Návrh zákona na potieranie kryptomien
Ako sa zdá, objavujú sa prvé pokusy o kriminalizáciu použitia a ťaženia kryptomien. Bližšie v článku.
Zdroj: Root
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Ako sa zdá, objavujú sa prvé pokusy o kriminalizáciu použitia a ťaženia kryptomien. Bližšie v článku.
Zdroj: Root
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ja to vitam. Silne prisposobenie na anonymne ucely poznaceny pouzitim na nelegalne ucely s zbytocnou spotrebou elektrickej energie na ich tazbu.
Co tak upravit a viac tomu prisposobit existujuci system.
Nelegálne veci sa diali skôr ako nejaká mena na svete vôbec vznikla.
Možno ti niečo napovie keď si pozrieš nejaké výzkumy na tému najťažší zločinci vs vrcholový manažéri (keby sa ti nechcelo hľadať, tak hádaš správne, nie je medzi nimi rozdiel).
Zbytočná spotreba elektrickej energia ide legálne regulovať aj dnes bez odsudzovania za vlastnenie "digitálneho hashu", ale zrejme na tom nemá nikto záujem.
Vdaka krypromien sa lahsie konaju nelegalne ksefty.
Ako ista nova forma a la regulacie tu je. Idea PayPal. Ale nie je to take main-stream. A podobne trhy su prilis rozdrobene, aby dostalne silne na popularite (napr. GooglePay, Apple atd.). Nie darmo mame top svetovo iba 2 velke firmy s kreditnymi/debentnymi kartami.
Nie darmo? Skor Niet divu, ze tu mame dve megakorporacie, ktore maju uplnu kontrolu nad vsetkymi nasimi bezhotovostnymi platbami.
PayPal, Google, Apple, VISA niesu garanciou ochrany sukromia ... to snad chape kazdy.
Nekupujte kryptomeny , najprv skuste apspon pozriet co to vobec je. Ak ste IT zdatny, rychlo pochopite v com su vyhody (a nevyhody) Bitcoinu.
Pravdu povediac, takýto scenár som zhruba očakával. Toto je iba prvá lastovička, ktorá ešte jar nerobí ale nastoľuje trend. Ja som od samého začiatku nástupu kryptomien bol skeptický, najmä otázka tzv. ťaženia kryptomien mi nedávala spávať, pretože sa tu jedná zo svojej podstaty o pyramídu. Ide o to, že kto ako prvý začne ťažiť, má výhodu, pretože s najmenším úsilím dosiahne najväčší počet meny a tým, ako sa tá mena stáva populárna, jej hodnota rastie. Čím ďalej je ťažba kryptomeny menej efektívna a dnes sa už asi aj prestala oplácať. A samozrejme nemožnosť štátu to ovládať a regulovať je tŕňom v oku, ktorý treba odstrániť.
Súhlas.
Výhoda krytomien je najmä v anonymnosti platieb. Ak vymizne cash, tak to bude veľmi zaujímavé, aká forma výmeny nastane. Niečo určite začne fungovať, možno zlato, zemiaky (tie sú teraz mimoriadne drahé), alebo niečo iné... ;)
Kryptomeny su pyramida, nesu vsetky znaky pyramidy a rovnako ako pyramida aj skoncia. Kazdopadne, dufam ze kvoli nim nezanikne blockchain ako taky.
A možno ste začuli v správach, že Facebook chce mať vlastnú kryptomenu. Čo bude pre nich jednoznačné víťazstvo, ako dotiahnúť špehovanie do najzadarnejšieho konca...
Nie všetky CC sú decentralizované, takže to nebude prvý pokus o špehovanie.
Pyramídové hry sú aj nadnárodné korporácie a ako sa im dnes darí.
Všetko bude fungovať dovtedy, pokiaľ bude existovať ponuka a dopyt.
Bitcoin o5 zlomil deväťtisícovú hranicu, aktuálne je na $9,133.79. Za posledých 24h sa zobchodovalo za viac ako 16miliárd, konkrétne $16,266,752,359, čo je viac ako rozpočet SR na aktuálny rok.
Všetko raz skončí, aj tento svet, vesmír sa rozpadne na častice .., to nič nemení na tom, že teraz sa CC darí.
Užívateľom Facebook Libra sa to páči.
Omyl, Bitcoin je silne prisposobny na odolavanie cenzure a internetove platby.
Bitcoin nie je anonymny, transakcie su zapisane vo verejnej databaze, (public ledger) Anonymne je zatial Monero.