Vyšiel Linux for Workgroups
Po viac ako dvadsiatich rokoch od vydania MS Windows 3.11 for Workgroups, vyšiel Linux.3.11 for Workgroups. Viď. oficiálne označenie na kernel.org.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Po viac ako dvadsiatich rokoch od vydania MS Windows 3.11 for Workgroups, vyšiel Linux.3.11 for Workgroups. Viď. oficiálne označenie na kernel.org.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Výborne Bedňa!
Uvidíme, čo príde aj ďalšie "Linux XP" ??!! :-)
P.S.: Win 3.11 nebol fakt žiadna sláva, protokol NetBIOS na Win-strojoch nám okamžite VYRADIL všetku prevádzku v Novell Netware ...
Nuž, konkrétne to microsofťácke NetBios tak "usilovne" obchádzalo patentové riešenia:
Wiki ...
Worth noting is the popular confusion between the names NetBIOS and NetBEUI. NetBEUI originated strictly as the moniker for IBM's enhanced 1985 NetBIOS emulator for token ring. The name NetBEUI should have died there, considering that at the time, the NetBIOS implementations by other companies were known simply as NetBIOS regardless of whether they incorporated the API extensions found in that emulator. For MS-Net, however, Microsoft elected to name its implementation of the NBF protocol "NetBEUI" – literally naming its implementation of the transport protocol after IBM's second version of the API. Consequently, even today, Microsoft file and printer sharing over Ethernet continues to be called NetBEUI, with the name NetBIOS commonly used only in reference to file and printer sharing over TCP/IP. In truth, the former is the NetBIOS Frames protocol (NBF), and the latter is NetBIOS over TCP/IP (NBT).
Since its original publishing in a technical reference book from IBM, the NetBIOS API specification has become a de facto standard</a>.
Bolo to veselé, námatkou som Ti našiel toto:
http://proscada.ru/ctkbase.en/articles/q1774.html