Elektronická kniha GNU/Linux
Rozbieha sa projekt Elektronická kniha GNU/Linux. Kto chce, môže sa zapojiť. Píšte blogy, články, stránky knihy, diskutujte vo fóre. Každý príspevok je ohodnotený určitým počtom bodov. Príklad: 50 bodov za stránku knihy, 1 bod za príspevok v diskusii. Bodové ohodnotenie dnes podrobne zverejním na stránkach projektu. Na konci roka bude užívateľ s najvyšším ohodnotením - teda ten najaktívnejší odmenený hodnotnou knihou o GNU/Linuxe alebo s tematikou open source. Ak zoženiem ďalších sponzorov, môže byť tých odmenených umiestnení viac. Toto ešte upresním. Z hodnotiaceho rebríčka som zatiaľ vylúčený ja a admin, po prípadnom rozšírení redakcie, aj tá...
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Ale nakolko tu neboli schopny blogy spravit, hoci mnou navrhovany sposob by bol na dany ucel dostatocny, a cele by to bolo hotove za 2 minuty, budem jednoducho blogovat inde... T.j., ked uz nukas, u teba. Idem sa registrovat.
keby som napriklad urobil 12 clankov o ubuntu (1 kapitola = clanok), tak by to mohlo byt?
inak podotykam ze ten moj tolko spominany manual je GNU/GPL. to znamena, ze... ale ved vy viete co to znamena :)
sudo
. ten prikaz pouziva (na 90%) iba ubuntu.mimochodom, ak na jednom pocitaci maju dvaja pouzivatelia plne pravo pristupovat k vsetkym prikazom systemu pomocou sudo tak si ani jeden z nich nemoze byt isty, ze ten druhy mu nezmaze vsetky jeho osobne dokumenty alebo ze nezruinuje celu konfiguraciu systemu. keby bolo nastavene sudo ina pre vykonanie niekotrych prikazov (napre pre shutdown, mount a pod. tak by taketo nebezpecenstvo nehrozilo). v tomto ohlade je podla mna vhodnejsie mat klasickeho roota a k nemu povolit cez sudo iba niektore prikazy.
su
asudo
ked je tvoj system nastaveny na predvolene pouzivaniesudo
je uplne o niecom inom ako pouzivaniesu
asudo
na systeme ktory pouziva normalne konto root.