Nie, nie, Apple vôbec nedobieha Google Android na smartphónoch
Nie, nie, Apple vôbec nedobieha Google Android na smartphónoch. Skutočný stav veci je pekne opísaný v zdroji správy na blogs.computerworld.com.
Nie, nie, Apple vôbec nedobieha Google Android na smartphónoch. Skutočný stav veci je pekne opísaný v zdroji správy na blogs.computerworld.com.
Ako je známe, distribúcia antiX 17 bola postavená ako systemd-free na Debian Stable. Pre priaznivcov Debian Unstable vytvorili vývojári antiXu 32 a 64-bit ISO z repozitárov Debian Sid s Kernel 4.15.14 a systed-free initom. ISO Net vyžaduje káblový Ethernet, kdežto Core by malo fungovať aj na Wifi. Tento nový Debian Sid flavoure je možné stiahnuť TU.
Aj keď príliš často nevidíme informácie o novinkách vývoja distribúcií Lubuntu a Lubuntu Next, vývoj prebieha a vývojár Simon Quigley zverejnil niekoľko noviniek o pripravovaných vydaniach. [...]
Je to veľmi jednoduché. Dozviete sa viac, než by ste čakali. Zistiť to môže veľmi jednoducho každý používateľ. Stačí, keď Facebook pár kliknutiami požiada o zaslanie kompletnej databázy informácií, ktoré o ňom doposiaľ nazbieral. Facebook prežíva jednu z najväčších káuz vo svojej histórii po tom, čo sa citlivé informácie o 30 miliónoch používateľov dostali do nepovolaných rúk. Hashtag #deletefacebook sa stal trendom a návštevníci najväčšej sociálnej siete sa čoraz častejšie pýtajú, čo všetko o nich vlastne vie.
Už o necelý mesiac sa v Bratislave uskutoční konferencia Bratislava OpenCamp 2018. Program už je takmer dokončený, dolaďujú sa už iba niektoré názvy prednášok. Môžete sa tešiť na témy ako cloud, kontajnery, Linux, alebo strojové učenie, Blokchain či WebAssembly.
Kali Linux a Debian sa pripojili ku Ubuntu a open Suse vo Windows Subsystem for Linux (WSL). To znamená, že je možné tieto distribúcie inštalovať v príkazovom riadku vo Windows 10 ako ostatné aplikácie pre Windows.
V súčasnosti už viac vývojárov vyvíja pre linuxové platformy ako pre MS Windows na desktopoch a aj serveroch. Rozsiahleho prieskumu sa zúčastnilo takmer 66 tisíc vývojárov. Priezkum prebiehal na Stack Overflow, fóra pre vývojárov s cieľom vzájomne si pomáhať pri riešení konkrétnych programátorských problémov.
Dnes prebehla migrácia na novšiu verzi Shakal CMS. Dnes môže dôjs ešte k pár menším pársekundovým výpadkom. Za výpadok sa ospravedlňujeme.
Vývojári Linuxovej distribúcie MX oznámili vydanie novej verzie MX-17.1.
Táto verzia obsahuje nedávno vydaný kernel, nový a vylepšený súbor aplikácií "MX apps" a aktualizované aplikácie vrátane Firefox 58 a LibreOffice 6.
Viac informácií TU.
Vyšiel nový program, ktorý umožňuje pomenovať priečinky (alias) a potom do nich prechádzať pomocou príkazu goto <alias>.
Cez tento víkend sa konal InstallFest 2018, videá z prednášok sú už online.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
Ako dalsi priklad uvediem jednu firmu, pre ktoru som robil softver. Ide o zimny stadion, kde predavaju vstupenky, co su vlastne len blocky z fiskalnej tlaciarne. Aby sa im to lahko predavalo, vytvoril som im aplikaciu a zakupil pre nich dva tablety, na ktorych bezi. Pritom ale rozhodujucim faktorom nebol operacny system, ale len cena. Proste, tablet za 100 eur s nicim inym ako androidom clovek nezozenie. Na druhu stranu, ten tablet prakticky nie je vyuzitelny na nic ine. Surfovat sa na nom neda, ak clovek netrpi nejakou zakernou formou narkolepsie, pracovat normalne uz toboz nie. Ale na jednoduchu vlastnu jednoucelovu aplikaciu je fajn.
V inej firme sme riesili problem, ze fiskalne pokladne maju sice displej, ale ukazu na nom sumu, az ked sa da vytlacit blocek. Potrebovali sme preto sumu zobrazit kupujucim este skor, ako sa rozhodnu, ci chcu platit hotovostou, alebo inak. Zvazovali sme tiez tablet, ale ten bol prilis velky. Tentokrat sme vybrali zariadenie od apple, konkretne iPod touch, ktory mal dostatocne male rozmery a cenovo vychadzal najlepsie. Takze som vytvoril softver pre neho. Opat vsak nebol rozhodujuci faktor operacny system.
A co som tym vsetkym chcel povedat? Ze cisla o pocte predajov su sice pekne, ale nic nehovoriace o kvalite alebo oblubenosti daneho operacneho systemu. Pre firmy, ktore dane produkty predavaju, bude asi ovela zaujimavejsim cislom cisty zisk zo vsetkych predanych kusov. Lebo ak niekto vyrobi vyrobok, na ktorom ziska 1 dolar a niekto vyrobi vyrobok so ziskom 1000 dolarov, tak stale by som bol radsej na mieste druhej firmy s jednym predanym kusom, ako na mieste prvej s 500 predanymi kusmi. A pre mna, ako vyrobcu aplikacii, je potom ovela zaujimavejsie cislo napriklad obrat na prislusnom markete. Pre tvorcov stranok je ovela zaujimavejsie cislo podiel surfujucich z jednotlivych operacnych systemov. A tak dalej. Vlastne, ked tak rozmyslam, tak ani neviem, pre ktoru sucast celeho retazca je dolezity pocet predanych kusov. Mozno pre servisy?
PS: Velmi dobre napisane