vypinanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.07.2007 | 13:08
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
mam taky problemik ked dav vypnut PC tak pekne nabehne bootsplash a aj ubudne pekne do konca ale potom sa nestane nic zostane tam to logo ubuntu aj s tym prazdnym sliderom a musim ho vypnut nasilu (podrzanim gombika) robi to uz od nainstalovania

dokonca aj po instalacii z live cd na konci ked povedalo stlac enter pre reset tak mi neresetlo komp musel som rucne

je to nastavitelne v linuxe,v biose,alebo kde ???

+moj win ma tiez problme s vypnutim ale on sa vypne no po 5 sekundach ako je vypnuty (nic neblika ani ventilatory nebezia) sa sam od seba zapne

este pred mesiacom to win nerobil a ubuntu mam iba 3 tyzdne, mohla to sposobit instalacia ubu

pls pls poradte nechce sa mi stale cakat pri kompe kym sa vypne aby som to musel spravit este raz a natvrdo
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: vypinanie 06.07.2007 | 13:23
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      daco s acpi. musis to mat zapnute v biose. moze byt problem aj v kerneli - mne sa na jednom pc stalo ze po update sa uz nechcel vypnut
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: vypinanie 06.07.2007 | 13:41
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        pls napis ako to mozem zmenit lebo som vedla pozriem to acpi alebo co to je v biose ale aj tak neviem

        pls skuste podrobnejsie
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: vypinanie 06.07.2007 | 15:58
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          kazdy bios je iny. niekde by tam malo by napisane ACPI a pri nom Enable alebo On
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: vypinanie 06.07.2007 | 16:17
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Ono to kľudne môže byť hardwarový problém napríklad so zdrojom alebo s doskou. Keď hovoríš, že aj windows má s ým problémy, teda dva nezávislé operačné systémy pracujúce s rovnakým HW majú problémy týždeň po tom ako si nainštaloval ubuntu. S inštaláciou Ubuntu to teda nemusí súvisieť.

      Nie som zrovna elektrotechnik, som elektrochemik, ale niečo z elektroniky viem. Mal som podobný problém, mne sa však desktop ani nechcel zapnúť. Nevedel som ani za nič prijsť na to, čím to môže byť. Bolo to v čase, kedy som ten desktop staval (lepil z čoho sa dalo, čo som mal). Preto som čiastočne podozrieval i seba, keďže som čiastočne prerábal zdroj, že som tam niečo omylom vyskratoval, že mi niekam kvapla spájka a som si to nevšimol. Problém bol oveľa jednoduchší. Nakoniec bola vadná jedna cievka statora ventilátora a keď ostal ventilátor nevhodne stáť, potom sa nerozbehol a keď sa nerozbehol ventilátor, tak to nezoplo hlavný prívod na výstup. A teda to nedávalo šťavu. Nikdy by som si nespájal ventilátor s tým, že nenabieha zdroj, ale niektoré zariadenia chcú byť natoško inteligentné, že je u nich aj takáto absurdita možná. Vymaneil som ventilátor a funguje to. Banalita, ktorá je tak banálna, že by nikoho nenapadla.

      Iný problém som mal, keď sa mi zdroj nechcel rozbehnúť a bolo z neho počuť praskanie. Bolo to spôsobené tlačiarňou, ktorá cez LPT port posielala aj vo vypnutom stave do základnej dosky a teda aj do zdroja na jeden výstup signál 2V, ktorý z nejakého dôvodu zdroju zabránil aby sa to rozbehlo. Pomohol dátový prepínač.

      Moc som sa rozpísal ako to už mám vo zvyku, ale chcel som tým len povedať, že nie za všetko môže OS a že občas treba hľadať príčinu aj tam, kde by sme ju nehľadali.

      1. Skús si od niekoho požičať iný zdroj a či ten bude
      fungovať.

      2. Pozapínaj všade podporu ACPI a APM (ale ked to predtým fungovalo, nevidím dôvod, prečo by to malo byť vypnuté) BIOS
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: vypinanie 06.07.2007 | 18:12
      LOL   Návštevník
      Mne Kubuntu 7.04 tiez "nevedel" vypnut PC, tak som ho zmazal :-)))