Upload suborov

Sekcia: Programovanie 02.06.2007 | 19:31
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
Zdravim vas. Vytvoril som si vlastnu stranku (pod prispevkom), na ktoru som pridal aj upload suborov. Po pokuse o upload mi to vypise toto:Forbidden

You don't have permission to access /upload.php on this server.
Ako to opravit? ĎAKUJEM
sudo apt-get remove windows
    • Re: Upload suborov 02.06.2007 | 19:34
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      sudo apt-get remove windows
      • Re: Upload suborov 02.06.2007 | 19:41
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        nemas opravnenie na zapis do adresara. over si chmod ...
        • Re: Upload suborov 02.06.2007 | 19:50
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          No, vela mi to nehovori. Dalo by sa konkretnejsie?
          Dakujem
          sudo apt-get remove windows
          • Re: Upload suborov 02.06.2007 | 23:00
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            http://en.wikipedia.org/wiki/Chmod

            robis nieco s PHP a neovladas zakladne veci ... RTFM || UTFG
            • Re: Upload suborov 02.06.2007 | 23:41
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Dnes som s PHP robil 1. krat. chmodom zmanim nieco take ako su atributy?
              sudo apt-get remove windows
              • Re: Upload suborov 02.06.2007 | 23:45
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                chmod je zmena opravneni pre vlastnika, skupinu a ostatne a povoluju sa citanie, zapisovanie a vykonavanie
                • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 00:41
                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                  No ja som zmenil paremetre suboru chmod upload.php -rwx, supol som to na server a stale to iste.
                  sudo apt-get remove windows
                  • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 01:00
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    chmod sa udava v cislach!!! pogoogli fora!
                    napriklad surminet.com
                    • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 04:05
                      Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                      chmod sa neudava len v cislach...
                      <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
                    • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 12:34
                      Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                      chmod oug=rwx upload.php o = owner (vlastnik), u=user, g = group........
                      dreamwalker
                      • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 15:01
                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                        skusil som, no stale to iste. Pri zdrojaku opload.php je poznamka: zdrojaky. Môže byť chyba aj v tom, že mam len free konto???
                        sudo apt-get remove windows
                        • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 16:12
                          Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                          v tej poznamke to mas jasne napisane > musis mat adresar data a severi a "skupina" musi mat pravo na zapis....to znamena ze si vytvoris adresar "data" na serveri a do neho nakopirujes upload.php...potom zmenis prava : chmod g=r /data
                          ale to musis menit prava pre adresar umiestneny na serveri, teda bud cez gnome-commander, alebo v niecom cim sa pripajas na server, predpokladam ze cez ftp, tak mozes pouzit aj ftp cez konzolu.....tz > ftp tvojekonto.sk 21 zadas meno, heslo, a vytvoris adresar "data" cez mkdir a potom zmenis prava....
                          dreamwalker
                          • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 21:41
                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                            Sorry, ze tolko otravujem. Mne v podstate staci vytvorit na serveri adresar s pozadovanymi atributmi,. Stranku editujem cez www.szm.sk (ta ma rozhranie na editovanie stranky). Ja ten adresar vytvorim, lenze neviem ako mu zmenit parametre.
                            sudo apt-get remove windows
                            • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 21:43
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              hm, nema nahodou szm.sk povolene php skritpy len v platenych verziach hostingu?
                              • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 21:59
                                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                No to by ma tiez zaujimalo :) . Ak nie..., nevie niekto o servri ktory aj zadarmo dovoluje pouzitie PHP??? DIK
                                sudo apt-get remove windows
                                • Re: Upload suborov 03.06.2007 | 23:44
                                  Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
                                  Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
                                • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 13:59
                                  Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                  host.sk
                              • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 02:54
                                Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                                • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 15:29
                                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                  Na php5.sk som umiestnil moju stranku. Vytvoril som adresar date (skusal som cez gnome commander aj cez gftp), no nepodarilo sa mi zmenit chmod(zapis pre skupinu).Nastavenia sa stale vratia do povodneho stavy(bez moznosti zapisu pre skupinu) Co s tym? DIK
                                  sudo apt-get remove windows
                                  • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 16:49
                                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                    skusal som uz aj cez shell: ftp domna.php5.sk, meno, heslo - vsetko ok. Vytvoril som data.Skusal som aj zmenu parametrov, no stale nic. Mozno som pouzil zly prikaz chmod. Uz neviem :(
                                    sudo apt-get remove windows
                                    • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 16:55
                                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                                      pouzi gftp, v nom mozes menit pristupove prava pre file na servery graficky
                                      • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 17:05
                                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                        skusal som uz aj gftp, stale to iste, prava sa stale vratia do pôvodneho stavu. Neviem co s tym. Aj by som dal pristupove udaje, nech sa na to niekto pozrie :(
                                        sudo apt-get remove windows
                                        • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 17:06
                                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                                          tak kontaktuje tech. podporu. neverim ze by apache mal defaultne zakazany pristup k php skriptom
                                          • Re: Upload suborov 04.06.2007 | 17:11
                                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                            prava su zmenene. po pokuse o uploadd server vypluje toto:Warning: Unknown: failed to open stream: Permission denied in Unknown on line 0

                                            Warning: Unknown: Failed opening '/www/8/site35068/wwwroot/upload.php' for inclusion (include_path='/www/8/site35068/:.:/usr/lib/php') in Unknown on line 0. Vyzsie je adresa k zdrojaku upload.php
                                            sudo apt-get remove windows
                                            • Re: Upload suborov 06.06.2007 | 12:09
                                              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                              teras mi to vypisuje toto. $uploaddir = 'data/'; $uploadfile = $uploaddir . basename($_FILES['userfile']['name']); if (move_uploaded_file($_FILES['userfile']['tmp_name'], $uploadfile)) { echo "subor bol uspesne nahrany.\n"; } else { echo "Subor sa nepodarilo nahrat.\n"; } ?> . Dik za radu
                                              sudo apt-get remove windows
                                              • Re: Upload suborov 06.06.2007 | 12:41
                                                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                                freeserver.sk odporucam ...
                                                • Re: Upload suborov 06.06.2007 | 15:39
                                                  Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
                                                  Ano - freeserver.sk ale musis si zaplatit domenu. Miesto a sluzby mas zdarma. Na hoste mas zadara vsetko.
                                                  • Re: Upload suborov 06.06.2007 | 17:02
                                                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                                    aj domenu druhej urovne? a kvalita sluzieb host.sk a freeserver.sk sa neda porovnat ani zdaleka ...
                                                    • Re: Upload suborov 06.06.2007 | 17:06
                                                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                                                      ano maju to v podmienkach (domena druhej urovne je myslene nieco ako example.sk). len aby to nebolo nieco ako pipni.cz ze dostupnost bola na zaplakanie.
                                                      • Re: Upload suborov 06.06.2007 | 17:22
                                                        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
                                                        Ano domenu si jednoducho treba prenajat za poplatok. Sluzby freeserveru su vsak naozaj velmi dobre (s tym suhlasim). Nikdy som s nimi nemal problem a dostupnost je vyborna.
                                                        • Re: Upload suborov 07.06.2007 | 14:10
                                                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                                          servre bezia na FreeBSD ;)
                                                          • Re: Upload suborov 07.06.2007 | 14:15
                                                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                                                            skoda ze porovnavas hostingy podla toho na com bezia. OS nie je jediny klucovy prvok v kvalite hostingu
                                                            • Re: Upload suborov 07.06.2007 | 14:41
                                                              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                                              sorry asi si nabral milny dojem z vyssie uvedenej spravy...tym som chcel naznacit ze linux a unix su fajn...

                                                              btw. freeserver ma podla mna na slovensku zatial najlepsi hosting...rychly a dobra podpora vo fore
                                                              • Re: Upload suborov 07.06.2007 | 15:22
                                                                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                                                Zaregistroval som si domenu na freeserver.sk. Pristup K ftp uz mam. Chcem sa spitat, ci Domena je funkcna hnet po registracii, alebo az po uhradeeni poplatku. DIK
                                                                sudo apt-get remove windows
                                                                • Re: Upload suborov 07.06.2007 | 19:42
                                                                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                                                  po uhradeni a v pripade .sk domeny aj odoslani ticketu a sxvaleni ramcovej zmluvy
                                                                  • Re: Upload suborov 07.06.2007 | 23:57
                                                                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                                                    Bol by niekto ochotny pozriet sa na ten upload.php skript, ci je spravny? Formular mi funguje bezproblemov. Moj upload.php som vytvoril tak, ze som si vytvoril prazdny dokument, pmenoval som ho upload.php a do toho suboru som iba nakopiroval ten zdrojak. Je to spravne? ĎAKUJEM
                                                                    sudo apt-get remove windows
                              • Re: Upload suborov 09.06.2007 | 21:17
                                Imro15   Návštevník
                                Je to presne tak, SZM na bezplatnej verzii nema PHP.
                                • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 02:37
                                  PHP   Návštevník
                                  Ok na upload cez PHP som sa vy... . Mam konto na Php5.sk a chcel by som, aby mi uzivatelia mohli posielat subory z prehliadaca priamo na ftp server (ftp priestor obsahuje aj index.html a dalsie subury potrebne pre chod stranky). Napr. zadaju:ftp://moje_konto.php5.sk/adresar_pre_prispevky, no a jednoducho prenesu svoj subor do adresara. Je to mozne?????? Dakujem Pekne za rady
                                  • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 10:25
                                    Avatar srigi   Používateľ
                                    No sak to musis naprogramovat v PHPcku. Len si zisti od PHP5.sk ako maju nastavene totok:
                                    ; Maximum allowed size for uploaded files.
                                    upload_max_filesize = 8M
                                    No a potom je to uz lahke, vyrobis formular s tlacidlom na vyber suboru a "Submit" tlacitkom. Action nastavis na nejaky PHP skript a ten to cele spracuje:
                                    vezme udaje z TMP adresara
                                    premenuje
                                    ulozi
                                    napise userovi odozvu.
                                  • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 14:24
                                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                    no tie zdrojaky na Exohostingu by mali bez problemov bezat. To co ti pise, ze namas prava, tak na tom exohostingu ti to aj vysvetluju ::

                                    Adresár data musí existovať v adresári kde je skript umiestnený a musí mať povoolený atribút zápis pre skupinu.


                                    Cize chmod 775. No a ako nastavit prava?! No napr. cez gFTP sa pripojis na server a prav. klik na adresar, subor -> Atribúty...a zaskrtnes prava ktore chces pouzit ;)
                                    • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 14:43
                                      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                      Exo hosting skript som uz skusal a asi dalsich 20, no stale nic. cez gftp som prava pre skupinu nastavoval tak ako to bolo v popise skriptu. Neviem, ci nebude chyba na strane php5.
                                      sudo apt-get remove windows
                                      • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 15:06
                                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                        No skript uz funguje, len stale dostavam:subor sa nepodarilo nahrat. Fak neviem, ci nebude chyba na strane php5.
                                        sudo apt-get remove windows
                                        • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 15:32
                                          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                          ak mate chut skuste www.gubuntu.php5.sk, upload je celkom dole. Zdrojaky su z exo hostingu ;)
                                          sudo apt-get remove windows
                                        • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 15:35
                                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                          mas spravne nastavenu cestu k uploadovanemu adresaru?
                                          $uploaddir = 'data/';
                                          $uploadfile = $uploaddir . basename($_FILES['userfile']['name']);
                                          • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 15:46
                                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                            PHP skript:
                                            <?
                                            $uploaddir = 'data/';
                                            $uploadfile = $uploaddir . basename($_FILES['userfile']['name']);
                                            if (move_uploaded_file($_FILES['userfile']['tmp_name'], $uploadfile)) {
                                            echo "subor bol uspesne nahrany.\n";
                                            } else {
                                            echo "Subor sa nepodarilo nahrat.\n";
                                            }

                                            ?>
                                            sudo apt-get remove windows
                                            • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 15:48
                                              thinos   Návštevník
                                              mas vobec adresar data?
                                              • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 16:01
                                                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                                Ano s chmod 775. Adresar mam v priecinku wwwroot, kde je aj index.html a upload.php
                                                sudo apt-get remove windows
                                                • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 16:28
                                                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                                  Pridavam aj zdroj FORM:
                                                  <form enctype="multipart/form-data" action="upload.php" method="post">
                                                  <input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="30000" />
                                                  Nahrať súbor: <input type="file" name="userfile" />
                                                  <input type="submit" value="Upload" />
                                                  </form>
                                                  sudo apt-get remove windows
                                                  • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 19:45
                                                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                                    Je ochotny s tym niekto pomoct?
                                                    sudo apt-get remove windows
                                                    • Re: Upload suborov 18.07.2007 | 20:58
                                                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                                      zmen prava adresara data na chmod 777 a pojde to ;)
                                                      • Re: Upload suborov 22.07.2007 | 16:44
                                                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                                        No, chmod data som nastavil na 777 a staaaaaaale nic :(
                                                        sudo apt-get remove windows
                                                        • Re: Upload suborov 22.07.2007 | 21:30
                                                          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                                                          chown apache:apache