Ubuntu Core na MagicStick-u
MagicStick je HDMI- kľúč, ktorý po zasunutí do HDMI portu na televízore, dokáže nahradiť plnohodnotný desktop. Je vybavený štvorjadrovým procesorom Intel Cherry-Trail a 8 GB RAM, zvládne aj displeje s vysokým rozlíšením a v súčasnosti je financovaný cez Indiegogo. Následne potom, čo bola na tomto zariadení ohlásená podpora Windows 10 a Androidu, je plánovaná aj podpora Ubuntu Core.
Zdroj: Pro-Linux
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Nápad super, len neviem či by som za 450 doláčov radšej nekúpil notebook.
Ja tam vidím $269.
Sudruh minister, som z toho akysi zmateny. Pozeral som o riadok vyssie. To pod tym mi prislo ako ceny dostupnych opcii. Takze hluboke koreni :)
Tí čo si to kúpili ako prvý to mali relatívne za facku, len tam bol počet HW obmedzený, ale tak to už pri podobných akciách býva.
Ten HW je dosť výkonný a šlo by to používať ako domáci komp. No hračky k TV sa dajú získať za sedminu ceny, no je tam ARM a nebýva tam 8GB RAM a žiadna interná SSD alebo je tam len minimálna fleška.
Aj 269 doláčov je cena dosť vysoká (dnes zodpovedá 254 €). Ja som dal za 11,6" notebook iba 206 €.
Ja tam vidím zas predpreaj za 99USD (12 jadro, 2G RAM, 32G SSD/eMMC) plus poštovné 29USD do bežných regiónov. Predpredaj výkonnejšej verzie (16 Jadro, 8G RAM, 64G SSD/eMMC) za 229USD plus 29USD poštovné je už ukončený. Verzie s príplatkom za Windos v ževraj cene 49USD nie je potrebné rozoberať.
Ale nikde tam nevidím ako sa tam pripájajú periférie. Teda či to má BT3/BT4 ako majú vo zvyku takéto značkové lízatká, alebo univerzálny viackanálový RF príjmač ako to zas majú neznačkové. Cena za BT klábosnice je stále až moč vysoká. Žiaľ,aj 2G je už dávno nevhodné na desktop kôli nenažravosti JS na internete, takže tá malá RAM to degraduje na niečo podobné lízatku typu prehrávač s Androidom ktorý stojí zlomok ceny. Inak, niečo podobné vypredali pred 1/4 rokom na dx ako SKU 390597, len s starśím CPU. Dalo by sa pohľadať aj niekde inde, a aktuálnejšie.
PS: Niekto vie zohnať za spomenutú cenu notebook s štvorjadrom, štvorthreadom, TDP 2W, AES-NI? Spomenuté CPU nie sú 12 alebo 16 jadro, majú tam klamavý popis. Niekto sa tu v diskusii chválil že mal lepší kauf. Ak by mal jeho CPU aj VT, tak by bol výherca.
To má byť správne 12 a 16 jadro GPU a nie CPU.
Pozeral som to na haraburde s 640M RAM kde nemám všetky fonty, zlialo sa mi to. Tak tú poznámku o klamlivom popise beriem s hambou speť. Zvyšné dve otázky ovšem ostávajú, aj s klasifikáciou typu prehrávač s androidom pri lacnejšej verzii.
Ak som dobre videl, tak periférie sa pripájajú cez USB 3 a 3.1 a USB typ C (nachádzajú sa na bočnej strane). Taktiež je tam rýchla Wifi.
Pripájať cez klávesnicu a myš cez WiFi mi príde trošku neštandardné, rovnako ako cez tie vstavané USB. Tých USB portov je tam málo, a žkoda to káblovať cez hub. To človek kôli absencii príjmača pre klábosnicu a myš príde o koncept elegantného mini zariadenia.
Existujú spoločné dongly pre niektoré sety klávesnica a myš, ktoré sú bezdrôtové a zaberú iba jeden USB port. Ten druhý sa potom dá použiť na niečo iné. Ja také používam s Raspberry PI, ktorý má iba 2 USB porty.
Áno. A ako som už spomínal, existujú takéto zariadenia čo majú vstavané také prijímače.