pomaly john the ripper
vdaka.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ale nepredpokladam ze by si mal obstarozny pocitac v rychlosti pod 100MHz alebo plnu ram koli zbytocne nastartovanemu grafickemu prostrediu alebo ze by si si neprelozil tento program sam na mieru (rovnako ako aj napriklad mplayer) kedze jeho kompilacne rutiny vykonavaju standardny benchmark a podla toho sa optimalizuju binarky. rovnako nepredpokladam ze by si mal vykony pocitac s maximalnym podtaktovanim (ci uz koli problemom s acpi alebo prehrievanim)...
zial neopisal si situaciu a z popisu dosledku sa da dedukovat:
bud mas absolutne nevyhovujuci pocitac aleno tam mas nieco pokazene, popripade zle nastavene.
skor by som sa zameral na to ci je ten pocitac funkcny a ci s nim vie dane live korektne pracovat. alebo by som odporucil specializovane livecd, napriklad rovno od otvoreneho muru (skratene od sovy).
PS.: prelozil som vsetky nazvy do slovenciny :)
vidiet :D
vyrobca nastroja john the ripper. skoda ze si si neprecital dokumentaciu k danemu nastroju a ani vyrobcovu stranku.
thx
You can also use (censored) to limit the number of different characters that John tries, even if the charset file has more
ten text sme si nevymysleli ale precitali z prirucky. ale ak chceme, tak ju mozeme prelozit do ineho jazyka.
vdaka.
Predpokladam ze si sa skusil pozriet na stranku google.sk, do policka na vyhladavanie zadat "john the ripper", kliknut na hladat v google a kliknut na prvy link. Potom staci kliknut na "browse the documentation for John the Ripper" a "EXAMPLES". Obsah toho suboru by sa mal nachadzat aj v baliku ktory vlastnis.
Napíš to ako novú otázku do Fóra tuná. Keď si všimneš, táto diskusia bola ešte z júna 2007 a odvtedy sa už hádam pytateľ-falco naučil používať LiveCD (OPW) s john a prečítal si príručku v eng..... hádam ..