M$ Word v linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.01.2009 | 15:18
peto   Návštevník
program na spustenie MS Word pod linuxom. Cez Wine mi nejde. poradte dobry program, dakujem
    • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:23
      Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
      http://sk.openoffice.org/
      a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
      • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:32
        peter   Návštevník
        Lubos diky, ale potrebujem zavadzat aj iste funkcie, ktore OOo nepodporuje. Ale dik za snahu.
        • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:34
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          crossover
          sudo apt-get remove windows
          • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:35
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Pred nejakym casom bol free. Neviam ako teraz.
            sudo apt-get remove windows
        • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:34
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ani trojka openoffice?
          • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:45
            peter   Návštevník
            Stahujem trojku, vyskusam, ale neverim, potreboval by som asi na 95 % MS Word, zatial na nom bezim pomocou VirtualBoxu, ale zislo by sa aj nieco ako Wine.
            A co sa tyka crossover, nenasiel som ho free. Ked ho niekde najdes posli prosin link, naj by bol ".deb" balicek. Dik
        • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:42
          Peter2   Návštevník
          Cez Wine by mal ist, tusim aj 2007 uz ma platinum podporu. Zavisi asi aj od verzie Wine. Mozno treba urobit nejake specialne kroky na rozbehanie office, trebars doplnit kniznice .dll alebo nieco podobne. Skus pohladat na googli. Dalsia vec je ci je to legalny Office alebo upirateny, ze nemusi pod Wine ist crack. Inak moze skusit CrossOver, co je pokial viem upravene Wine a je specificky urceny prave pre programy ako MS Office. Ale je plateny.
          Este jedna otazka, ktore specificke funkcie potrebujes, ktore nie su na OO.o?
          • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:47
            peter   Návštevník
            Wine mam verziu 1.1.12, ale nejde, mozno robim zle ale nejde.
            • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:51
              peter   Návštevník
              konkretne Microsoft Equation 3 (vzorce, symboli, a. i.) a hlavne sablony ".dot", ku ktorim je potrebna kopia s rovnakym obsahom ale inym nazvom, ktore sa aktualizuju pomocou sablony.... ta tak.
              Ale ked inak nejde tak ostanem na VirtuaBoxe, len mi velmi zatazuje RAM.
              • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:54
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Veľmi zaťažuje RAM, znamená, že veľa swapuje? Ak neswapuje, tak ti môže byť skoro jedno koľko RAM to zožerie. Veď načo je potom tá ramka, keď sa nemá využiť?
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:59
                  peter   Návštevník
                  ides kusok mimo temy, ale stava sa.
              • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:56
                Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                v OpenOff. existuje tiez nieco podobne ako MS eg. Sablony neviem nepouzivam.
                a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
              • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 18:59
                Avatar chatpall   Používateľ
                prosim ozrejmi co presne potrebujes na Equation? moje skusenosti s oo nahradou predcia MS hadam vo vsetkom.
                NERUSTE TENTO UCET!!!
            • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:53
              myxym   Návštevník
              ake mas distro ? na ubuntu 8.04 aj 8.10 s najnovsim wine siel office2003 naistalovat v pohode bez nejakej specialnej konfiguracie wine, akurat som nastavil ze sa ma wine tvarit ako WinXP.
              • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:56
                peter   Návštevník
                aha, tak potom by to malo ist, ja som skusal iba rozbehat kliknutim na particii kde je Winshit (program file,...exe) mam to nainstalovat cez "Wine Browse C:\Drive"?
                • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:01
                  Peter2   Návštevník
                  No bude ho treba nainstalovat do Wine :-)
                  Ine programy ako napr CS 1.6 :-) idu spustit aj z win particie, nemusia byt vobec nainstalovane vo Wine. Ale taky M$ Office potrebuje byt integrovany do windowsackeho prostredia, musi byt nainstalovany, registrovany atd. a preto ho treba nainstalovat do Wine. Spustat pre Wine cudziu instalaciu moze byt problem.
                  • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:05
                    peter   Návštevník
                    dobre to znie, len porad postup s Wine a instalaciou, krok za krokom, cez co mam spustit instalaciu?
                    • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:20
                      Peter2   Návštevník
                      Tak staci obycajny dvoklik na spustaci instalacny subor. Mala by sa spustit instalacny program Office a potom klasicky dat nainstalovat do C:\Program Files a on to naistaluje do ~/.wine/c_drive/Program Files. V pripade ak je to msi subor neviem ci to spusti iba dvoklikom, mozno treba nejaky specialny prikaz to neviem prensne, pozri wiki.ubuntu.cz, laebo niekde na googli. Ak budu problemy spusti cez terminal, prikaz wine cesta k suboru .exe .
                      • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:29
                        peter   Návštevník
                        diky pekne, mam to v subore ".exe", taze by nemal byt problem. Idem skusit naistalovat, dik za radu ;)
              • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:00
                peter   Návštevník
                jojo 8.04 (k)ubuntu, mam Gnome aj KDE
            • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 15:53
              peter   Návštevník
              a co sa tyka originality ci cracknutej verzie... sa asi nevyjadrim.
              • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:02
                myxym   Návštevník
                rightclick na setup.exe a vybrat volbu otvorit pomocou wine ale nieco podobe
                • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:05
                  peter   Návštevník
                  to nepomoze, skusal som
                  • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 16:08
                    peter   Návštevník
                    pravy klik a otvorit pomocou Wine vypise IOPL not enabled
                    • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 18:04
                      peter   Návštevník
                      Vyriešené, ide pekne, dakujem
    • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 18:32
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      2002 ci 3ka isla na wine 1.0.1 ok. 2007 som neskusal
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 20:45
        peter   Návštevník
        ja som dal aj ´03 aj ´07, idu obe, ale MS Equation nejde, vyžaduje dalšiu instalaciu.
        " Tento objekt bol vytvorený v programe Equation.
        Tento program nie je k dispozícii a objekt nie je možné otvoriť.
        Presvedčte sa, či je tento program správne nainštalovaný,
        a či nebol odstránený, premiestnený alebo premenovaný."

        ta skusim este niečo skopirovať z particie na windov$e, a uvidim ci pojde.
        • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 21:02
          Peter2   Návštevník
          No pokial si ja pamätam, tak na Office XP a 2003 nebol Equation defaultne nikdy nainstalovany, treba doinstalovat, hadam to bude vediet. Resp pri instalacii celeho Office si ho treba dat nainstalovat.
          A este k OO.o tam je tiez editor rovnic a este lepsi ako ten microsoftacky. Mozno mnohe veci v OO.o nie su take perfektne urobene ako v Ms Office ale Math je rozhodne lepsi editor ako Equation. Na Equation sa akurat tak uklikas k smrti, ale v Mathe sa matematicke symboly daju pekne pisat. Odporucam vyskusat. Math nie je v OO.o v Ubuntu standardne nainstalovane, treba doinstalovat balik - openoffice math. V OO.o sa to vola jednoducho - Vzorec.
          • Re: M$ Word v linuxe 07.01.2009 | 21:58
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Môžem potvrdiť. Math v OO je fakt perfektný. V OO mi vadí jeho nenažraňosť. Dokument v OO Writeri s 35 stranami a niekoľko vektorovými obrázkami kreslenými v OO Draw dosť nechutne seká pri skrolovaní.
            Už by som sa mal konečne naučiť LaTeX a budem mať svätý pokoj.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk