merací prístroj a soft

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.08.2007 | 00:04
Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
Zdravím,

hľadám nejaký soft pre mandrivu 2007.1, ktorý by bol schopný spolupracovať s meracím prístrojom s USB, alebo RS232 - je však nutné aj grafické rozhranie.
Viete niečo poradiť?

Dík
nechcem dýchací prístroj s windowsom
    • Re: merací prístroj a soft 04.08.2007 | 23:54
      fckr   Návštevník
      Ja mam doma meraci pristroj staci sa nan postavit a odmera aky som tlsty. Mozem ti poslat schemu aj softver.
    • Re: merací prístroj a soft 05.08.2007 | 01:35
      WlaSaTy   Návštevník
      a čo by to akože mal byť za prístroj, telefónna ústredňa ktorá podáva informácie o vykonaných hovoroch cez rs232? to by stačilo teoreticky aj cu v skripte. otázkou je ako zobraziť dáta v nám neznámom formáte, teda v takom, aký poznáš len ty.
      • Re: merací prístroj a soft 05.08.2007 | 11:05
        Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
        Osciloskop DSO-220, multimeter
        A čo sa týka ústredne, tak tá má vlastný terminál - ak hovoríme o číslicovej ústredni
        U analógovej to bude asi tak, že tam nič nebude, alebo tam bude MARK II ?
        nechcem dýchací prístroj s windowsom
        • Re: merací prístroj a soft 05.08.2007 | 14:32
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj Tomáš,
          na výber z aplikácií máš napríklad toto:
          http://www.abclinuxu.cz/software/multimedia/audio/editory/aglaophone
          otázkou je či to bude robiť s takýmto niečim ako chceš použiť. Skús sa opýtať aj na abclinuxu :-)

          A Čo sa týka ústredne, áno cez RS232 sa pripája aj terminál. A pokiaľ sa na ten terminál len vypisuje volajúci, volaný, začiatok/koniec tak sa to dá presmerovať do súboru napíklad cez tail a následné spracovanie je rutinou.
          • Re: merací prístroj a soft 05.08.2007 | 14:46
            Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
            Pracoval som pri digitálnej ústredni, pri jej zapájaní aj jej uvádzaní do prevádzky

            Ono sa na to samozrejme pozriem, len napríklad v oknách je na to profilab expert a mňa nebaví už používať nejaké shareware, trial, alebo......
            Prehľadával som spoločnosti, ktoré robia takýto soft pred tým, ako som sa pýtal, ale smola všetko je pre....
            Čo potrebujem: V el. labáku robím merania a veľmi by sa mi zjednodušila práca (u osciloskopu potrebujem aj zobrazovaciu jednotku) keby to aj robilo záznam meraní a napr. vytlačenie výsledkov atď
            nechcem dýchací prístroj s windowsom