Vznikol uselessd - fork z kódu systemd (v. 208)
Vznikol uselessd - fork z kódu systemd (v. 208). Viac na stránke projektu uselessd.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Vznikol uselessd - fork z kódu systemd (v. 208). Viac na stránke projektu uselessd.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
nejako ste ticho,,,, :-)
Ja som si to najskôr omrkol, teraz to idem narvať do virtuálky.
som teda zvedavý na skúsenosti .. i keď by som to mohol aj ja otestovať, lenže až tak aktívny nie som, radšej si o tom najprv poprečítam v diskusiách
popis na ich stránkach vyzerá celkom fajn
Pravdepodobne to bude lepsie nez Systemd. Omrknem to aj ja asi.
Hocičo je lepšie ako systemd :)
A už idem fakt na to, sám som zvedavý či to už aspoň ako tak fachá. Keby šlo z toho balastu spraviť skutočný fungujúci init bez zbytočných závislostí to by bola pecka.
Big +1
Heh, tak pred koncom to skončilo na chybe, takže ešte úspešne to skompilovať nejde.
Som maród a nedokážem sa na to sústrediť, až sa vykurírujem, tak mu s tým helpnem :)
Všetko už bolo povedané ;) Inak projektu celkom fandím. So systemd som experimentoval v začiatkoch, potom sa to zvrhlo niekam ... Samotný systemd sa mi veľmi páči, lenže to všetko okolo by som najradšej vyhodil, ale to sa so systemd nedá.
Ja som sa pokusal vymaznut systemd s Manjara a nahradit ho ale nech som sa snazil akokolvek, nikdy som nedosiahol taky vysledok ako som ocakaval.
Však presne to isté tvrdí aj autor uselessd.
Takze musim pockat na to kym "sa to spravi".
Momentálne to padá na obskurtnej chybe, inak kedysi reportovanej do systemd, takže bude stačiť aplikovať patch, alebo treba počkať, prípadne reportovať. Mno ja som fakt v prdeli.
Tak ten patch bude urcite potrebny. No vyskusam to aj tak ;)