invisible. Kamarát to používa iba keď sa chce zbaviť obťažovania windoze užívateľmi, ktorí používajú ICQ 5.1 :) Ja mám GAIM a normálne ho vidím, dokonca aj jeho status: Invisible.. :P
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: Kopete/LICQ/Gaim 18.04.2007 | 23:13
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nemyslim si, ze je to riesene na tejto urovni. skor ICQ server predstiera pred nadefinovanymi uzivatelmi offline stav... invisible voci gaimu funguje.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Kopete/LICQ/Gaim 20.04.2007 | 18:18
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          Toho som si síce vedomý, ale keby sa mi to nestalo tak to nenapíšem.

          BTW zdá sa mi že takéto poruchy, ale aj iného druhu sú na ICQ serveri čím ďalej tým viac bežné. (aj Vám?)
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: Kopete/LICQ/Gaim 18.04.2007 | 23:14
        zz   Návštevník
        icq sa chova trocha divne.... ja mam tiez gaim a tych, co su invisible nevidim, pokial ma nemaju vo visible liste
      • Re: Kopete/LICQ/Gaim 19.04.2007 | 16:16
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        No ano ale mňa predtým nikto cez Gaim nevidel. Až teraz mi spolužiačka píše, že ma vidí.
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Kopete/LICQ/Gaim 18.04.2007 | 23:15
      still   Návštevník
      Pripajaj sa cez CenterICQ - konzolovy klient, vcelku zle kodovanie diakritiky a nie vela funkcii. Asi preto, ze dany projekt je mrtvy a o reinkarnaciu sa pokusa teraz ina skupina pod inym nazvom, ale kedze este len zacali nevydali este ziadnu verziu.

      Ale vyhoda je, ze ked sa pripojis a mas status Invisible, tak ta bude vzdy a vsetkym hlasit ako Offline, dokonca aj ked budes s nimi priamo pisat. :-)
      • Re: Kopete/LICQ/Gaim 19.04.2007 | 00:09
        Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
        ja mam kopete a tiez ma vidia ako offline ked som invisible a aj ked im pisem :)
        "IB, thy name is homework." -- IB