Android je na 2,5 miliarde aktívnych zariadení
Podľa vyjadrení Google na I/O 2019, operačný systém Android sa nachádza na 2,5 miliarde zariadení, čím výrazne predbehol každý konkurenčný operačný systém.
Zdroj: Root.cz
Podľa vyjadrení Google na I/O 2019, operačný systém Android sa nachádza na 2,5 miliarde zariadení, čím výrazne predbehol každý konkurenčný operačný systém.
Zdroj: Root.cz
Pelya uviedol funkcnú verziu Debian s xfce na väčšinu androidových zariadení
Inštalačka ma 1825MB na plnú funkčnosť treba 1,2GB na internom úložisku.
Loongson Technology vyvynuli vlastnú Loongson Architecture (LoongArch ISA architektúru (instruction set architecture)) postavenú čisto na čínskych technológiách.
Nie je použitá Arm, MIPS, x86, RISC-V technológia ale je kompatibilná s MIPS64
Stručná história a vývoj koprocesoru. Niektorí si to možno pamätajú.
Problem s fragmentáciou IPv6 stacku. našťastie iba na platforme Windows
Čo všetko zistí skúsenejší človek z otlačku registrov?
Štvrtý refresh MX linux 19 je vonku (31.3.2021)
Update z akejkoľvek verzie mx 19 prebehne automaticky v aktualizáciách
Richard Stallman, zakladatel projektu GNU a FSF se vrací do vedení Nadace pro svobodný software (FSF). Udádí to v krátkém videu. Oficiální oznámení se připravuje. Jeho návratu se věnují i články na techrights.org a itsfoss.com.
Igor Pavlov, autor 7zip uverejnil prvú verziu 7zip pre Linux. Zostava má označenie 7z2101-linux.
Slovenská vláda plánuje v rámci tzv. plánu obnovy z prostriedkov od EÚ rozdať seniorom 280 tisíc špeciálne upravených tabletov.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Na jednej strane dobrá správa na druhej ...
Keby nexistoval Linux enviroment, lepšie povedané GNU/Linux enviroment, tak by ma Linux nikdy tak neoslovil a nestal by sa mi láskou a prácou na celý život.
Android ten enviroment zabil, hoci sú nástroje ktoré to tam zas vedia pridať, ale prečo najprv systém zabiť a potom pridať to čo tam už bolo?
UBports je proti tomu nebe a dudy, tam nechali Linux enviroment dýchať a všetko funguje rovnako ako na desktope.
Je otázka prečo väčšina ľudí rada používa zlé riešenia, na toto ešte nemám odpoveď.
Canonical mal kedysi projekt, ktorý po pripojení externého displeja (cez MHL alebo priamo HDMI) naštartoval na Androide kompletný desktop. Dva krát to zrušil, keďže s tým neoslovili trh. Nakoniec nahradil Ubuntu Touch.
Občas sa mihnú na trhu podobné zariadenia ako telefón ku ktorému priamo predávajú dock s klávesnicou, myškou ktorý z toho urobí desktop. Alebo prázdny NB do ktorého človek zasunie telefón a dostane z toho desktop. Cenovo je to ale drahšie ako kombinácia tradičného NB a Smartfónu.
Toľko ku hračkám na okraji trhu. Z finančného hľadiska neprinášajú zisk, keďže s takými hračkami oslovia len zlomok minority. V dnešnej dobe ľuďom na prácu stačí NB, na hranie Desktop alebo herná konzola, a na bežný konzum multimediálneho obsahu im stačí telefón, tablet alebo TV+Smart modul. A Geekovia si v kľude vytlačia obal na RPi do ktorého nacvaknú displej a pripoja BT Klábosničku s touchpadom. Sú radi ako keď si decko za komunistov kúpilo oživenú skladačku rádia электроника do ktorého pripojili repráčik, púzdro na baterky a zacvakli kryt. A počúvali svet.
Ale z môjho pohľadu je táto správička pozitívna v celom rozsahu. Android vytlačil Windows zo sféry PDA/Smartphone. A kto chce, ten si môže nahodiť Linux do Smartphone cez chroot. Alebo rovno, ak sa na to cíti, tak si môže vyhackovať firmware a nahradiť to kľudne aj desktopom. Kedysi som mal Ubuntu desktop na HTC Rhodium, mal som to ako najmenší notebook na svete.
Tak to vyzera, ze zmenit enviroment bolo dobre rozhodnutie.
Divaj sa na to tak, ze Linux pouzivanim sa udrziava a tym padom z toho profitujeme. Nebude sa podporovat nieco, co sa nepouziva. A co sa pouziva, je otestovane.