Android Botnet sa ukazuje byť aplikačná chyba

07.07.2012 | 22:41 | dodoedo | Novinky

Android Botnet? Nie, nie, iba dezinformácie, majúce svoj pôvod v chybe pre Yahoo! Mail App ... Update správy: Bublina splaskla na stránkach computerworlduk.com. Odborníci sú toho názoru, že sa nejedná o botnet pre linuxové Android (podobný napríklad tomuto pre Apple Mac), ale sa jedná o chybu (bug) v samotnej aplikácii Yahoo Mail app. Treba kategoricky poznamenať, že existenciu botnetu na tak veľmi bezpečných platformách, ako sú unix_like (Apple Mac), alebo Linux treba vždy najprv overiť a dokázať, a v prevážnej väčšine sa jedná o bugy v softvéri tretích strán (pre vyššie spomínané Apple Mac to bola chyba v Oracle Java softe)

  • Z druhej strany 08.07.2012 | 15:16
   WlaSaTy   Návštevník
   Millions caught up in Android botnet.
   Spôsob šírenia: Oficiálny Android Market.
   • Re: Z druhej strany 08.07.2012 | 15:39
    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
    Akurát že v Androide bez nejakého hackovania môžeš používať tebou vybrané markety a cloud služby, ponúka toto niekto z komerčných konkurentou? Odpoviem si sám, nie.
    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Z druhej strany 08.07.2012 | 16:15
     WlaSaTy   Návštevník
     Ǎno, môžeš. A v neoficiálnych marketoch je takej nákazy oveľa viac. Takže, za plus môžeme považovať aj zníženie bezpečnosti.

     Smola, že to, na čo som poukazoval bolo šírené cez oficiálny Google Market. A nejedná sa o jediný prípad.
    • Re: .... 08.07.2012 | 17:50
     Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
     Ahoj Mário, Heil kernelultras.org !
     :-)

     Mal si ho nenechať, aby sa tu hovadil ďalej, je to tu potom celkom sranda, veď keď uletí, napísať môže hocičo ...

     Máš tam (v T.) teplo ?

     Edo
     G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
     • Re: .... 08.07.2012 | 19:22
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Edo,
      Viem, že si nám tu chcel prezradiť prastarú múdrosť, teda: Podľa seba súdim Teba. Ale, my Ťa už poznáme.
     • Re: .... 08.07.2012 | 20:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Čau Edo že teplo? Tu sa nedá žiť. Čo sa týka WlaSaTého má iný názor na svet, veľa krát sa nedá súhlasiť, ale keď napíše s čím súhlasím tak to priznám. Bohužiaľ k tomu že na ktorej inej mobilnej platforme sa môžeš vyhnúť monopolu sa zámerne nevyjadril čo je typické :) Ale bez urážky som rád že tu je, pretože je odborník v tom čo píše, len občas zahmlieva fakty. Ja osobne si pri tých dišputách vždy niečo odnesiem, záleží samozrejme aj na druhej strane či je aj ochota niečo prijať, alebo pochopiť rozdielny názor.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: .... 09.07.2012 | 12:05
       WlaSaTy   Návštevník
       Samozrejme že som sa vyhol. Na otázku na ktorej diskotéke môžem mať sex bez ochrany nereagujem. Jedná sa o rovnaký prepis a branie zvýšeného rizika infekcie za klad božstva. Pričom je verejne známe, že každá platforma umožňuje nahrať si vlastný program do telefónu ak k nej máš vývojársku sadu. A to, že niekto považuje za plus použitie repozitárov ktoré sú neoverené a tým pádom sa v nich vo zvýšenej miere vyskytuje nakazený balast je pre mňa bezpredmetné. Zakrývať to potrebou bežania antivírusu ktorý žerie prostriedky (výkokn, baterku a dáta) nepotrebujem. Už som to sávno spomínal.

       Tento tvoj argument, ktorý sa snažil podporiť PR Google zatváraním očí pred reálnymi problémami beriem len ako zatajovanie reálnej situácie.

       Navyše, keď mi tu niekto nemenovaný furt hovorí že môžem pridať správičku aj ja. Nie, nemôžem. A ak sa snažím o zviditeľnenie reálnej situácie a poukážem na to na mieste ktoré sa pohybuje okolo správičiek, tak som zas znosený.

       Ozaj, objektivita tu už pred rokmi zmizla.
       • Re: .... 09.07.2012 | 15:09
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        To by si mal toto tvoje tvrdenie nejak podložiť, pretože okrem Googlackeho marketu, som o inej afére nepočul.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: .... 09.07.2012 | 17:40
         WlaSaTy   Návštevník
         Potrebuješ podložiť informáciu o neoficiálnych marketoch? Tu máš napríklad informáciu o pandémii.

         Samotné upozornenie na riziko neopficiálnych repozitárov je priamo v Androide. A keby si chcel viac príkladov zneužitia nekontrolovaných repozitárov, tak si ich hádam nájdeš aj sám. Pevne verím, že to zvládneš.

         Ja osobne nepovažujem za správne zatvárať oči pred faktami a informovať iba o falošných poplachoch. Také chovanie vytvára pocit falošného bezpečia. Navyše keď nielen ja používam ten software. Ale, aj napríklad Ty.
         • Re: .... 09.07.2012 | 20:26
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Čakal som niečo konkrétne. To že si niekto spravý nejaký prti market a zaplní ho špinavým softvérom nieje nič nemožné, ale napríklad SlideMe sa práve chváli bezpečnosťou pred spyware, vírusmi ... a nepočul som jedinú zmienku o bezpečnostnom probléme.

          Google market mal už dosť problémov z bezpečnosťou, ale ako som písal dá sa vymeniť, zato Apple botneti musíš mať, páč tam je to jediné správne a voľbu nemáš.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: .... 09.07.2012 | 21:16
           WlaSaTy   Návštevník
           Medzi botnetom distribuovaným firmami Apple a Google je len jediný rozdiel. Lajdácky prístup Google oživil botnety na telefónoch oveľa skôr ako razantný prístup Apple. V obidvoch prípadoch máš však možnosť nepoužívať doplnkový software. Pred časom tu ktosi (nemá zmysel menovať) odsudzoval Apple za to, že ich proces schvaľovania SW je príliš krutý a obmedzujúci. A vychvaľoval Google, že bez problémov zaradí hocičo do distribúcie. To, že takéto chovanie oddialilo existenciu botnetov funkčných vo firmware fy.Apple do doby keď sa už dávno prejavila ditribúcia botnetov funkčných vo firmware fy.Google je škoda spomínať.

           Holt, je to dôsledok toho, že google nevyužíva svoje kapacity na aspoň zbežné kontroly SW ktorý distribuuje.

           A to, že si našiel jeden, alebo možno máličko viac marketov ktoré sa pýšia bezpečnosťou, a zatiaľ sa v nich nič nenašlo, tak to moc neznamená. Na každý jeden alternatívny ešte nenakazený market (alebo repozitár) pripadne množstvo iných nakazených centier distribúcie. Ak by Ťa naozaj zaujímal nejaký market pre hoci aj uzavretú platformu, tak si môžeš v kľude vlastný vytvoriť. Ale, to by vyžadovalo investíciu. A to je už ťažšie ako sa spoľahnúť na niekoho iného.

           Inak, v prípade ďalšieho hráča (MS) to bude tiež veselé. Nie pre ich históriu, ale pre to, že majú k dispozícii vlastné antivírusové riešenie a aj dostatočný výkon na kontrolu svojho distribučného kanála.

           Ale, to je jedno. Načo informovať o skutočných problémoch, keď sa dá informovať o falošnom poplachu. Veď aj stačí argumentovať, že hocikto môže napísať správičku. A keď hocikto poukáže na reálny problém ktorý sa dlhodobo a plánovane prehliada, tak to stačí poprieť.

           Som rád, že sa tu udržuje objektivita na konštantnej úrovni. Aspoň sa nezhoršuje. Otázkou je, pre koho je akceptovateľná. Ale, mňa tá odpoveď už dávno prestala zaujímať.
           • Re: .... 10.07.2012 | 09:38
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            O týchto problémoch vedia aj úplne nezainteresovaní, ale nikoho to netrápi a preto to ani nikto nerieši. Skús sa takého priemerného usera, spýtať na spyware, ja sa stretávam s odpoveďou, však on nemá čo skrývať. Keby si sa mu to snažil vysvetliť, tak ešte bude na teba pozerať ako na debila, že s čím ho to otravuješ.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: .... 10.07.2012 | 21:15
             WlaSaTy   Návštevník
             Skús si vybrať do vzorky aj samostatne zarábajúcich respondentov. Tí obvykle používajú počítač alebo telefón aj na niečo zodpovednejšie.

             A keby to nikoho netrápilo, tak sa táto správička neodkazuje na tunajšiu informáciu o botnete žijúcom u konkurencie. Nemala by sa načo odkázať.
      • Re: teplo 09.07.2012 | 12:54
       Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
       Čau, Mário

       tie teplá sú fakt silné, ale vždy je to lepšie ako mať zimu.
       :-)
       Hovoria, že by takéto silné letá mali byť default. Myslíš si, že sa to stane default ?
       E.
       G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."