Ako pripojíme iPhone k počítaču s antiX Linuxom, prípadne inou linuxovou distribúciou
V práci som dostal iPhone a pretože táto šmejďárna nepodporuje žiadne otvorené štandardy na pripojenie súborového systému, tak vo veľkej časti linuxových distribúcií vo východzej inštalacií iPhone k počítaču na prenos súbor nepripojíte.
Našťastie vo väčšine distribúcií existujú nástroje na prístup k súborom v iPhone a iPad.
1. Nainštalujeme si potrebné komponenty
sudo apt-get install ideviceinstaller python-imobiledevice libimobiledevice-utils libimobiledevice6 libplist3 python-plist ifuse usbmuxd
2. Spustíme si USB démona pre prístup k iPhone a iPadu
sudo usbmuxd -f -viPhone sa nás spýta, či chcete dôverovať tomuto počítaču, zvolíme dôverovať a zadáme bezpečnostný kód.
3. Spárujeme iPhone s počítačom
idevicepair pairodpoveď bude približne takáto:
SUCCESS: Paired with device d7fc135c1aecdfa139f3500b2a72ee00acf31a06
4. Pripojíme iPhone súborový systém k počítaču
* Vytvoríme si v domovskom priečinku priečinok iPhone.mkdir ~/iPhone* Pripojíme súborový systém iPhone
ifuse ~/iPhone/No a výsledok môžeme vydieť na screenshote.
Prílohy
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
v MX je priamo iDevices mounter
s iPhone 6 a 6s funguje. rovnako s iPadmi
Njn, MX Linux je vlastne viac komunitné distro antiXu a preto je tam aj viac prednastavených vecí pre každého, kto si niečo ukutí a potom dá komunite.
Ako sa hovorí v reklamných spotoch o 30% viac akcie a o 50% viac zážitku :-)
Jako super že to tam je a len ma to utvrdzuje v názore, že odporúčam každému MX Linux kto chce dobré distro.
Ja som zas kutič a hardore KERNEL ULTRAS a kutím si veci rád sám, veľa sa pri tom vždy naučím. Chápem, že to každého nebaví, alebo ho bavia iné zaujímavé veci ako som sa presvedčil na stretávke LOS.
postup pripojenia fungoval az po krok :ifuse $/iPhone/ prislo hlasenie : ERROR: the mount point specified does not exist pricom v domovskom adresari bol vytvoreny iPhone
na zariadeni iPad 5.generacia model MP2F2FD/A,verzia softveru 12.2
Prepáč, uklepol som sa, správne to má byť:
Dík za reakciu.
Pekný blog. Vedel by si povedať v ktorej veľkej časti linuxových distribúcií ten iPhone k počítaču na prenos súborov podľa teba nepripojíš, keď píšeš ako ten dizajnérsky kúsok bez problémov pripojíš za účelom aj toho prenosu súborov?
PS: Na účel, prečo si si zaobstaral telefón s uzavretým SW sa nepýtam. Radikálne názory na spotrebný materiál ma nezaujímajú.
Chcel som sa vyhnúť slovu defaultne, pretože v Slovenčine naozaj neexistuje adekvátna náhrada.
Jako nejsu blbý a viem jeho variácie v Slovenčine, ale nevystihujú jeho význam.
To som napísal hneď v úvode blogu asi si to nečítal.
Je pravda že google translator nepozná slovo východzie, ale google nie je sponzor jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra. Takže, existuje.
A že nie je podpora nejakého telefónu vo východzej inštalácii OS? Je, dám si to dokázal. Ale pravdepodobne si myslel absenciu podpory "out of the box", teda po vybalení a bez zásahu. To je bežná záležitosť. To sa týkalo aj napríklad MTP keď s tým jednovláknovým protokolom vyšiel vlastník toho translátora. V dnešnej dobe sa jedná o de-facto štandard, rovnako ako napríklad aj o WebDAV a podobné technologické novinky.
Nuž čo. Návod je to pekný. Prehľadný, a aj výstižný. Verím že si ten stroj zamiluješ, veď ti bude pripomínať akú máš skvelú a dobre platenú prácu.
Upravil som blogový zápisok podľa tvojich inštrukcií, fakt to proste vyznie lepšie.
Je tu ale jeden problém, to zariadenie si asi ťažko zamilujem, keď sa ku mne správa ako že ono má na vrch a ja som otrok nejakej technológie. Aj Siri je ... na slovo Linux nech ho vyslovíš s hocijakou intonáciou neberie a to je tam proste na tvrdo zadrátované.
Ten šmejd proste vrátim a nechcem to už v živote používať.
Proste to už nechytím do ruky, ak to nebude nezbytná podmienka zamestnania.
Predstavujem si ako by mohli technológie budúcnosti vyzerať, ale toto je len nejaká paródia, je to šmejďárna a nehodná evra v akcií.
Pokiaľ ti ten iPhone dali v práci ako výrobný nástroj, tak si si naň zarobil. A jediné čo s tým môžeš urobiť je, že ho vrátiš aby si ho nemal na karte majetku. Vo výsledku ho dá tvoj šéfinko svojmu decku na hranie. A ty si zabezpečíš súkromný mobil na služobné účely ktorý ti nepreplatia, keďže nemáš dvojSIMkový. (Firemnú SIMku aj s paušálom si asi necháš)
Niečo podobného som videl veľa krát. Človek prišiel do firmy, prepísal paušál na firmu (keďže firmy si vedia vyjednať lepšie ceny) a firma si na jeho paušál vybrala telefón pre "niekoho". Keď po vyše dvoch rokoch potreboval nový telefón lebo starý sa mu rozpadol, tak povedali že nemôže mať dva na tom paušále.
U mňa to bolo podobné. Baterku v telefóne som mal pred smrťou, tak som chcel novú. Vtedy stála cca 10E. Povedali mi že baterku nedostanem, ale že mi vybavia ďalší mobil. Nový mobil na paušál po dvoch rokoch stál nula, takže chceli ušetriť 10E za baterku. To bolo veľmi ekologické.
Toto štve aj mňa, že sa vyhadzujú veci ktoré môžu slúžiť.
To by vydalo na blog. Plasty, ťažké kovy... Zem nám to ráz vráti
Snažím sa zachraňovať HW a nemôžem zabudnúť na svojho bývalého kolegu s osciloskopom a násobičkami, deličkami vyrobeným na kolene kedy zachraňoval HW všetkého druhu. To boli krásne časy, tak možno zas raz ...
@bedna no a to ma polovicka za to pravidelne hresi.
vraj stara elektronika patri do zberneho dvora. ale niet nad to prerobit autoradio z cd za pomoci stareho 120W zdroja na plne funkcny stroj
Máme jednu planétu, jedny zdroje a to je jediná pravda ako sa k nej musíme správať.
A preto by sme si mali kúpiť nové autá ktoré majú znížené emisie, a nedobíjajú baterku za jazdy. Pričom tú baterku si dobijeme doma z energie získanej uhlím, a čisté jadro budeme vypínať na úkor nestabilných veterných a slnečných elektrární.
Chlapi, ekológiu len odtiaľ - potiaľ.
Novú baterku som si kúpil za vlastné. Ten telefón som mal rád, keďže bol malý, ľahký, svižný a s dlhou výdržou. Pravý opak smradfónu aký mi vtedy nútili. Dožil sa 5 rokov, potom sa utopil v mojom vrecku keď ma zachytil lejak uprostred karpát. A ja som nemal ani igelitový sáček aby som ho obránil. Bolo to pekné leto.
Ja som tiež môj obľúbený telefón utopil v búrke vo vačku, takže viem o čom píšeš.
a presne z tohto dôvodu je mojim prvým kritériom na výber telefónu odolnosť vode ;-)
U mňa je momentálnym kritériom výdrž na batérie, hmotnosť, cena a dnes už bežný napájací USB konektor. Nepoznám telefón ktorý by mal vymenované vlastnosti ako majú dubphone od firmy Nokia (20€, dva týždne až mesiac na príjme podľa používania, ľahučký) a bol by aj vodeodolný. Číňan síce začína na takej cene, ale je oveľa ťažší a výdrž na príjme radšej neuvádza aj keď sa nezriedka chvíli ťažkou 4Ah baterkou. Ten trik so zvýšením výdrže má Nokia ťažko patentovaný, i keď sa jedná len o redší beacon.
PS: Ten utopený telefón nebol môj najobľúbenejší, nevytváram si citový vzťah s nástrojmi. Ale bol v tej dobe jedným z mála pre mňa použiteľných telefónov. Nabíjať si vtedajší smradfón 2x denne bolo pre človeka čo sa išiel cez deň previesť na bicykli, a večer pozrieť na koncert, tak to bolo neakceptovateľné. A stále sa to nezmenilo.
moj sony xperia Z1 mal režim šetrenia baterie kde vydržal fungovať 4-5 dní (odskúšané), ale celý režim telefonu sa obedzil na 5 vstavaných aplikacii (telefon, sms, budik, kalkulačka a fotak) samozrejme bez netu, wifi, bt - v podstate dumbfon s velkym displayom
myslim že aj moj terajsi samsung S8 má niečo podobné (režim maximálneho šetrenia baterie), kde by podla jeho odhadu mal vydržať 3 dni, ale to nemám odskúšané
ale zistil som že mimo el siete na viac ako 2 dni nechodim a to si vystacim aj s powerbankom a inak mám zväčša po ruke rýchlonabíjačku, ktorá počas prestávky na kávu (čítaj pivo/víno) dobije takých 40% baterky sčím prežijem do daľšej prestávky na kávu ;-)
To by vydalo na ďalší blog, koľko z tých vstavaných softvérových blbostí v smartfónoch človek reálne používa.
Je veľa vecí ktoré človek na smartphone používa a ani o nich nevie. Napríklad zdieľanie návykov s marketérmi.
A co tak vypnúť telefón. Batérku z neho vybrať. Vsetko nevchat oprsat. Mobil dôkladne vysusit. Mobil pôjde. Batérka v lepšom pripade ok. Inac skrátená životnosť batérky. V horšom pripade zla a kúpi sa nova.
Neboj, skúšal som. Mobil som riadne vysušil, ale nepomohlo mu to. Do piatich minút ostal tuhý. Tak som ten utopený telefón vymenil za iný zo šuflíka.