Návrh zákona na potieranie kryptomien
Ako sa zdá, objavujú sa prvé pokusy o kriminalizáciu použitia a ťaženia kryptomien. Bližšie v článku.
Zdroj: Root
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Ako sa zdá, objavujú sa prvé pokusy o kriminalizáciu použitia a ťaženia kryptomien. Bližšie v článku.
Zdroj: Root
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ja to vitam. Silne prisposobenie na anonymne ucely poznaceny pouzitim na nelegalne ucely s zbytocnou spotrebou elektrickej energie na ich tazbu.
Co tak upravit a viac tomu prisposobit existujuci system.
Nelegálne veci sa diali skôr ako nejaká mena na svete vôbec vznikla.
Možno ti niečo napovie keď si pozrieš nejaké výzkumy na tému najťažší zločinci vs vrcholový manažéri (keby sa ti nechcelo hľadať, tak hádaš správne, nie je medzi nimi rozdiel).
Zbytočná spotreba elektrickej energia ide legálne regulovať aj dnes bez odsudzovania za vlastnenie "digitálneho hashu", ale zrejme na tom nemá nikto záujem.
Vdaka krypromien sa lahsie konaju nelegalne ksefty.
Ako ista nova forma a la regulacie tu je. Idea PayPal. Ale nie je to take main-stream. A podobne trhy su prilis rozdrobene, aby dostalne silne na popularite (napr. GooglePay, Apple atd.). Nie darmo mame top svetovo iba 2 velke firmy s kreditnymi/debentnymi kartami.
Nie darmo? Skor Niet divu, ze tu mame dve megakorporacie, ktore maju uplnu kontrolu nad vsetkymi nasimi bezhotovostnymi platbami.
PayPal, Google, Apple, VISA niesu garanciou ochrany sukromia ... to snad chape kazdy.
Nekupujte kryptomeny , najprv skuste apspon pozriet co to vobec je. Ak ste IT zdatny, rychlo pochopite v com su vyhody (a nevyhody) Bitcoinu.
Pravdu povediac, takýto scenár som zhruba očakával. Toto je iba prvá lastovička, ktorá ešte jar nerobí ale nastoľuje trend. Ja som od samého začiatku nástupu kryptomien bol skeptický, najmä otázka tzv. ťaženia kryptomien mi nedávala spávať, pretože sa tu jedná zo svojej podstaty o pyramídu. Ide o to, že kto ako prvý začne ťažiť, má výhodu, pretože s najmenším úsilím dosiahne najväčší počet meny a tým, ako sa tá mena stáva populárna, jej hodnota rastie. Čím ďalej je ťažba kryptomeny menej efektívna a dnes sa už asi aj prestala oplácať. A samozrejme nemožnosť štátu to ovládať a regulovať je tŕňom v oku, ktorý treba odstrániť.
Súhlas.
Výhoda krytomien je najmä v anonymnosti platieb. Ak vymizne cash, tak to bude veľmi zaujímavé, aká forma výmeny nastane. Niečo určite začne fungovať, možno zlato, zemiaky (tie sú teraz mimoriadne drahé), alebo niečo iné... ;)
Kryptomeny su pyramida, nesu vsetky znaky pyramidy a rovnako ako pyramida aj skoncia. Kazdopadne, dufam ze kvoli nim nezanikne blockchain ako taky.
A možno ste začuli v správach, že Facebook chce mať vlastnú kryptomenu. Čo bude pre nich jednoznačné víťazstvo, ako dotiahnúť špehovanie do najzadarnejšieho konca...
Nie všetky CC sú decentralizované, takže to nebude prvý pokus o špehovanie.
Pyramídové hry sú aj nadnárodné korporácie a ako sa im dnes darí.
Všetko bude fungovať dovtedy, pokiaľ bude existovať ponuka a dopyt.
Bitcoin o5 zlomil deväťtisícovú hranicu, aktuálne je na $9,133.79. Za posledých 24h sa zobchodovalo za viac ako 16miliárd, konkrétne $16,266,752,359, čo je viac ako rozpočet SR na aktuálny rok.
Všetko raz skončí, aj tento svet, vesmír sa rozpadne na častice .., to nič nemení na tom, že teraz sa CC darí.
Užívateľom Facebook Libra sa to páči.
Omyl, Bitcoin je silne prisposobny na odolavanie cenzure a internetove platby.
Bitcoin nie je anonymny, transakcie su zapisane vo verejnej databaze, (public ledger) Anonymne je zatial Monero.