osciloskop
Googlil som o sto set aj som zopar veci nainsatlil a nic schopne... nepoznate nieco?
Napiste aj ked poznate nejaky Woknacky, hadam to rozbeham pod wine.
Diky moc.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Neviete o niecom ?
Vlastne ani neviem co ma nainstalovat/pustit (trosku trapne ale co uz :) )
Dik za vsetky rady...
ale mam v repozitari gstreamer-editor, v ktorom sa mozno bude dat nejak vyznat...
Ale nieco som nasiel, sice to neni to co som stel ale...
http://www.kde-apps.org/content/show.php/Osqoop?content=38068
Konkretne vystup:
Gtk-WARNING **: Failed to load module "libgail.so": libgail.so: cannot open shared object file: No such file or directory
Gtk-WARNING **: Failed to load module "libatk-bridge.so": libatk-bridge.so: cannot open shared object file: No such file or directory
(pod win existuje presne taky prog. ktory hladam, no neviem ako sa vola :), no ma tu chybu ze je pod win :), tak hladam alternativu...)
A chces mi povedat ze neexistuje program, ktory by zvladal oboje ?
Presne tento program som hladal -> http://www.zeitnitz.de/Christian/Scope/Scope_en.html
lenze je win only, dufam ze ma wine nesklame...
dik moc vsetkym
Odporučil by som preto popozerať sa po bazároch meracích prístrojov, mne sa napríklad podarilo takto kúpiť za 800 Sk úplne funkčný analógový osciloskop do 1 MHz. Dá sa takto kúpič j funkčný generátor, nové sú drahé, ale staršie Teslácke sa dajú za pomerne slušnú cenu získať. Potom cena ide hore ak napríklad od toho generátoru chceš komplikovanejší priebeh signálu, pílkovitý, ak si chceš nastaviť parametre obdĺžnikového priebehu ako výšku a šírku. kús tie bazáre.
Ak ale trváš na PC, tak sa priprav na to, že ak to má ísť cez zvukovku, nezvládne to vyššie frekvencie. Potom skús nejaký AD prevodník na sériové rozhranie, ktorý zvláda vyššie frekvencie.
Pokiaľ ti ale ide o zobrazovanie signálu, možno sa dá použiť aj Audacity, mód nahrávania vstupu z mikrofónu, neviem, len špekulujem, neskúšal som.
Kamarát si tak odpálil zvukovku. Takže tie ochranné obvody treba.
Ak to chce použiť cez zvukovku, snáď o tom vie
Ešte by to bola možnosť použiť osciloskopickú kartu do PC. Ale cena by bola asi vyššia ako ten bazárový osciloskop. A s kompatibilitou s linuxom radšej pomlčím.
Dal som sem odkaz na jeden Win program ktory robi presne to co chcem (tento: http://www.zeitnitz.de/Christian/Scope/Scope_en.html) a zan hladam nahradu...
uznavam ze moje oznacenie softu, ktory som zhanal, za osciloskop bolo trochu (velmi) nepresne :)
...ono to vlastne ani nemusi vydavat zvuk,... hlavne nazorna ukazka interfernecie (so zvukom by to bolo este jasnejsie)...
Nakoniec sa mi podarilo Wine presvedcit.
Dakujem vsetkym za navrhy.