Toto ma vystrašilo @WhatsApp, niekto asi zadal adresu URL a WhatsApp ho skúšal na mojom servery znak po znaku
Mulander opisuje ako šifrované siete aka WhatsApp sledujú "šifrovanú" komunikáciu a testujú poslané linky na stránky. Pod zápisok sa pripájajú aj užívatelia s ďalších šifrovaných komunikátorov kde sa dejú podobné veci.
Tak teraz je otázka, sú tie siete naozaj šifrované užívateľ <=> užívateľ, alebo ide len o nejaký fake post od užívateľa Mulander a ďalších?
Zdroj: Twitter
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
wotšitap je vlastnená licoknigou, typujem že mešinger robí to isté, že tých 150MB nič nerobiacej mešinger aplikácie je polovica datamining a blbosti okolo, potom to priamo používa telefón uživateľa na datamining a odosiela hotové vzorky na servery.
Ja stale hovorim jednu vec. Aby mohol niekto spolahlivo sifrovat, musi (1) vediet, co robi a (2) musi pouzivat open source software. Bez tychto dvoch premis sa skratka neda o sifrovani povedat, ze je spolahlive.
K prvej premise len dodam tolko, ze kym bude za uzivatela robit nieco nejaka aplikacia a on nema predsavu o tom, co vlastne robi, neda sa povedat, ze by islo o spolahlive sifrovanie. Ved je znama kauza, kedy daktory z tychto popularnych "end2end" sifrovacich messangerov robil nejake cachre s klucmi v mene uzivatelskej pohody pri strate zariadenia (alebo daco podobne - presne si nepamatam, podobne veci nepouzivam, cize sa ma to nejako nedotykalo).
Chcem tym povedat tolko, ze pri tychto aplikaciach je hlavnym cielom to, aby to niekto pouzival - robi sa to teda pre tupe stado, ktore nema zaujem vediet nieco o tom, co robi. End2end sifrovanie je druhorade a preto sa pri navrhu robia zamerne diery - skratka sa latka bezpecnosti znizi, pretoze pohodlie a uzivatelska privetivost su prvorade. Clovek skratka nemoze mat vsetko - bud sa nieco o sifrovani nauci a bude ho pouzivat spravne alebo sa nenauci nic a sifrovanie pojde do kelu. Vsak podobne je to aj z el. obcankami u nas...
Hentaký log si spraví "každý druhý" na počkanie.