Ktoré funkcie by ste na LinuxOS.sk prioritne privítali?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
mne tu chyba moznost napisat clanok cez prostredie portalu, ktory by nasledne uz len sefredaktor vedel zrevidovat a vypublikovat.
To bude prakticky zhodné s blogovacím enginom. V oboch prípadoch treba poriešiť zopár vecí: upload/resize obrázkov, možnosť vkladať do textu ...
Vidím, že najviac hlasov má zatiaľ mobilná verzia. Bol by som rád ak by ste sem napísali ako si predstavujete mobilnú verziu. Zaujíma ma hlavne layout a ktoré funkcie odstrániť / modifikovať. Prípadne by som si rád pozrel aj nejakú tú maketu pre inšpiráciu ak by sa niekomu chcelo vytvoriť.
Je to viac-menej jedno že ako to bude usporiadané - dôležite je aby sa existujúce príspevky dali ľahko nájsť a taktiež aby sa čo najednoduchšie dali pridávať nové.
ps: neviem čo si mam o tebe myslieť ... ale ok :D musíš naučiť prijímať aj kritiku nie len samé chváli že ako je to všetko super - a pritom to nie je.
Neviem, či je to tak jednoduché keď mi nevedia odpovedať ani ľudia ktorí sa takýmito vecami zaoberajú. Ja nie som webový vývojár, primárne som embedded / C++ vývojár. LinuxOS robím len preto, lebo nebyť posledných zmien server by bol nenávratne vypnutý a obsah možno zachovaný niekde v zálohe databázy a niekedy v blízkej budúcnosti vymazaný. Tento portál vyvíjam vo voľnom čase bez financií (hádajte aký má rozpočet LinuxOS a porovnajte to s konkurenciou).
Mimochodom na rozložení dosť záleží. Väčšina mobilných webov je jedna dlhá špageta pri ktorej si zodriem prsty kým zistím čo nové.
Trochu upresním ... s niekoľkými vývojármi webu som hovoril o tom ako urobiť mobilnú verziu tak, aby to zlepšilo usability ... Ukázal som ako používam súčasný web z mobilu a dospeli sme k názoru, že to moc zlepšiť nevieme. Popíšem tu teda môj spôsob použitia, ak používate web inak a máte návrhy na zlepšenie môžem ich zapracovať až sa k tomu dostanem, alebo začleniť patche.
Prvý obrázok je hlavná stránka ako mi ju načíta mobilný telefón. Zvyčajne sa len pozriem čo je nové, či nie sú nové komentáre, alebo správy. Práve preto boli prehodené bloky tak aby to, čo sa najčastejšie mení a je najdôležitejšie bolo hneď na vrchu bez scrollovania.
Druhý obrázok je keď chcem čítať správy (dvojklik do priestoru ľavého stĺpca, červený krúžok). Text je síce menší než v pravom stĺpci, ale vďaka zväčšeniu sa dobre číta.
Tretí obrázok je po dvojkliku do oblasti pravého stĺpca. Bez nejakého scrollovania vidím zoznam tém s písmom v čitateľnej veľkosti.
Nevidím zásadný problém v prerobení webu na dlhú špagetu kde si zodriem prst pri scrollovaní ako u väčšiny mobilných webov. Možno som divný, možno používam web neštandardne, ale nevidím v zásade veľký priestor na zlepšenie. Ak teda chce niekto mobilnú verziu potrebujem vedieť čo má byť ako usporiadané.
Skôr by ma zaujímalo ako je to s licencovaním preložených článkov.
Blogy mám rozpracované len mi to teraz trochu trvá lebo som zavalený inou robotou. V najbližšej dobe môžete očakávať článok o olinuxine ;)