ImCompressor - nová aplikácia na kompresiu obrázkov
ImCompressor je nová aplikácia na kompresiu obrázkov s jednoduchým a užívateľsky príjemným ovládaním bez straty kvality obrázku po komprimácii.
Je napísaný v jazyku Python, používa GTK.
Softvér je dizajnovaný na jednoduché ovládanie "drag-and-drop" pre obrázky formátu jpeg a png inšpirovaný podobnou aplikáciou Trimage.
Zdroj: OMGUbuntu
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Ak s tým niekto má nejakú skúsenosť, môže postnúť komentár.
Ak s tým niekto nemá skúsenosť, môže postnúť tiež. :D
Podľa popisu sa jedná o užívateľský prívetivý nástroj ktorý dokáže "bezstratovo" zmenšiť obrázky. Skúsenosť priamo s týmto programom nemám, ale robil som takéto zmenšenia pomocou príkazového riadku ako súčasť importu obrázkov do webovej galérie. Z obrázkov som pomocou command line vynechal hluché miesta v JPEG streame, a voliteľne aj odstránil EXIF s náhľadom. Problém bol už vtedy v jednej drobnosti, súborové systémy používajú bloky o veľkosti 4k. Na jednej fotke som obvykle ušetril menej ako jeden blok, takže som neušetril nič, len sa mi kopili nerovnaké duplikáty obrázkov v zálohách.
To bolo v časoch keď som mal digiťák založený na 8051, s rozlíšením 2.1Mpix, disky boli drahé (vrátane nákladov na webhosting), a pripojenie do internetu bolo pomalé.
Tiež by ma tým pádom zaujímalo o koľko blokov sa dá týmto nástrojom zmenšiť bežná "konzumentská" fotka masovej produkcie, napríklad JPG fotka z patlfónu o bežnej veľkosti tak medzi 5M a 15M.
Však menej omáčok a okolo všetkého a vyskúšaj, nič ti v tom nebráni,,,
A napisat o tom strucny blog.
A to sa robí ako, bez registrácie? Povedz, prezraď a pošli aj číslo občianskeho preukazu.
No to sa robí tak, že ten blog pošleš e-mailom napr. bedňovi a ten ho rád za teba umiestni na web. Presne takto to robím aj ja. Ledaže by si sa bál i vyzradenia Tvojej e-mailovej adresy.
Ako, že by Bedňa spravoval môj blog? To znie zaujímavo, pokračuj.
Je to spôsob, ako obísť Tvoju neochotu sa tu registrovať a prihlasovať. V tom prípade, ak by si sa zaregistroval, trebárs aj pod iným nickom, by si si ho mohol spravovať sám.
A čo by to malo potom spoločné so mnou keby to patrilo Bedňi?
Myslím, že by bedňovi nevadilo uviesť ako autora nick WlaSaTy. tak isto, ako to urobil v mojom prípade, keď podpisoval moje články nickom Livan.
Pošli čislo kreditky aj s tým kódom čo je na zadnej strane. Určite sa nájde niekto, kto bude spravovať tvoju identitu pri nákupoch.
Toľko ku delegovaniu personálnej identity, možno si už pochopil.
PS: V prípade článku je to inak, tam môže človek použiť aj pseudonym. Ale pri využívaní blogovacej služby ...
Ah samé špekulácie, takže radšej prikladám relevantnú časť zdrojového kódu.
Výborne. Ten jpegtran mi pri námatkovej jednej fotke z patlafónu ušetril cca 1M, teda 257 blokov. To je ušetrených cca 10% a to je nezanedbateľné ak človek využíva cloud na zálohovanie v ktorom má nacenené skutočne využité miesto.
Ale ak si to človek uchováva na vlastnom úložisku, tak na tých 10% moc nezáleží pokiaľ nezmaže fotky pred čistením, a tým príde o metadáta ktoré môžu mať nejakú hodnotu.
PS: Vyhodilo to aj EXIF s GPS koordinátmi.
Tým si nám chcel povedať, že je to len GUI nad utilitkami optipng a jpegtran? Tak kto by si chcel pamätať prepínače atď.
Ja mám kompresiu obrázkov nastavenú ako servisné menu v KDE cez pravé myšítko.
Niečo podobné som používal, keď som robil s webmi. Len neviem načo tam máš sleep?
Aby som videl ako ako dopadol výsledok kompresie.
Tak si tam hoď $? a keď to zlyhá pošleš to do notify, alebo OSD.
Teda pokiaľ chceš vidieť len koľko si ušteril, tak tiež by som použil notify, alebo OSD.