Portál LinuxOS.sk prináša rôzne správy so sveta open source. Na tejto stránke nájdete zoznam správ zo všetkých kategórií.
MicroEmulator, ako implementácia Java ME API v Java SE otvára Google Androidu možnosť spustenia množstva Java ME aplikácií na Android platforme.
Zdroj informácie.
Nepáči sa Vám pôvodná splash obrazovka pri spúšťaní Ubuntu 8.10?
Gnome-look.org ponúka alternatívnu, ktorá sa dá nainštalovať veľmi jednoduchým spôsobom - nainštalovaním .deb balíka.
The Gnome Foundation privítalo Google a Motorola ako svojich nových sponzorov a členov "advisory board".
Zdroj správy.
IBM ponúka Lotus Symphony 1.2 beta (založenú na OpenOffice.org) pre Mac. IBM tak pokrýva všetky hlavné platformy (Linux, Win, Mac).
Zdroj správy a download.
Ak sa zaujímate o vývojovú verziu Ubuntu 9.04, môžete si teraz prezrieť harmonogram vydávania jednotlivých verzií na
wiki.ubuntu.com.
Štvorica článkov popisuje IBM alternatívu v organizácii voči Microsoft desktop riešeniu s názvom:
IBM® open collaboration client riešenie (IBM OCCS).
Zdroj informácií.
S Parallel NFS (pNFS) môžete napríklad naraz čítať a zapisovať stovky GB dát, čo jasne popisuje
príklad v zdroji článku.
Senátor Barack Obama, demokratický kandidát bol zvolený za nového prezidenta U.S.A. Jeho sympatický postoj voči, a zaujatie IT oblasťou sú dobre známe. Zhrnutie Obamových názorov, vízií a predsavzatí v oblasti úlohy IT pre občana, nájdete
v článku na computerworld.com.
RPM Fusion repozitár s množstvom rôzneho softvéru, funguje pre užívateľov Fedory. Inštalácia repozitára (pre užívateľov Livna a Freshmeet je automatická) a prehľad softvéru
je na domovskej stránke.
V piatok, 31. októbra 2008, bola
uvoľnená verzia 6.1 programu
TrueCrypt. Pre používateľov GNU/Linux pribudla možnosť pripojiť zašifrovanú systémovú partíciu Microsoft Windows. Všetky zmeny nájdete v
release notes.
Šéf IT (diplomat Rolf Schuster) na MZV SRN to povedal úplne jasne. Cena a náklady spojené s prevádzkou linuxových desktopov sú neporovnateľne nižšie ako iné riešenia.
Zdroj správy.
2. novembra 1988, Robert Tappan Morris napísal program, ktorý sa mal šíriť naprieč Unix systémami, využívajúc špecifický Unix-flaw v r-službách (rlogin, rsh a rexec), v Sendmail a v finger daemone. Samotný program však naviac obsahoval chybu, ktorá spôsobila neočakávanú propagáciu červa a obrovské spomalenie zasiahnutých serverov.
Zdroj správy.