adesklets

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.08.2007 | 00:04
Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
ake mate skusenosti s tymto programom? ja som sa s tym chvylu hral a bolo to na nervy. mam arch s xfce a instaloval som ho z repozitara, pridal som svojho usera do skupiny adesklets relogoval som sa, spustil adesklets --xfce4, adesklets -i a chcel som nieco nainstalovat (stiahnut) ale zamrzlo mi to a nic nestiahlo. nainstaloval som z repozitara adesklet-calendar a aj ine a isiel som spustit scripty potrebne pre ich spojazdnenie a stale to skoncilo divne a z deskletov nebolo nic.

btw: nainstaloval som v archu aj gdesklets, ale nemam tam ziadne desklety. jedine ak pridam url z netu a stiahnu sa. mozno ze arch ma tento balik divne rieseny a ja som este nenasiel ze ako...
Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: adesklets 11.08.2007 | 11:10
      GeoRW   Návštevník
      K tym gdesklets, nainstaloval si si iba core balicek. Zda sa, ze arch nema v repositaroch balicek s jednotlivymi deskletami. Mozno je to aj dobre, lebo z toho debianovskeho funguje tak kazda piata.
      • Re: adesklets 11.08.2007 | 11:32
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        ano v archu taky balicek nie je, ale odkial potom mam zohnat desklety ak www.gdesklets.org som v poslednych dnoch nemohol otvorit a z gdesklets.zencomputer.ca je malo widgetov ktore by mi isli. skusal som aj www.gdesklets.de ale tam nie je nic co by som chcel. ja chcem len nejaky systemmonitor na plochu namiesto gkrelm aby mi nestrasilo otvorene okno v ktorom gkrelm je.
        Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: adesklets 11.08.2007 | 13:15
          still   Návštevník
          GKrellm -> Configuration -> General -> Properties ==>
          zaskrtnut:
          Set below other windows of the same type
          Do not include on a taskbar
          Do not include on a pager

          ostatne nezaskrtavat ;-)

          A ak potrebujes pluginy do gdesklets staci stiahnut balicek pre inu distribuciu a rozbalit odtial pozadovane pluginy do ~/.gdesklets/Displays/
          • Re: adesklets 11.08.2007 | 16:09
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            s tym gkrellm vdaka. este ako docielit aby to v xfce bolo stale na akualnom workspaci... myslim, ze gnome ma take nieco.
            a k balickom. neviem ako rozbalit cudzi balicek u mna v archu. stiahol som si debianovsky gdesklets-data.
            Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: adesklets 11.08.2007 | 23:22
              still   Návštevník
              Ako som zistil, ani v gnome sa mi to nezobrazovalo na vsetkych plochach. Treba teda este zaskrtnut moznost "Set sticky state"
              *.deb rozbalis cez
              ar -x gdesklets.deb
              zvysok by mali byt iba tar.gz, takze
              tar -xzvf data.tar.gz
              • Re: adesklets 12.08.2007 | 14:28
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                ok. vdaka za pomoc.
                Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: adesklets 12.08.2007 | 13:43
      drobisk   Návštevník
      ohladom adeskletov z toho menu to nestahuje nevedno preco, je treba stiahnut solo balik a adesklet nefunguje s pythonom 2.5 koli bugu, treba prekompilovat pythona s inymi flagmi inak s 2.4 v pohode a btw adesklety je asi najvhodnejsia varianta pre xfce koli depency
      • Re: adesklets 12.08.2007 | 14:31
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        nuz verziu pythona mam 2.5.1. nevies konkretne ktore flagy su potrebne?
        Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: adesklets 12.08.2007 | 16:13
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        zistil som ze ten bug je uz fixnuty takze uz nebol problem a adesklety mi ficia. vdaka za pomoc.
        Everything is proceeding as I have foreseen.