*tar.gz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.06.2007 | 22:28
Stanley   Návštevník
Ahoj mam Debiana....a predtym som mal Mandrivu 2007 nejak som sam usudil, ze Debian bude lepsi...mam este aj Win Xp, ale chcem sa ho zbavit....len mam ustavicny problem, ked si chcem nieco nainstalovat akonci to na tar.gz tak mam teplotu...viem to rozbalit, viem aj to ze by mali nasledovat prikazy
./configure
make or makefile
make install

no vzdy...mi to vypise chybu uz pri provom prikaze...helfne niekto?
    • Re: *tar.gz 03.06.2007 | 22:38
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      heh dalsi stano :D no napis ze co Ti vypluje konzola... v poslednych 3 riadkoch je vecsinou to, co Ti chyba...

      inak co chces instalovat? spusti si program Synaptic a instaluj cez to. ovela jednoduchsie ako kompilovanie...
      • Re: *tar.gz 03.06.2007 | 22:43
        stanley   Návštevník
        takze tu je zdrojak....no a je to scanner portov...potrebujem nieco zhodit...jednu stranku...inac nie som velmi zabehnuty v linuxe..takze tak...ten Synaptic...je kde?:-))))

        debian:/home/stanley/Desktop/Sťahovania/knocker-0.7.1# ./configure
        loading cache ./config.cache
        checking for a BSD compatible install... /usr/bin/install -c
        checking whether build environment is sane... yes
        checking whether make sets ${MAKE}... yes
        checking for working aclocal... missing
        checking for working autoconf... missing
        checking for working automake... missing
        checking for working autoheader... missing
        checking for working makeinfo... found
        checking for gcc... no
        checking for cc... no
        configure: error: no acceptable cc found in $PATH
        • Re: *tar.gz 03.06.2007 | 22:45
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          apt-get install build-essential
        • Re: *tar.gz 05.06.2007 | 20:00
          Avatar Plado ubuntu  Používateľ
          K synapticu sa dostanes za pomoci mysi.... K-menu ->System (alebo nejake nastroje) -> Snaptic (ak mas KDE.... ak GNOME tak je to trochu ine) a tam si jednotlive programy mozes krasne vyhladat... Ak to ces silou mocou riesit v konzole tak si hlavne vsimaj posledne riadky pred errorom... niekde tam je nejake "no", alebo neco podobne (tebe pravdepodobne chyba nejake C-cko) a tak ti odporucam predsa spustit ten Synaptic a najst tam aspon nieco ako cc, alebo gcc a nainstalovat to.... ak sa mylim, verim, ze ma nejaky skusenejsi linuxak opravi.... Ja si zatial tiez na linux zvykam a trpim trojom z produkcie MS, ktoreho sa chcem v blizkej buducnosti zbavit.... drzim prsty
      • Re: *tar.gz 05.06.2007 | 12:28
        W4n_L   Návštevník
        cau..ak to rozbalis tak sa ti vytvori adresar s tym programom..
        das cd a nazov programu aby si sa dostal do adresara a tam das
        ./configure
        make
        make install
        ka ti to vypise chybu tak tam neni nejaky konfiguracny subor..skus ho najst v nejakom podadresari a najlepsie by bolo precitat README to pomoze co a jak spravit =)
        • Re: *tar.gz 05.06.2007 | 12:32
          xx   Návštevník
          mozno je vhodne doinstalovat checkinstall
          a ako posledny krok pri kompilovani (namiesto make install) pouzit sudo checkinstall ,to vytvori balik a ten sa nainstaluje, neskor lahko odinstaluje.
    • Re: *tar.gz 03.06.2007 | 22:41
      Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
      Nastav si repozitare a instaluj z nich. Debian ma deb balicky. Instaluj z konzoly cez apt-get install meno_balika.
      • Re: *tar.gz 04.06.2007 | 10:39
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        traja stanovia v jednej diskusii? to sa da? som myslel ze nie :D
      • Re: *tar.gz 05.06.2007 | 13:11
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        ak si nainstalujes distro, zvacsa tam nie su kniznice a programy (gcc) potrebne na vykompilovanie toho-ktoreho zdrojaku. to je vsak normalna vec.
        postup je nasledovny:
        1. spusti ./configure
        2. ak skonci s chybou, otvor google a zadaj vypis:
        configure: error: no acceptable cc found in $PATH ubuntu
        hned prvy link ti povie "sudo apt-get install gcc"; vrat sa na 1. krok
        3. make
        4. sudo make install
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: *tar.gz 05.06.2007 | 19:21
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Z toho, že ti to vypíše nejakú chybu si nič nerob. Mne sa ešte nikdy nič okrem jadra nepodarilo úspešne skompilovať - vždy vypísalo nejaké chyby a na to aby som hľadal niekde po googli, čo to chce, na to som nikdy nemal čas, keď si na tú inštaláciu nájdem tak 5 minút, za 5 minút sa nedá nájsť chyba, tak som to vždy vzdal, lebo už som zase musel ísť robiť niečo iné, potrebnejšie. A čo je najhoršie, tie najlepšie programy sú vždy iba ako zdrojáky. Nakoniec to skončí tak, že používam windowsové cracnuté programy cez wine, pretože tam je inštalácia otázkou chvilky.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: *tar.gz 05.06.2007 | 20:10
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        mas uplne zly pristup.
        -v niektorych distrach je to problem, ale na tych typu fedora, ubuntu určite nie; ./configure ti vypise aka ti chyba kniznica (subor). jedinou tvojou ulohou je zistit KTORY balicek obsahuje tento subor. ten sa da vzdy (99,999%) nainstalovat z repozitarov 1 prikazom.
        -ak kompilujes nejaky exoticky rogram, bude tych veci treba viac, ale max. do 15 minut to musis mat vyriesene
        -ak mas linux neda sa spoliehat len na binarky. hlavne ked potrebujes instalovat daco z CVS (current version system)
        -staci ze tie veci raz nainstalujes a mas vystarane. potom to uz pojde...
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk