internet banking + linux
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Domnieva sa totiž, že Linux je na to vhdonejší...
Iba môj osobný názor, keďže som paranoidný, internet banking vôbec nepoužívam, transakcie robím osobne v banke a peniaze vyberám na hotovosť, platím všade v hotovosti. Nemám rád, keď sa niekde zhromažďuje príliš veľa údajov o mne a mojej činnosti. A tento fakt neovplyvní ani môj OS ani nič iné.
Ale ten, kto zakladal túto tému, sa pýtal práve na to, či Linux alebo nejaké jeho súčasti majú vplyv na zvýšenú bezpečnosť spomínaného internet-bankingu...no a na toto si mu v ďalšej časti svojho príspevku viac-menej aj odpovedal ;).
predvoleny prehliadac vo windows je explorer, v linuxe firefox. tak neajko to zacina a aj konci...
Ale len nepriamo. Proti phistingu sa dá brániť iba autorizovanými certifikátmi a bordel ktorý sa dá nachytať cez prehliadač je doménou os ktorým sa tento portál nezaoberá. Problém ale môže nastať pri autorizácii keď chce človek riešiť online transakcie s 6 a viac nulami.
No ale presne toto všetko súvisí s štandardnými bezpečnostnými návykmi ktoré chýbajú u niektorých jedincov a aj u niektorých bánk. Bezpečný OS, prehliadač ktorý neakceptuje online inštalácie bez vedomia užívateľa, bezpečnostné záplaty na systém, služby a používané programy. Vhodným doplnkom je aj platená podpora ale to už zaváňa flame :-)
><