Update OS Android jednoducho ochráni Samsung
Bolo oznámené, že aj keď Apple vyhralo súdny príkaz ohľadom blokovania spoločnosti Samsung z predaja niektorých smartphonov radu Galaxy v Európe a ktorý vzbudil veľmi rozporuplné reakcie až anti-Apple nálady vo svete, bude to v konečnom dôsledku znamenať veľké straty pre spoločnosť Apple na trhu so smartphones. V súdnom príkaze na blokovanie bolo totiž povedané, že iba aplikácia Galéria (v spôsobe narábania s fotkami) porušuje Apple patent. Samsung okamžite potvrdil, že bude aktualizovať svoj softvér. V skratke povedané pre Samsung smartphony: aktualizácia z OS Android 2.x na OS Android 3.0 bude okamžite riešiť otázku patentov, čo Samsung urobí prakticky bez prerušenia predaja smartphonov radu Galaxy.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Noo, to čo robí Apple ohľadom patentov je špinavosť a bránenie v voľnej hospodárskej súťaži. Patentový systém, ktorý toto umožňuje (to čo robí Apple voči konkurencii) je jednoducho chorý patentový systém. A je jedno či sa jedná o Apple, Google, Microsoft, Oracle a pod ...
Ale, keď nadávať na úspešného hráča je také cool. Že? to preto sa tu rozvíja svätá vojna proti Apple. Zaujímalo by ma či niekto čítal znenie toho patentu alebo či aspoň prelistoval preklad do strojovčiny.
1.) Apple sú gayovia.
2.) Nesúhlasím so softvérovými patentami a priblblími patentami na dizajn a podobné pí...... ktoré zabraňujú technickému rozvoju.
3.) Apple sú gayovia.
2 z nehmotného majetku a SW patentov žijem skoro 20 rokov a nemyslím si že by to bola nejaká brzda pokroku. Ale, myslia si to ľudia ktorý tvrdia že krádežou nehmotného majetku nevzniká škoda. S tým ja osobne nesúhlasím. Segmenty ako IT, hudba, filmový priemysel by očakávali pri použití tvojho ekonomického modelu silné odlivy financií a to by malo dopad v odlive mozgov a následne v zabrzdení vývoja. A napríklad veda by sa presunula do segmentu výroby a ekonomickej optimalizácie. Teda, trh by zaplavili čínske plagiáty a nebolo by prečovyvíjať nové nápady.
Som rád, že si rozumieme. I keď sa nechápeme. Kam mám ísť vrátiť to jedlo na ktoré som si zarobil? Na osztatný majetok sa nepýtam. Takých by bolo.
Ps: aj školstvo produkuje nehmotný majetok.
Ako žiješ s tých SW patentov? Ako väčšina si ich mýliš s duševným vlastníctvom. Zarábanie na SW je OK a nikto tu proti tomu ani nič nenamieta. Rovnako som proti nelegálnym kópiám ako ty, len si nepleť tie dve veci dokopy. Páč keď ja rok budem makať na nejakom softe a buzna z Apple má dá na súd že si to už on predtým dal patentovať, tak mu nakopem prdel.
Som zvedavý, či si tvojho budúceho verejného nepriateľa dokážeš nájsť aj sám, alebo Ti Ho bude niekto musieť zas našepkať.
A mimochodom, tú otázku si pochopiteľne prehliadol.
Prvej časti vety rozumiem, ale ako žiješ s tých softvérových patentov? Si vlastníkom nejakých?
Článok nepodstatnej inštitúcie: Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky
Citácia:
EPÚ neudeľuje patenty na
počítačové programy ani na spôsoby
vykonávania obchodných činností
pomocou počítača. V zmysle ustanovení
článku 52(2) (c) a (3) Európskeho
patentového dohovoru sú počítačové programy explicitne vylúčené
z patentovej ochrany.
Poprosím o rovnako relevantný link.
Takže by si mohol z tou tvojou selektívnou slepotou ísť konečne k lekárovi. Vyjadruješ sa k veciam ktorým nerozumieš.
Takže tvoj zamestnávateľ predáva softvérové panty na Slovensku, potažmo v EU? Na základe čoho?
Reči o alkoholikovi a slepote som sa napočúval dosť, teraz skús odpovedať faktami a nie vymyslenými rozprávkami ako tvoj zamestnávateľ predáva patenty a ako ťa to živý.
Citácia WlaSaTy 29.08.2011 16:09:
z nehmotného majetku a SW patentov žijem skoro 20 rokov
Skús si pozrieť hociktorý komerčný SW. Pri bežnom prelistovaní licencie uvidíš, že má zdôraznené Že je chránený SW patentami, úžitným dizajnom a že má registrovanú obchodnú značku. Predpokladám, že máš dosť rokov na to, aby si to už dávno urobil. Len si to z jasného dôvodu nedokázal pochopiť. Toto je najjednoduchší fakt, ktorý pochopí aj decko na základnej škole. Prečo si to nepochopil TY, tak to, ako som písal, tak to ma vôbec a ale vôbec nezaujíma.
Keď chceš, tak si kľudne urážaj úspešných. Aspoň každý uvidí kam sa sám radíš keď si sám alergický na chovanie zľahka podobné tvojmu. Škoda, že ja som nepoužíval vulgarizmy a zdôvodnil som opis tvojho chovania a tak sa to žiaľ za urážku nedá považovať. Ak by si bol iného názoru, tak ma kľudne udaj na polícii. Dôkazná ťarcha bude na tvojej strane. A policajti si privyrobia na tvojich konštatovaniach o buzn... na stranu Apple.
To že niekto uvedie na svojom softvéry patent, je normálne, pretože SW patenty platia napríklad v USA, niekde v Ázií ...
Neviem kde si získal informácie, pretože stále si nenalinkoval ani jednu relevantnú vec. Tak tu máš postoj vzdelaných ľudí a ich názor k SW patentom. Mimochodom je tam podpísaný aj zakladateľ LinuxOS.
Jedna vec je využívanie otvoreného kódu do ktorého prispievajú aj ostatný čím sa projekt samočinne hýbe dopredu a druhá vec je dodržanie termínov na dodanie presne špecifikovaných funkcionalít súvisiacich s predmetom objednávky a následnou platbou.
Neviem či na tvoj podnet nezrušili SW patenty na Slovensku. Tu je predsa len lokálny patentový úrad. A ten má odlišné pravidlá. Skúsim zrecyklovať tvoj návrh. Na Slovensku existoval zákon o reklame ktorý bol od svojho počiatku tvrdší v reštrikciách proti SPAMu ako návrh z EU. Choď teda manifestovať pred parlament aby SOI vrátila rozdiely na pokutách a previnilcov nazvala poškodenými.
Áno. Na Slovensku je možné mať SW patent. Ale ten musí mať cez 60 riadkov efektívneho kódu. Tá podmienka je aby sa tam nepchali generiká ktoré v patentoch nemajú čo hľadať. Ak mi neveríš, tak sa v kľude opýtaj na patentovom úrade. A prestaň splietať lokálnu jurisdikciu s globálnou. Keby si opitý na Slovensku pretiahol klokanicu, tiež by si sa bránil že v Austrálii je to legálne? Tu je to inak. Schválené nariadenia EU sa majú zapracovať do lokálnych právnych noriem. To je pravda. Ale spôsob vykonania je na lokálnych zákonodarcoch.
Zato mi vypľul Patentový úrad Slovenskej Republiky odkaz na kde ma odkázalo na dusevnevlastnictvo.gov.sk a tam je dokument
Kde ja výnimka z patentovateľnosti SW hneď v prvom bode, citácia:
Výluky z patentovateľnosti
1. Počítačový program ako taký nemôže byť patentovateľným vynálezom.
Skús nájsť podporu tvojho tvrdenia, páč som si myslel že si vytiahol niečo o čom neviem, ale vypátral som len podporu môjho :-)
Inak hneď to pekne začína:
(1) Uskutočňovanie vnútorného trhu znamená odstraňovanie obmedzení pre voľný obeh a obmedzení narúšajúcich hospodársku súťaž, pričom sa vytvára priaznivé prostredie pre inovácie a investície. V tomto kontexte je ochrana vynálezov prostredníctvom patentov základným prvkom úspechu vnútorného trhu. Účinná, transparentná a harmonizovaná ochrana vynálezov realizovaných počítačom v členských štátoch je základom udržania a podpory investícií v tejto oblasti.
Keby si dal do každej vety zápor, tak je to ako vyjadrenie Apple :-)
Tu im našťastie kvety nevykvitnú buzíkom.
383/1997 aj s novelou 234/2000. Paragraf 5, odsek 18. Pričom nielen samotný programový materiál, ale aj podklady sú chránené ak spĺňajú par. 6, odsek 1 a paragraf 15, odsek 1. Bez zodpovedajúcej ochrany by tým pádom neplatila žiadna licencia a napríklad porušenie GNU/GPL by bolo právne nevymáhateľné. Všetky licencie by sa zmenili na Public Domain a to by kompletne rozvrátilo celý trh.
Takže si zneguj čo chceš, a zober si ten transparent. K doktorovi Ťa potom pošlú pošlú.
Keď spravíš program, tak ho chráni autorský zákon v súlade s licenciou, hoci nemusia platiť všetky body licencie, pretože zákony tej ktorej krajiny sú nadradené nad licenciami. Toto platí prakticky rovnako na celom svete.
A teraz tie nešťastné patenty. V Amerike a niektorých ďalších krajinách si môžeš dať patentovať časti programu a potom s tým buzerovať ostatné firmy hoci to nikto neokopíroval, ale napísal sám, toto je ten rozdiel.
Prišla mi odpoveď z Úradu priemyselného vlastníctva SR a tam mi to potvrdili, dal som to do databázy znalostí.
Takže čakám, že mi odpovieš ako zarábaš na tých patentoch.
Tvoje znalosti boli čerpané z bulvárnych článkov v Pirátskych novinách, alebo si sa snažil porovnať legislatívu v aspoň jednej krajne s odporúčacím návrhom EU?
Vždy som mal rád ľudí, ktorý nerozumejú tomu, o čom hovoria. Škoda, že sa už zamotávaš do vlastných slov.
Pozrel si sa na to čo mi odpísali z Úrad priemyselného vlastníctva SR?
Inak, keď sme pri tých otázkach. Dokážeš opísať rozdieľ medzi SW patentom a programom (alebo definíciou dátovej štruktúry) chránenou autorským zákonom? Ja len či pochopíš zdroj tvojho strachu pred SW patentami alebo či len budeš slepo papagájovať niekoho iného kto čerpal z bulváru zamestnávajúceho fabulátorov aby im tie bannery vynášali.
aj ja sa prikláňam k názoru priateľa "bedňa", a čím dlhšie z ústrania sledujem, ako ti bedňa pekne "rozšroboval" tvoje chiméry, tak je fakt,
ty si úplne zotrel rozdiel medzi niečim, čo je úplne odlišné: softvérový patent v USA a duševné vlastníctvo softvéristu/tvorcu softu, ktoré sa bežne a účinne ochraňuje autorským právom. Keď si to začal vysvetľovať, bolo jasné že sa mýliš. Ty nežiješ zo softvérových patentov, žiješ z pôžitkov, ktoré ti vypláca tvoj momentálny zamestnávateľ, (ktorý čerpá výhody aj z blízkosti Viedne .... :-) ).
Ale zaujímal by ma fundovaný názor na otázku ochrany dynamicky vyvíjaným projektom. V prípade hotovej verzie je to jasné. A tak isto ma zaujíma logické vysvetlenie právneho vymáhania sankcií za porušenie licencie. Pretože toto sú presne tie body, ktorých výklad chýba v presnej definícii v právnom systéme.
Znovu opakujem: SW patenty niesú problém, ale jeden z nástrojov na ochranu autora pred zneužitím jeho majetku. Problém je v možnosti patentovania generika, tak ako si napríklad v Austrálii jeden ftipálek patentoval koleso. A z toho sa odvíjajú ďalšie problémy ako náklady na dôkaznú ťarchu ktorú znáša poškodený. Tieto patenty aj s nehmotným majetkom ktoré chránia sú problémom hľavne pre ľudí, čo sa boja že ich načapú za to, že porušujú licenčné ujednanie a že ich zato zinkasujú. Presne tak, ako sa priznal Bedňa, že chce zneužiť duševné vlastníctvo právnickej osoby Apple, a že sa obáva sankcií za to. Je len pochopiteľné, že už nereagoval na opis opačnej situácie. Teda že by on niečo vymyslel, naplánoval si budúcnosť tak aby z toho žil, a niekto by mu to ukradol a podliezol cenu. Nechcem ani myslieť, či plánoval vôbec investovať do vývoja, alebo či len chcel zrecyklovať cudzie nápady. Hlavne tie chránené.
dany sposob narabania s obrazkami a geleriou ktere porusuju patent applu su standardnou vybavou androidu 2.x
vacsina vyrobcov vsak tieto funkcie nahradila vlastnou aplikaciou,
a presne toto caka aj samsung bud nahradi sporne funkcie systemu svojimi alebo prejde na vysiu verziu androidu (v tomto si niesom isty, nebolo to tam spominane ci sa tieto sporne funkce nachadzaju iba v 2.x alebo aj v 3)
co sa tyka apple oveciek a beznych ludi tak tam sa konfrontacie asi len vyhrotia, apple ovecky budu do krvy branit dusevne "vlastnictvo" applu.
a ostatnych ludi to akurat podrazdi drzost applu, ze blokuje prichod lacnejsieho a aj lepsieho konkurencneho produktu