Nerozumiem Windows pada,linux slape

Sekcia: Ostatné 08.01.2009 | 19:28
Dotmindes   Návštevník
Tak mam taky problem. Tvorim sem-tam hudbu a tak som si jedneho dna zakupil zvukovu kartu Emu 0404 pci, ktoru sice linux podporuje, ale podarilo sa mi ju len par krat rozbehat tak, ze sla po instalovani podla oficialneho navodu na alsa strankach, no po restarte uz nie.Kedze nechcem tvorit na integrovanej zvukovke som si dal Windows.Mam vsetko legalne takze mi to bolo docela jedno,len aby to splnilo ucel. Tento jeden pocitac som chcel aj tak len "cisto na hudbu" s malymi vynimkami, no windows stale pada, kazdu chvilku mi padne prehladavac stranok, icq alebo mi samo restartne pc.Virus nehrozi ,pretoze nova instalacia a novy partition table.Linux mi slape na tomto pc bez problemov okrem tej spominanej priciny preco som ho zamenil na tomto pc za windows.(zvukovky)V com moze byt problem? Viem ze sa tento problem tyka viac win, ale mozno mi poradite aj tu.Radsej sa spolieham na linux komunitu.PS problem restartov nezacal po namontovani znovej zvukovky.

Inak podoba sa mi to ako co mi pred par rokmi robilo pri skuske taktovania procesoru v biose, no to som len skusal.Dal som to potom na pociatocne hodnoty.
    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 19:55
      Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
      Mohol by si uviesť typ dosky a procesora. Na začiatok skús pridať napätie pamätiam a procesoru.
      Potom treba postupne preveriť pamäťe i zdroj. Linux ide bez problémov, lebo zaťaží hardvér o polovicu
      menej a chyba sa neprejaví. Skús niekde stiahnuť diagnostické CD Stres -linux.
      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 20:10
        Dotmindes   Návštevník
        Takze doska je asus p4sp-mx a procesor celeron 2.8ghz
        Este by som mal teda spomenut. ze tam bolo 256mb ram ale prikupil som 1 gb ramku. No to uz davno a to mi problemy nerobilo., tie zacali poslednou dobou. V biose mam nastavenu automaticku frekvenciu ramky. Inak moznosti su tam 200,266,333 a 400mhz. Skusil som dat 333 namiesto automatiky a vyckam co sa bude diat a skusim aj test ramky s boot cd linuxu. V tych napatiach sa nevyznam, ale pozrem sa nejak na to aj ked tie som nemenil.Su nastavene celu dobu defaultne a tiez neviem ako na zdroj.Zatial ked mam win skusim aj nejake win diagnosticke softy.Potom napisem ako som dopadol.Dik a ak ma ktosi este navrhy,piste.

        Este som zabudol dodat ze win je xp takze ten zas tak nezatazuje ako vista.
    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 20:15
      WlaSaTy   Návštevník
      Ty prosim ta, ktore z toho co pises je otazka?

      Ako nastavis aby sa Ti automaticky startoval ovladac zvukovky v slote a integrovana zvukovka ostala vypnuta?

      Alebo je to otazka na nestabilitu OS Windos?

      Alebo je to nieco ine?

      Totizto z tej jedinej vety v ktorej mas otaznik nie je vobec jasne na co sa pytas a tak nie je mozne odpovedat.
      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 20:30
        Dotmindes   Návštevník
        Hmm, prosim ta pozri si moj prvy prispevok otaznik urcite najdes. Ak mi ktosi poradi v jednom, alebo v druhom stale to bude pre mna riesenie (myslim, ze to je logicke) a preto je otazka stavana tak ako je.

        Je vysvetleny problem a otazka je jasna. V com moze byt problem, ked sa deje co sa deje? Tu som ti rozvinul vetu.Je to specialne pre teba.

        Neviem co riesis.Ten pred tebou sa nezaujimal o taketo kraviny, ale rozumne mi poradil. Ty musis mat extra genialny prispevok? Sorry, ale naozaj sa mi zda, ze len ryjes. Iny chape a ty nie? Nechcem ta urazat, ale zas nerob ty so mna debila. Myslim, ze moj prispevok neni zlozite pochopit.

        Ale naozaj poprosim neriesit taketo zbytocnosti.Radsej teda prispevok na buduce ignoruj.Dakujem za pochopenie.

        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 21:10
          WlaSaTy   Návštevník
          Tu vetu s otaznikom som nasiel, ale som ju nepochopil. Preto som sa opytal ze ci a ako chces upresnit tvoju otazku. Ale z povahy tvojej odpovede to uz viem.

          A mas pravdu, ak clovek umiestni povzdychnutie nad nefunkcnostou (IMHO patriace do blogu, napriklad Planet.OpenSoft.sk ktory ma nielen spravicku ale aj box s linkami na aktualne blogy aj na tomto portali) do fora pre otazky a zamaskuje to otazkou "V com moze byt problem?", tak mu asi ide len o jedno. Podarilo sa Ti to, musim uznat.

          Ale som rad ze Ti sluzi Linux k spokojnosti. Chcel som Ti pomoct s tym co podla povzdychu mozes povazovat za posledny nevyrieseny problem (nefunkcnost zvukovky po restarte i ked pocas nastavovania je funkcnou). Ale ako myslis, teda ako chces. Ak je moja ochota pre Teba zbytocnou, tak to akceptujem. Maj sa a bru noc.

          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 21:34
            Dotmindes   Návštevník
            Celkovo by nevadila ziadna odpoved tykajuca sa hociktorej z tych veci,ktore z toho plynu.Je to predsa dalsia informacia.

            Na ten blog skor patri tato nasa vymena nazorov, lebo nic neriesi.

            Ja som vo svojom prispevku opisal situaciu,potom typ problemu a nakoniec otazku neviete v com je problem?

            Ako voditko mohol byt aj nadpis ale to je uz jedno.

            Ospravedlnujem sa za tvoju ochotu,pretoze nemienim plytvat niekoho casom.

            Vies co?Vykaslime sa na to.To sem naozaj nepatri.To ze si mi chcel pomoct viem,dokazal si to aj u mojho predosleho problemu a dakujem, ale nie vzdy sa problem vysvetluje v tej najjednoduchsej forme a uplne jednoznacne.

            Ak chces si este napis posledne vety aby som nebol vo vyhode ;-) Drz sa

            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 22:01
              WlaSaTy   Návštevník
              Ano, v tom je problem. Ak clovek neopise otazku, tak odpoved na nu je len dohadovanim a de fakto len stratou casu pretoze vecsina dohadov je len strielanim na slepo. Vidim aky mas zaujem riesit tvoj problem a uz je to jedno aj mne a verim ze si otazku po sebe precitas aby si neplytval casom aj ostatnych. Najme tvojim.

              Mas pravdu, neoplati sa tym zaoberat kedze ani ty na tom nemas zaujem.

              Ale vyuzijem pravo poslednej vety kedze si mi ho velkoryso poskytol. Prejdi si ten navod podla ktoreho si postupoval, menovite odsek "Setting up modprobe and kmod support", nieco ohladne suboru /etc/​modules.conf v ktorom mas s najvecsou pravdepodobnostou uvedene na jeho zaciatku "look at the files in /etc/modules.d and read the manpage for modules-update(8).".

              A preco som to nenapisal ako prve? Vtedy som si nebol isty s tym ci to chces aj riesit alebo sa len nahodou nepochechtavas nad tym ako si s tym elegantne vypiekol . A tak isto si nenapisal kroky ktore si urobil a co si z nich skontroloval po opetovnom znefunkcneni koli lahsiemu hladaniu chyby. Tak isto si neuviedol aku mas distribuciu koli upresneniu formatu a umiestnenia konfiguracnych subrov. Tato mudrost sa vola "Ako sa spravne pytat", momentalne ma verziu 3.6 alebo vyssiu. Nesledujem to ale som si isty z tym ze bol prelozeny do viacerych jazykov ako mas udov na tele. Vratane Slovenciny.

              PS.: Ja sa drzim, a ty? Odpovedat nemusis, viem si to precitat medzi riadkami a uz som tak aj davno urobil.
              • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 22:21
                Dotmindes   Návštevník
                Mam zaujem riesit svoj problem a riesim ho.Nechcem riesit hadku, ale tiez nechcem aby niekto pisal nieco co si nemyslim a co nerobim tak prosim ta nerozpravaj ze nechcem riesit svoj problem, lebo tym by som siel len sam proti sebe. Problem bol opisany. Otazka udana.

                "Ale vyuzijem pravo poslednej vety kedze si mi ho velkoryso poskytol. Prejdi si ten navod podla ktoreho si postupoval, menovite odsek "Setting up modprobe and kmod support", nieco ohladne suboru /etc/​modules.conf v ktorom mas s najvecsou pravdepodobnostou uvedene na jeho zaciatku "look at the files in /etc/modules.d and read the manpage for modules-update(8).".

                Skusal som zaviest modul do jadra prikazom modprobe. Sice v hlavnom navode uz platili aj vynimky u novsich ovladacov.Bolo pisane, ze uz netreba dopisovat modprobe... atd, ale skusal som to aj s tym a aj bez toho.Skusim potom tuto tvoju radu a pozrem to.

                Nic by si tym nestratil keby si to napisal.Moze pomoct dalsim
                a tebe by to minulo tolko casu ako tvoje otazky.

                Ak by sa ma niekto na kroky opytal,odpoviem.Najprv som uviedol strucnejsie temu.Nebudem tu predsa pisat slohove prace.To nerobi nikto.

                Robil som to aj v opensuse aj v ubuntu a v oboch to iste...
                A uviest distro?Preco?Otazka bola za vysvetlenim problemu.Tej zvukovke som nechal len otvorene dvere keby sa k tomu chcel niekto vyjadrit co som pokladal tiez za sancu ako riesit , potom by som opisal podrobnosti o nej keby sa ktosi na to zameral. Hovorim ze sa neda napisat vsetko a navod ako sa sspravne pytat nemusi uplne sediet na tento moj nie prilis konkretny problem.
                • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 22:58
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Keby si nechcel riesit hadku, tak spolupracujes a nechovas sa ako keby si bol zakaznik ktory si narokuje dodanie sluzieb na zaklade platnej zmluvy v ramci dohodnutych platieb. Nezabudni na vysku platieb ktoru si uhradil tym, co ti v ramci svojho volneho casu chceli pomoct. A nezabudni ako si sa im za to odplatil, Mozno raz narazis na cloveka ktory si zoberie tvoj pristup k srdcu.

                  Ak by som sem dal rovno ten navod tak ako navrhujes, takby to nepomohlo. Nielen ja som sem daval tieto iste slova a stale je viac a viac ludi ktory nechcu vediet naco sluzi tlacitko hladaj a radsej sa do kolecka pytaju tu istu vec. Predsa je to pohodlnejsie, no nie?

                  Mimochodom, na tom ze keby sa niekto opytal tak odpovies, tak na tom som sa dobre zasmial. Pytal som sa napriklad ja a tvoju odpoved si moze kazdy precitat. A ostatne veci som uz objasnil. Ak sa Ti to nechce citat, tak to necitaj. Ak sa Ti nechce podla toho riadit, tak sa podla toho nechovaj. Ale, asi vies aky dopad to bude mat a na koho. Ajtak ti to necital a radsej pises slohove prace ako keby Ti patril svet a preco je to zbytocne.

                  A zivot je ringispil.
                  • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:22
                    Dotmindes   Návštevník
                    Spolupracujem, ale nedam si z tvojej klavesnice pisat za mna.Tym myslim vetu, ze nemam zaujem riesit problem. To je ako keby som ja hovoril za teba ze som neni hladny. Asi tu pisem zo srandy, alebo aby som do teba zarypal.Ja uz neviem co ti mam na to povedat?Vysvetlim ti to bod po bode

                    1 nadpis
                    2.vysvetlenie situacie
                    3.opis problemu
                    4.otazka

                    chcel som riesit problem a je jedno ci
                    cestou windowsu alebo linuxu.mohol si odpovedat na cokolvek.tema bola vseobecna tema.Rozvyjaj si trosku fantaziu. Zivot su neni len presne vety podla sablony.
                    Mam pocit ze pisem s robotom, ktory potrebuje mat vsetko v istom kode,lebo inak je uplne mimo.

                    dokonca uz pred tvojou otazkou tu bola odpoved a uz to mohlo byt pre teba voditkom, ale tebe islo skor o ine ako o pochopenie prispevku

                    Naozaj tu bol klud dokial si sem neprisiel a to aj v predoslej teme.Preco som nemal problem s inymi? To dokazuje len jedno.To ze mi chces pomoct neznamena ze za mna mozes rozpravat.Taku pomoc si nechaj,pretoze naco je taka pomoc na ukor toho ze z cloveka niekto robi debila.

                    A ja spolupracujem!Mas tu na to kopec dokazov.Citaj. Divaj, ja som vdacny za pomoc, ale neni som vdacny za to, ze ti musim vysvetlovat do neknonecna co sa pytam.U predoslej temy to bolo to iste.Rypal si do otaznikov a boli tam jasne zadane. Iny s tym problem nemaju, ale ty ano. Naozaj ta tymto padom poprosim vyhybaj sa mojim prispevkom.Tvoja pomoc mi nestoji za cas ktory stravim vysvetlovanim primitivnych veci.


                    Nevies co pomoze a co nie.To nechaj na cas a na ludi. Vsetko su to informacie ktore su rozdielne pisane a kazda informacia moze byt voditkom.A co ked sa ludia pytaju?Ak tu najdes podobnu temu ako riesim teraz ja tak mi napis ked sa podla teba pytam dookola
                    Daj si search.Prajem vela zdaru a trpezlivosti.

                    Ty si sa pytal na kraviny ako v predoslej teme.Hovorim ze tu nebudem vysvetlovat zakladne veci.Naozaj to naco si sa pytal znaci len tomu ze nemas inu uvahu ako sablonovu. Ja ti to v zdrojovom kode napisat neviem.Ak sa opytas nieco normalne.odpoviem normalne.Tebe sa to stalo uz druhy krat.

                    To ze obhajujem svoje vety znamena ze pisem ako keby mi patril cely svet?Rozmyslas ty vobec nad vyznamom viet?Preco zas pretacas?

                    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 12:31
                      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                      Neviem, ci pocitam spravne:

                      WlaSaTy : Dotmindes
                      3:1

                      ;)
              • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 22:52
                Dotmindes   Návštevník
                Ak by si teda este nestratil uplne chut mi pomoct tak by som sa ta chcel spytat.Tu je oficialny navod. Chcem urobit to co si mi poradil.

                http://www.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Module-emu10k1-fpga


                Som si myslel ze ten setting je len pre debian, ale som si to zle vsimol.Co mam urobit? Otvorit ten subor

                /etc/​conf.modules a napisat tam

                # ALSA portion
                alias char-major-116 snd
                alias snd-card-0 snd-emu10k1
                # module options should go here

                # OSS/Free portion
                alias char-major-14 soundcore
                alias sound-slot-0 snd-card-0

                # card #1
                alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss
                alias sound-service-0-1 snd-seq-oss
                alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss
                alias sound-service-0-8 snd-seq-oss
                alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss


                ?????
                • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:18
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ano, samozrejme. Az na to ze neverim ze mas distribuciu ktora pouziva ten subor. V prirucke je napisany iny subor a ja som o nom tiez pisal. Ale preco?
                  • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:23
                    Dotmindes   Návštevník
                    to nevadi.tak to bude subor module.
                    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 11:34
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Praveze to vyzera byt zdroj problemu a to naznacujem od zaciatku.

                      Mimochodom, odhadujem ze stacilo prestavit aby aplikacie pouzivali alsa vystup na zvukovku v slote alebo v biose zakazat tu integrovanu (ak v nej nechces mat sluchatka s mikrofonom pre IP telefoniu ze by ti nekricala druha strana cez repraky), ale na zaciatku toho suboru o ktorom som pisal je popis kde to mas zmenit. Co mas zmenit uz vies davno. Alebo, ak nechces vobec vyuzivat tu integrovanu, tak si ju mohol zakazat v BIOSe.
                      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 12:35
                        Dotmindes   Návštevník
                        Aj v grafickom nastaveni som skusal menit zvukovku...

                        Zakazanie druhej zvukovky v biose uz som skusal.Ak by si chcel trochu pomoct poriesit tento problem, tak tu usetrim cas uvedenim mojho starsieho prispevku.Tam je popisane co som vsetko skusal a nakoniec som to tam vzdal a nechal to na ten win, vsak postupne sa zacal diat tento problem s padanim win...


                        http://www.linuxos.sk/forum/14744/index.html

                        Tam som riesil pod opensuse, ale napr pod ubuntu robi to iste.
                        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 12:53
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Vies pozriet co je na zaciatku suboru /etc/​modules.conf tak ako som pisal vcera?
                          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 15:29
                            Dotmindes   Návštevník
                            Mozno neviem, pretoze pod etc to spominane modules.conf nieje, ale je tam subor modules.
                            To by mohlo byt to iste len pod inym nazvom.lebo tam bolo pisane nieco anglicky, ze v tom subore su zapisane moduly, ktore sa nacitavaju do jadra a nic ine.

                            Distro ubuntu
                            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 18:30
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Ano, /etc/modules neexistuje a ani existovat v normalnej distribucii nema. Ja som pisal o /etc/​modules.conf v ktorom je odkaz na /etc/modules.d aj s kratkym navodom.

                              Teoreticky je mozne ze mas distribuciu ktora nesleduje standardy tohoto tisicrocia, ale preto som spominal ze si neuviedol aku mas distribuciu ze by sa dalo poradit.

                              Inak, naozaj mas zaujem to riesit alebo sa len potrebujes vykecat? Nejako mmi toto nejde do hlavy. Bud nevies citat alebo sa snazis ozaj do kolecka vytacat a plytvat s dobrym umyslom ludi ktory maju zaujem poradit na ukor vlastneho volneho casu. Teoreticky je mozne ze by ti vypadaval brailov terminal, ale to by si sa choval inak.
                              • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 21:55
                                Dotmindes   Návštevník
                                Ano a ja som zas spominal, ze zvukovke som nechal otvorene zadne vratka a keby ktosi zacal riesit tu, napisal by som podrobnosti. Prispevok bol vseobecny.A zas sa musim obhajovat, lebo si si nemohol odpustit tu trapnu poznamku.

                                Tu aspon vidis kto dava podnet na "hadku". Ja uz som to tu neriesil, ale ty si zas musel do toho rypnut a zaroven na mna zvalujes vinu ze nemam chut riesit problem. O co ti ide? Este stale nevidis tu zakladnu vec ktorou je akcia a reakcia? To chces riesit do nekonecna to co sme tu uz napisali?

                                Snazim sa riesit a mas tu kopec dokazov. Mimo toho kde som musel vybavovat hluposti na tvoj podnet, ktory si zadal na zaciatku a zopakoval tu.

                                Ja sa snazim vytacat?Ty nechapes normalnym veciam, ktorym chapu iny. Co mam naozaj robit specialne prispevky pre teba? To si naozaj tak odlisny? Naozaj to s tym linuxom prehanas. Mozes teda radsej vyuzit moznost ignoracie ak chces za kazdym davat podnety na tieto zbytocne kraviny.

                                Zisti si na zaciatku kto dal podnet plytvaniu. Nech clovek napise hocico, vzdy sa da rypnut ked sa chce.


                                • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 23:55
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Keby si chcel napisat podrobnosti, tak to urobis. Pre Linux neexistuje vseobecny postup na riesenie specifickeho problemu, Linux ma mnozstvo modifikacii a kazda z nich je v niecom unikatna. Takze kym by sa vytvorila taka prirucka, tak by bola zbytocnou lebo by to jej spravcovia rovno opravili aby ju nebolo treba. Tak sa deje a nielen v Linuxe ale aj v inych dynamicky vyvijanych OS. To len na margo tvojich reakcii v ktorych odsudzujes ludi ktory su ochotny nad ramec ich povinnosti na ktorych reagujes tak ako keby Ta vytacali. Neviem ci Ti doslo kto ma ten problem s Tvojou zvukovkou. Sused od vedla to nebude.


                                  Ale ako vidim, konecne si poodhalil rusku tajomstva a prezradil ze mas Ubuntu. Ta distribucia obsahuje subor /etc/modules v ktorom je uvedene hned na jeho prvych riadkoch naco sluzi. Takze do neho si mal pripisat jedine slovo do noveho riadku, teda snd-emu10k1. Dalsia vec je, ze si sa mal pozriet do adresara /etc/modprobe.d ze co tam je. Vzhladom na to, ze riesis nastavenie zvukoveho systemu alsa, tak Ti mohol udriet do oci subor s nazvom alsa-base do ktoreho si sa mohol tiez pozriet. Keby si videl jeho obsah, tak by si sa rovno dovtipil ze do neho mozes dat tie riadky o ktorych si vcera pisal ze si ich (IMHO omylom) daval do /etc/​conf.modules. Takto by si sa v klude a bez stresu dopatral k pozitivnemu vysledku.

                                  Len s drobnymi ALE.:
                                  1) pravdepodobne by si nenasiel nastroj modules-update ktory je nepovinny a sluzi na vygenerovanie /etc/modules.conf co nie je problem. Ak by bolo treba ten subor pregenerovat, tak staci cat /etc/modprobe.d/* > /etc/modprobe.conf . Normalne nastroj na nacitanie ovladacov prehladava ten adresar a nemal by to potrebovat.
                                  2) pravdepodobne by sa predbiehala intehrovana zvukovka (nahodne, pol na pol, obcas alebo takmer nikdy). K tomu staci pridat upravene riadky:
                                  alias snd-card-0 snd-hda-intel
                                  alias snd-card-1 snd-cmipci
                                  do suboru kam patri ten najvecsi kus z tej automaticky generovanej prirucky. Samozrejme ze za nultu zvukovku by si mal dosadit toho blastra a ako dalsiu zas tu integrovanu (pravdepodobne ac97, zists z vystupu lsmod alebo nejakeho klikatka).

                                  Na konci by to stacilo po reboote overit ci to funguje korektne a popripade preklikat zvukove vystupy.

                                  Inak, stale na mna utocis ze chcem nepodstatne informacie a ze vytacam. Mohol by si to objasnit? Rad by som sa o sebe dozvedel dnes aj nieco pravdiveho. A rovno Ti poviem, ze si sa mylil. Mna zaujimalo medzi akych uzivatelov sa dostal Linux. Pametam casy ked ho mohli pouzivat len inzinieri alebo programatori, pametam casy ked ho od nich nastaveny mohol pouzivat hocikto na urcitom zeleze, pametam casy ked ho mohli instalovat ludia co nevedeli po anglicky ale poznali inu europsku rec (nemcinu, cestinu alebo slovencinu), pametam casy ked ho moholi na beznom pocitaci pouzivat ludia ktory si neurobili pas pocitacovej gramotnosti. A teraz nastal cas ked Linux pouzivaju ludia ktory s nim nechcu stracat cas.

                                  PS.: Na ten navod ktory si cital, tak nan by prisiel kazdy clovek co ma ochotu pohnut pre seba prstom. Znalost anglictiny nie je potrebna nakolko na internete su slovniky zdarma. Ale ty si sa choval, no ako?
                                  • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 06:07
                                    Dotmindes   Návštevník
                                    Keby som chcel napisat? Napisem ich vtedy ked sa niekto spyta. Hovorim ti ze nebudem pisat sloh a ze je to vseobecny prispevok. Ak nechapes otaznikom,ignoruj. Pockam si na inu pomoc.
                                    Ty hladas chyby v prispevkoch a zvysujes si tak svoje nizke sebavedomie. Ked clovek chce,chybu najde na vsetkom.Priorita ma byt vsak ina.

                                    Ak by sa ti to stalo raz, respektujem. Ale toto uz bola druha tema kde si sa pytal na blbosti, ktore uz boli riesene aj odpovedami inych. A preco stale argumentujes vecami na ktore si dostal odpoved? Co uz ti to naozaj v hlave pada? Asi ti treba skompilovat nejake vedenia. ;-) Strasne s tebou. Pred tym nez nieco napises sa uisti ci uz si na to nedostal odpoved ak mas tak slabu pamat.

                                    Stale vyryvas aj ked vymena nazorov stichla a uz sa zacal riesit iba skutocny problem. To je najvacsi dokaz toho komu o co ide.To ani nepopres, lebo kazdy si to moze precitat sam
                                    Ja nemienim riesit problem, ked tu ryjes. To uz som ti povedal. Co uz si nacisto tak pribrzdeny, ze to potrebujes pocuvat dookola? Precitaj si to od znovu a zapametaj si to. Ja ti tu nebudem dookola vypisovat tie iste veci. Pozri sa spat a tam zistis 2 distra pod ktorymi to skusam. Takze rusko tajomstva som ti odhalil uz skor a poznal by si ho uz davno keby si miesto tych trapnych otazok na zaciatku uviedol tie,ktore niekam smeruju. Absolutne serem na tvoju pomoc ak ma byt jej sucast vyryvanie a neprevracaj to laskavo na to, ze si pomoc necenim. To nieje pravda.

                                    A na problem sa vykasli, ja uz od teba riesenie nepotrebujem. Hladam ho tam kde nebudu do mna rypat nepodstatnymi a primitivnymi vecami. Chod medzi ludi az sa im naucis rozumiet.Zivot neni len obrazovka. Ludia nezmenia osobnosti len preto ze ty sa nedokazes trosku zamysliet.

                                    Citujem - Inak, stale na mna utocis ze chcem nepodstatne informacie a ze vytacam.

                                    Nepodstatne informacie si chcel na zaciatku tu a rypal si aj v inom prispevku len preto ze nedokazes porozumiet normalnym vetam a dokonca svoju chybu nechapavosti zhadzujes na chybu prispevku.

                                    Nauc s a rozumiet ludom.To je prvy zaklad a krok, ktory treba k rieseniu problemov a az druhorade je pc v tomto pripade.

                                    Ja utocim? -pozri si kto dava podnety. Uz tu bol klud a znova si si musel cosi dokazovat a vracat sa na miesto kde uz sa veci vyriesili?


                                    Naco riesis to kto pouziva linux ? To je kazdeho vec... Bud sa popali, alebo si linux oblubi.

                                    Citujem "A teraz nastal cas ked Linux pouzivaju ludia ktory s nim nechcu stracat cas " -

                                    preco sudis linux uzivatelov? keby s nim v ziadnom pripade nechceli stracat cas tak by vyzeralo toto forum uplne inak. ides proti logike. uvedom si ze pises na linuxovom fore,kde ludia chcu riesit problem.

                                    Zaroven by to bolo aj tak ludske pretoze ludia ho chcu brat ako operacny system,lebo sa tak vola a tak im nemozes vycitat ze chcu od operacneho systemu aj usetrenie casu.Je to jedna z hlavnych priorit uzivatelov. Nie kazdy ma 10 hodin denne na riesenie linuxu. Linux si proste vybrali z inych dovodov. A toto je tvoj celkovy problem. Ty sa nedokazes vcitit do inych. Ty vidis len svoju sablonu a preto mas problemy s citanim prispevkov inych. Chces aby vsetko bolo tak ako to ty beries.To vsak nejde lebo je tu jedna pravda ktoru nikto nezmeni. Tisic ludi,tisic chudi,nazorov,rozdielov... Ludia su neni tvoje jednovajecne dvojicky.Uvedom si to.

                                    A nie ze to pretocis na ohovaranie linuxu.To neni o tom.To je o postoji,moznostiach a prioritach.

                                    Pravdive sa dozvies ked pochopis zakladnym veciam, do vtedy tieto moje slova budes len ignorovat aby si nebol smutny z toho ze si spravil chyby. Specialne pre teba jednoducho a presne.

                                    Pycha ti nedovoli uznat to o co ti islo aj ked to dobre vies...

                                    Tolko sprava pre teba.Problem zvukovky neries.Uz ho riesim na inom fore a nemienim tu s tebou zabijat viac cas dokial si nedokazes uvedomit zaklad a pamatat si odpovede ktore dostanes.


                                    Ale ako vidim, konecne si poodhalil rusku tajomstva a prezradil ze mas Ubuntu. Ta distribucia obsahuje subor /etc/modules v ktorom je uvedene hned na jeho prvych riadkoch naco sluzi. Takze do neho si mal pripisat jedine slovo do noveho riadku, teda snd-emu10k1

                                    - to tam bolo napisane a zvuk nesiel... hovorim ti ze moduly boli zavedene v jadre...a integrovana bola tiez vypnuta v biose.To uz som ti tiez pisal.


                                    Typujem ze zas zadas argument, ktory tu uz bol rieseny a zodpovedany tak si naprv pozri historiu!

                                    THE END.
                                    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 06:19
                                      Dotmindes   Návštevník
                                      A este jeden argument.
                                      Priklad:

                                      Pride win uzivatel a bude chciet prejst na linux. Bude mat problem, opise ho inym sposobom ako linux uzivatel, ktory je vecsinou zbehnutejsi v rieseniach a v opisovani problemov, alebo to robi s odlisnostami tak si zober, ze so svojim pristupom ta nazoaj bude cakat len vyryvanie. Preto zas ide najprv o pochopenie a az potom o problem.

                                      Riesenie.

                                      Napis autorom webu nech ti uverejnia tvoju sablonu pisania prispevkov aby bolo vsetko dokonale.Typujem, ze nemas sancu to spravit a preto mozme tvoju sablonu nazvat len tvojou obmedzenou liniou, lebo dokonala sablona neexistuje. Alebo ja neviem,skus si najst tlmocnika.
                                      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 11:00
                                        dusan   Návštevník
                                        Človeče ty si nevidíš asi do huby.

                                        Wlasatý chcel pomôcť presne takým spôsobom ako sa majú riešiť problémy v zložitých presne definovaných systémoch. Preto sa k počítačom používa inžiniersky prístup a nie prístup ako k ostatným ľuďom/zvieratám/rastlinám. (to je presne ten prístup prečo sú windows od MS tak ľahko napadnuteľné=lebo si ich spravujú obyčajný užívatelia (pozor píšem spravujú a nie používajú!!!!!!!!!!).


                                        A návod je stačí si prečítať napríklad http://www.timelord.sk/otazky/ (stačilo do googla zadať "ako sa správne pítať linux")

                                        Prosím o zastavenie trolovania a prejsť k veci alebo nespamovať toto fórum (zbytočná záťaž na server)
                                        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 12:41
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Ale nehaj ho, chudacika rozmaznaneho. Cely zivot ho ako jedinacika nosili na rukach a starali sa za neho a tak je uplne nesamostatny. A ak nieco chce, tak si to vydobije placom, krikom a mavanim kridelkami.

                                          Keby si Ty osobne chcel slane tycinky a niekto by ti povedal ze v kuchyni je este jeden balik, predpokladam ze by si ich priniesol a ponukol ostatnych. A podla jeho reakcii by odpovedal ze sa nepytal kde su a ze keby ho to zaujimalo kde su, tak sa na to opyta a ze ho s tym vytacame.

                                          Zaujimalo by ma co bude dalsia hranica ktoru pokori Linux. A tesim sa na to ked si ju vsimneme.
                                          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 19:04
                                            Dotmindes   Návštevník
                                            Ty mas cosi vraviet o rozmaznanosti a nesamostanosti ked nedokazes pochopit prispevku od niekoho ineho a pytas sa na veci, ktore su pre inych samozrejme? Preboha, ved tebe chyba zaklad. Podla mojich reakcii mi ide o to aby si tu nehral chytreho nad samozrejmostami...


                                            Zaujimat ta to moze, ale ty o tom nerozhodnes a nemysli si ze si ten idealny pouzivatel linuxu, lebo to je naozaj strasna blbost. Jedneho dna mozno pochopis.

                                            Tycinky nezerem a ako priklad to bolo dost mimo, pretoze tu ide o inu vec ktora ti este nedosla a prides na nu castym citanim mojich prispevkov.

                                        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 18:56
                                          Dotmindes   Návštevník
                                          Clovece ty sa nestaraj co cudzej hadky ked si mas hladiet svojich veci. Okrem toho si nemusis vidiet do huby ked pouzivas hlavu. Ty si zrejme pozoroval pri pisani zradlo.
                                          Ale vlastne nech sa paci,.Staraj sa. Ja sa dokazem obhajit aj pred 50 ludmi.

                                          Upresnenie problemu je jedna vec a pytanie sa na kraviny je dalsia. Wlasaty sa v predoslom prispevku po mnozstve odpovedi dokazal opytat na samozrejmost, ktoru iny uz davno riesili, preto zas vravim o dolezitosti pochopenia.

                                          Vlasaty tu po druhe do mna rypol , ale ja tu nebudem kazdemu opisovat situaciu. To si chod najprv zistit aby si mohol byt objektivnejsi a viac chapal podstate. Presne preto by si sa nemal do toho rypat ked o tom nevies vsetko., alebo to lepsie nastudovat. Zakladom je jednanie a pochopenie cloveka a az potom je to o pc.

                                          Je to uplne logicka vec.Windows je preto tak lahko napadnutelny lebo vznikal so sirokym zameranim a s mensimi obmedzeniami. Uprednostnili pohodlnost pred bezpecnostou. Ale
                                          aj napriek tomu je oblubenejsi, pretoze ho ludia lahsie chapu.

                                          Windows sa snazi byt blizsie k uzivatelovi jednoduchostou. a vseobecnostou Pochopilo ho proste viac ludi. Vidis? A presne o tom vravim. O pochopeni. Windows ma inu prioritu ako linux, ale ta ludom napriklad viac vyhovuje. A zas sme u toho.tisic ludi ,tisic chuti a dokial nepochopite toto, nemozete riesit problemy bez vasich zbytocnych otazok. Kazdy si v tom pripade vyberie to co chce, ale stale su taky ktory chcu rypat co je lepsie a co horsie a menit druhych nazory a wlasaty chce sablonovat inych, len preto lebo nerozumie.

                                          Ja ti hovorim, ze sablona na otazky neexistuje a ak si si nevsimol, moj nazor bol pisany vseobecne aby sa mohlo odpovedat na hociktory problem. Zataz pre server moze znamenat vyriesenie zbytocnych rypnuti a rieseni blbosti ktore maju za nasledok presne tieto veci. Chytanie za slovicka a hodnotenie prispevkov.


                                          Zas som musel zopakovat polku veci, ktore som pisal. Uz ste s tym naozaj trapny.;-)


                                          Tak kto dalsi pride rozoberat to co tu uz bolo vyriesene? Pride este niekto robit zo seba nevedomeho?

                                          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 19:02
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Ak to bolo vyriesene, tak ti ostava len pogratulovat. A zaklikni tu fajku nech to nestrasi.
                                            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 19:26
                                              Dotmindes   Návštevník
                                              Myslim, ze nasou vymenou nazorou sa vela vyriesilo a o to mi slo. Prave ta pointa toho je aby to strasilo. Vtedy to bude mat naozaj vyznam...
                                              • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 20:40
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                Ano, samozrejme. Ved kazdy z nas vie co je slusnost a chova sa tak aby ju neobchadzal.
                                                • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 20:46
                                                  Dotmindes   Návštevník
                                                  No vidis, pochopili sme sa aspon raz ;-)
                                                  • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 21:02
                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                    hm, nazor je kazdeho osobna vec. zratas prosim ta statistiku?
                                      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 12:45
                                        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                                        Uvedom si jednu vec... Cela tato polemika zacala tim, ze WlaSaTy nepochopil tvoju otazku a sposobom ktory sa ti zdal ako urazka tvojej osoby sa ta spytal, ze co chces vediet/co chces riesit.

                                        WlaSaTy tu zatial pomohol mnohym - on totiz vedsinou neriesi priamo tvoj problem, ale hlada cestu, ktorou ak sa budes uberat, tak problem vyriesis. Mne parkrat pomohol, aj ked niesom IT a do hlbky cinnosti OS velmi nevidim. Tu sa prihlasim raz za cas a pokusim sa niekomu pomoct s nejakymi jednoduchym problemom.

                                        To ze niekto nieco prehladne v tich pocetnych slohoch ma neprekvapuje - tak preco bez reptania, to jedno slovo na ktore sa pyta, nenapisat este raz?

                                        Hodil si link na "Nejde zvuk" . Neprecital som si to cele, pretoze ma tak trochu uputal prvy prispevok ved toto som tu s tebou minule riesil a fungovalo ti to... takze fakt neviem, ze co vlasne riesis.

                                        Mozes kludne zavrhnut komunitu linuxos.sk, ze si dokazeme riesit len problemy, ktore su na vysokej IT urovni a ze nedokazeme pomoct nejakemu BFU, ale vec, ze sme tu pred casom mali uzivatela ktory sa v IT pohybuje len minimalne, osobne nepozna ziadneho linuxaka a ubuntu mu nainstaloval sused, ktory pravdepodobne nevedel, ze existuje aj iny OS ako windows. Takmer vsetko riesil v dvoch prispevkovkoch Ubuntu nováčik a Ubuntu nováčik. Neviem, ci este stale uziva linux, ale este pred par mesiacmi som tu niekde od neho nieco cital. Dufam, ze sa mu dari

                                        BTW... navrhujem zamknut tuto temu - diskusia sa trochu zvrhla. Verim, ze na inom fore sa Dotmindesovi podari vyriesit jeho problem. gl
                                        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 19:21
                                          Dotmindes   Návštevník
                                          On uz v druhej teme nepochopil moju otazku s ktorou iny nemali problem. Naozaj preto radsej moze ignorovat moje prispevky, lebo tu nemienim vysvetlovat primitivne veci. A o tom hovorim, preto uz ma to urazilo. Ja som sem prisiel riesit problem a pozeraj ako som skoncil, urcite aj mojou vinou , ale pre primitivny podnet.. Bez podnetu by nebolo tejto vymeny nazorov.



                                          "WlaSaTy tu zatial pomohol mnohym " O tom nepochybujem a to mu vobec neberiem, dokonca som mu to uznal a aj za to podakoval. Moj nazor ale spociva v niecom inom. Pomoc na ukor coho?


                                          "To ze niekto nieco prehladne v tich pocetnych slohoch ma neprekvapuje - tak preco bez reptania, to jedno slovo na ktore sa pyta, nenapisat este raz? "


                                          Tiez som tyu hovoril ze to respektujem, ale naozaj je to uz 2x co sa pyta na samozrejmost.


                                          "Hodil si link na "Nejde zvuk" . Neprecital som si to cele, pretoze ma tak trochu uputal prvy prispevok ved toto som tu s tebou minule riesil a fungovalo ti to... takze fakt neviem, ze co vlasne riesis."


                                          Vidis a zas robis chybu ty. Neprecital si to cele a urobil si z toho zaver. Ved to je smiesne.Co tym sledujes? Podstatu urcite nevies, tu vie Laco, ktory mi tu s tym pomahal a najdes to aj na fore. Ja som sa tam proste oklamal na jednej veci a preto je zas pravdou ze sa radsej nestaraj do druhych ked nevies podstatu.


                                          Zrejme si neprecital ani tri prispevky, lebo treti znel:

                                          "Viem,len fungovalo to pod ubuntu a fungovalo to tak ze mi ju naslo no nemal som este kabel ktory som potreboval aby som pocul zvuk.Javila sa ako funkcna a to ma oklamalo.Su tam proste 2 mono vystupy a 2 mono vstupy a nie jeden stereo ako na klasickej integrovanej...Teraz uz mam openSUSE a chcem u neho zostat,lebo uz som sa naucil ako si do neho dat vsetko co na hudbu potrebujem.Takze vysledok je ten ze alsa ju zachytila ale zvuk nejde. "


                                          Ja urcite nezavrhnem komunitu linuxos.sk len tento problem riesim inde. Tento web mam rad a ludi co sem chodia tiez. Tu islo o 2 temy do ktorych mi Mr. wlasaty vyjadril svoje nepochopenie , ktore zabijalo cas riesenim blbosti.

                                          Myslim, ze tema sa zvrhla ale riesia sa veci argumentami a moze to skvalitnit forum. Vlasaty ma napriklad tymto viac spozna a myslim, ze na buduce uz bude chapavejsi a mne bude stacit napisat zo 2 vety a uz ma pochopi. ;-) Tiez bude rozmyslat aj humanne a nie iba systemovo. lebo nebude chciet stracat cas dalsou vymenou nazorov. Takze ja som svoje urcite dosiahol. ;-)
                                          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 20:00
                                            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                                            Vidis a zas robis chybu ty. hehe... to ma dostalo. Moj uhol pohladu: ak mam chut niekomu pomoct s rozchodenim systemu - pridem, precitam si v com je problem, ak mu viem poradit, poradim, ak nieco tusim, na nieco sa spytam, mozno sa niekam dostaneme. Pravdu povediac nemam chut ani cas sa hrebat v starych prispevkoch a hladat, ci nenajdem neco dolezite. Ano - robim chybu a teraz som odsudeny nepoznat tvoj problem... len rozmyslam, ze preco ma tvoj problem asi nezaujima. Asi to bude tim, ze ma nijako neobmedzuje a necitim silnu potebu ho riesit.

                                            BTW neco tu spominas s otvorenou temov - tim chces povedat co? Chyba je v niecom, ale ludia mozete si riesit co len chcete? :D do teraz som mal dost odlisnu predstavu o rieseni problemu :D :D

                                            LUDIA! KTO MOZTE, ZAMKNITE TOOOO
                                            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 20:25
                                              Dotmindes   Návštevník
                                              Dobre tak teda inak. Tebe asi muselo hodne zalezat na tom aby si nasiel vo mne chybu.Tu si to nedokazal a musel som ti opakovat to iste co som uz pisal wlasatemu len pre tvoju lenivost precitat celu debatu ked uz si sa chcel zamiesat do nezhody tak si vyhladal moje prispevky a z nich si vzal polopravdu aby si ma tu znemoznil. Ja som ti tu napisal dokaz, ze to bola iba tvoja chyba a ty aj cez to vsetko trepes blbosti a snazis sa menit temu.

                                              Chcel si ma zhodit s tym co si neprecital cele aj ked zaver uz si mal hotovy a tym si sa prejavil dostatocne.

                                              Ked ta to dostalo tak vysvetli ako. Ale to sa neda, lebo pravdu neoklames ani snahou ktoru ti dodava neschopnost a prilis velka pycha aby si priznal chybu. Chybil si a nechces si to priznat. Fakt palte do riti ked ste neschopny argumentov bez vymyslania roznych intrig ktore su neni skutocne.. Co ste uz retardovany?

                                              Preco chces zamykat? Bojis sa pravdy? Vies, moze vas tu byt vela proti mne ale keby som tak hrozne nemal pravdu, stacil by aj jeden aby to dokazal.

                                              Ty mas inu predstavu a ja zas inu takze si mohol uviest tu svoju ked ti stala za spomenutie.

                                              • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 20:32
                                                Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                                                :D :D :D nechcel som na teba utocit a nehladam na tebe chyby. si mi uplne lahostajny. Zamikat chcem preto, lebo toto forum je o niecom inom
                                                • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 20:44
                                                  Dotmindes   Návštevník
                                                  Vsetko co si zatial napisal ukazuje pravy opak toho co si napisal v tychto vetach. Keby som ti bol lahostajny tak nestracas cas pisanim a nevyhladavas moje prispevky, ktore su mimochodom v poriadku. A mimochodom presne to o com je toto forum riesim!

                                                  Nechapes.Ved prave na to utocim, ze vecsia priorita je tu riesenie uzivatelov a prispevkou ako problemov. Ja som podnet nedal. Ako uvidis tu a aj v inej teme, komunikoval som o probleme dokial ktosi po 2x neprisiel do mojej temy a poukazal na to, ze davam nejake asi zahadne otazky ked mu to stalo za riesenie blbosti.
                                                  • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 21:48
                                                    Avatar lazzio F16  Používateľ
                                                    sry ale musim :-) ,
                                                    tak za prve , uznaj aspon trosku, dost vseobecne si popisal svoj problem , nehovorim ze som ja mudrc ale predsa linux je o samostatnosti a chceni sa ucit, ak nieco nejde mame fora ,a podla mna preto Ti Wlasaty , odpovedal tak ako odpovedal(neobhajujem ho aj mna par x zaskocil ,ale chcel pomoct aj ked polke veci som nerozumel o com pisal) , neber to ako rypanie, ale nabadanie na hlbsie prestudovanie problemu alebo preformulovanie problemu; x krat som napisal problem a potom som zistil ze plno informacii som nedal(ver, ze som bol horsie "zjadeny" ako ty ;-) ) ... netreba sa hned urazat , budme radi ze tu existuju ludia ktori chcu pomoct a ktori maju podstatne viac vedomosti ako ja(necem ta urazit) a chcu sa s nimi podelit z dobrej vole ;-) .
                                                    take it easy.... 8-)
                                                    $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                                                    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 22:42
                                                      Dotmindes   Návštevník
                                                      Nech sa paci, mas tu priestor.

                                                      Ved to uz som uznal davno a aj vysvetlil preco som tak spravil. Nechal som volnejsiu temu a co ako? Ten kto pride moze riesit cokolvek z toho. Naozaj som myslel, ze som prisiel medzi ludi, ktory samozrejmosti neriesia, ale som vas precenil. Nikdy a nikde som nemal problem s mojim rieseniami problemov na internete. Prosim Vas precitajte si radsej vsetky prispevky ak sa chcete zapajat do debaty.

                                                      "Ti Wlasaty , odpovedal tak ako odpovedal "

                                                      Mna len vytocilo, ze zas specialne on uz po 2x nepochopil tomu, comu chapali iny ale to uz by som ukoncil. U mojej predoslej temy nebolo tolko vseobecnosti a pytal sa po kvante odpovediach na co sa vlastne pytam. Jeho a moje argumenty su tu a myslim, ze sme to obkecali az privela.

                                                      Niekto naozaj nema cas na rozoberanie samozrejmosti a viac potrebuje odpovede.


                                                      Samozrejme neboli v mojom prispevku vsetky informacie, ale otazka tam bola... Vsimni si prosim na co som zacal reagovat. Ked chcel uzivatel zeleno dodatocne infromacie tak som mu ich dal. Pytal sa vsak na konfiguraciu a pod. Proste k veci.

                                                      ja som sa hned neurazal.toto nebola prva tema.uz som to hovoril.

                                                      Asi si tu nikdy neporozumieme. Asi mi bude stacit dalsim odpoivedat vetou - uz som to tu vysvetloval.

                                                      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 11.01.2009 | 02:20
                                                        pinguboy   Návštevník
                                                        Aj tu uz drzte tie papule.Problem sa vyriesil.Obaja ste to posrali.Jeden nech sa nauci citat a druhy vyjadrovat,alebo sa ignorujte a nekazte tu zmysel fora.
                                                        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 11.01.2009 | 23:09
                                                          Nikto   Návštevník
                                                          aj tu pekne zadrbalo tomu vlasatemu magorovi.je to obycajny posmievac.nic si z neho nerobte.
                                                        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 11.01.2009 | 23:16
                                                          Nikto   Návštevník
                                                          http://www.linuxos.sk/forum/15624/index.html

                                                          pozrite sa na to ako urobil skodak wlasac zo seba debila.chcel zosmiesnovat inych bez dokazov
                                                          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 11.01.2009 | 23:19
                                                            WlaSaTy   Návštevník
                                                            Deti uz maju spat, tak sa prikri aby si neprechladol.
                                                            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 12.01.2009 | 19:39
                                                              Nikto   Návštevník
                                                              a blazni maju byt v ustavoch tak zober telefon a zavolaj doktorovi.vidis.nic nieje tak ako ma byt
                                                          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 11.01.2009 | 23:21
                                                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                                            prosim ta chod prec z tohoto fora. nechcem tu nadavat a tak to poviem velmi jemne. vacsieho hlupaka ako teba som nevidel velmi davno.

                                                            Ak Ti niekto tak velmi vadi, tak si to s nim vyries cez email alebo IM. Neotravuj tu blbostami. To, ze tvoje klamstva ucinkuju na tvojich rodicov neznamena, ze budu ucinkovat na inteligentnych ludi. Maj sa...
                                                            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 12.01.2009 | 19:36
                                                              Nikto   Návštevník
                                                              pre hlupaka budem iba hlupak.povedz si to ako chces,mas to zbytocne.nikto ta nepocuva.tam kde mi niekto vadi,tam to riesim.ake klamstva? napis aspon jednu vetu kde som klamal.obvinujes ma bez dokazov.to,ze tvoje nepodlozene obvinovanie plati na tvojich rodicov neznamena, ze budu ucinkovat na inteligentnych ludi.majsa...
    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 21:55
      Dotmindes   Návštevník
      Celkovo som skusal analizovat pc pomocou softwaru a naslo mi len jednu chybu. Neviem si ju vsak vysvetlit.
      Prikladam obrazok.

      http://i39.tinypic.com/1127mlg.jpg

      Pripadne poprosim ak by sa tu nasiel niekto kto mi trochu napovie v tych napatiach pre pamat ram aby som mohol ist podla rady uzivatela zeleny.Nechcem tym nieco odpalit tak by sa mi zislo aspon strucne info.


    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 22:27
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      1, aktivuj instalaciu toho odpadu
      2, nainstaluj vsetky aktualizacie a service packy
      3, ked chces pocitac cisto na hudbu, nac tam mas icq a podobne hovadiny?
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 22:42
        Dotmindes   Návštevník
        Preto som to dal do uvozovniek - "Cisto na hudbu" a za tym napisal s malymi vynimkami a dovod? napriklad ked budem na tom pc, tak je jasne ze si tam necham zaklad ako prehliadac a komunikator aby som nemusel koli malickostiam zapinat druhy a aby som bol napr aj pri tvorbe hudby k dispozicii ludom z icq zoznamu v pripade niecoho doleziteho.Teraz testujem ramky boot cd linuxu.Potom skusim aktualizacie.Momentalne mam sp2 a vnukol si mi novy napad. Mozno, treba net framework na nove icq pre lepsiu podporu, ale zas restarty by to asi nezapricinilo.

        Diki, urcite skusim aj tvoje rady.
        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:01
          Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
          Z tvojej odpovede nie je úplne jasné, či pri dokúpení 1Gb ram tam ostala aj pôvodná 256 -ka. Ak áno, skús ju vybrať a nechať nastavenie na auto. Spolupráca dvoch rôznych modulov nie vždy funguje na 100%.
          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:13
            Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
            Je možné, že to spôsobuje aj najaký spyware, nová inštalácia neznamená, že sa ti tam už niečo nenaordinovalo. Siahni si z tejto stránky Spysweeper a nechaj preskenovať disk
            http://www.webroot.com/En_US/consumer-downloads.html?WRSID=a5f019fcb93d5b563aa93600f5d977f9
            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:25
              Dotmindes   Návštevník
              Zatial som skusal len avast na kontrolu.Skusim aj tento tvoj dalsi plan.Dik.
          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:29
            Dotmindes   Návštevník
            ano nechal som tam aj tu staru, ale nemal som pocit ze mi to robi zlobu.To az poslednou dobou a to som v podstate to pc dlho nepouzival.Este stale mi testuje boot cd pamat tak som zvadavy aj na to.Zmena frekvencie na 333mhz nepomohla a tak som dal na 200mhz. po teste to vyskusam a dam info.
          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 08.01.2009 | 23:38
            Dotmindes   Návštevník
            Prave skoncil test ram a no error. Skusim pouzivat pc pri nastaveni 200mhz u ramky a ak to nevyjde,dam znova auto...
            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 00:17
              Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
              Keďže blbne viacmenej internet, skôr by to mohla byť softvérová chyba /spyware,trojan,rootkit/
              Pri harvérovej chybe by to skôr spadlo pri nejakom zvukovom programe, ktorý dá systému viac zabrať. Vyskúšaj aj panda antirootkit
              http://www.download.com/Panda-Anti-Rootkit/3000-8022_4-10717196.html?part=dl-PandaAnti&subj=dl&tag=button&cdlPid=10717197
              • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 00:29
                Avatar dotmindes   Používateľ
                A takto, moze softwarova chyba sposobit to iste ako tvrdy reset na bedni pc?

                Osobne s tym nemam skusenost a neviem, ale podla uvahy by som u softwarovej chyb mozno cakal hlasku system sa restartuje a restart,alebo modru obrazovku, ale toto vyzera skor ako "pretazenie"Ako keby sa zapla a vypla elektrika no zasuvky su v poriadku, preto obcas pomyslim aj na ten zdroj, ten by vsak zas asi nezblbol tie softy. Som z toho blbec.
                Vyskusam tie antiviraky a antispyware+updaty.Ak to nepojde tak zacnem asi cisto riesit iba zvukovku pod linuxom.
    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 10:30
      Maros   Návštevník
      No problemy s padom Winow som zazival aj ja a vzdy to bol iny problem. Najcastejsie to byval problem pamate (podla tvojho skorsieho prispevku by to malo byt OK, ak Ti presli testom), dalej nedostatocne napajanie, pretaktovany procesor nekompatibilita HW a raz sa mi dokonca stalo, ze Win padol vzdy po spusteni Media Playeru. Nakoniec som zistil, ze odchadzal disk a jedna kniznica z MP bola prave v poskodenej casti. Skus teda aj chkdsk
      Inac pri odhalovani takychto padov postupujem tak, ze poodpajam HW ktory len mozem a postupne pripajam a skusam co z toho sposobi pad. Ak to pada aj s minimalnym HW, je predsa len mensi okruh v ktorom hladat chybu (doska, HDD, pamate, pripadne grafika ak nemas integrovanu aj samostatnu)
      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 12:53
        Dotmindes   Návštevník
        Zatial to ide bez problemov od toho ako som zmenil frekvenciu pamatiram.Zmena na 333mhz nepomohla ale na 200Mhz co je uplne najmenej to vyzera zatial dobre. Ale este neviem ci to je konecne vyriesenie tak cakam a skusam, pretoze ono to zas nepadalo uplne v podobnych intervaloch a nechcem teda este prebiehat.

        V pc skusim odpojit spominanu novsiu ramku Pretaktovanie nemam, iba kedysi davno som skusal a to malo casto za nasledok podobne veci ako sa deju teraz s tym padanim, tak mozno procesor obcas zastrajkuje.

        Co sa tyka tej kompatibility tak trochu pochybujem, lebo nikdy som s tymto pc v xp nemal take problemy, ale vyskusam potom vytiahnut tu novsiu ramku koli tej kompatibilite, sice by to bolo podivne kedze mi nikdy nerobila ta nova problem, ale za pokus to stoji.

        Skusim a aj scandisk.

        Ako by sa dalo otestovat to nedostatocne napajanie?
        A este skusim potom zmenu external frekvency procesoru, ale to asi nic nenapravi, lebo ju mam na minime takze vykon procesoru nepretazujem.

        • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 14:01
          Dotmindes   Návštevník
          Takze win uz bezi dobre. Pomohlo dat frekvenciu pamate ram na minimum. V mojom pripade 200mhz
          • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 09.01.2009 | 16:39
            Avatar berki92 Mandriva 2008.1, Slax_USB  Používateľ
            no napajanie otestuješ len tak že bi si dvihol po troškach napetie a sledoval teploty a ete kazdy win padal ak bola nVidia a prehrievala sa
            ale ak je to uz v poho tak nic no
            • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 23:52
              Dotmindes   Návštevník
              Neva, aj tak sa tato informacia moze hodit.dik
    • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 16:05
      svist   Návštevník
      Dolezite je, ze linux nepouziva vsetky nastavenia v BIOS-e (narozdiel od window.), preto niektore chybne nastavenia sa prejavia len vo win. (pricom linux "OK")
      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 21:05
        Dotmindes   Návštevník
        O tomto som nevedel. Bola chyba v tej frekvecnii ram a linux to dokazal zvladat. Tato skusenost sa mi urcite hodi.
      • Re: Nerozumiem Windows pada,linux slape 10.01.2009 | 23:45
        Maros   Návštevník
        Tak o tomto som nevedel ani ja. Urcite sa mi hodi vediet o tom.