zvysenie rozlisenia, stary hw

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.09.2009 | 14:19
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
pekny den prajem. Podarilo sa mi nainstalovat Linux na starsi pocitac - duron 800MHz, 512MB RAM. Vsetko bolo uplne v pohode.

Co som ale necakal, mam problem s rozlisenim. Maximalne rozlisenie 800x600 pri 60Hz nie je velka vyhra. Monitor toho vela nezobrazi a blika to ako o preteky.

Akym sposobom mozem korektne nainstalovat grafiku? na moje prekvapenie to nie je sis, ale s3 trio. a oficialne je pre tento model (368) uz daky cas zastavena podpora. vsetky ovladace co su tak su pre win alebo os/2.

balicek x serveru pre s3 mam nainstalovany.
    • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 14:49
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      driver pre grafiku v xorg.conf mas s3? monitor je zadefinovny spravne?
    • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 14:58
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 15:28
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        to je uplne ina karta ako to co mam ja. mam toto: http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=36046

        predtym tam bol na tom pc win2000 a islo to OK
    • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 15:13
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Môžem Ti predať ATI Radeon 9200 revision tuším 2, 128MB, bežela mi pod Ubuntu stopercente bez jedinej chyby a to si ešte zahraješ aj ET a pod. FPS, keď okrešeš grafiku, vyvolávacia cena 7€.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 15:26
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        *c2*diky, dobra ponuka. mal som kedysi radeon 9600 na svojom pc a to islo vyborne.

        ide o pocitac, ktory mam v skole v serverovni. mam niekde doma geforce 5200 tak musim pohladat. ak ale nenajdem, tak sa urcite obratim na teba
      • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 15:40
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        rozhodol som sa, beriem ju. povedz, kolko Ti mam poslat na ucet alebo ako sa vyrovname. posielam mail, dohodneme sa takto
        • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 22:59
          WlaSaTy   Návštevník
          Posli screenshot Greenie Server OS :-)
          • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 23:33
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            na serveri je debian a greenie sa na server nehodi
            • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 10.09.2009 | 23:39
              WlaSaTy   Návštevník
              Grafika na servri, asi som radikal ale to som este nevidel. Mozno to bude tym, ze som zazil casy ked najvecsi pocet exploiov bol pre XWindows, uvidime ci sa tie casy vratia v miernej obmene.
              • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 11.09.2009 | 00:09
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                asi preto som napisal ze sa tam greenie nehodi. na serveri je debian a je bez X
                • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 14:44
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Tak potom pouzivas standardny textovy mod ktory neblika a tym padom tato otazka stratila zmysel.
                  • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 16:11
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    ale ja nechcem grafiku na server. chcem na pc, ktory je sice v serverovni, no je na bezne pouzivanie. a okrem ineho sa z neho cez putty (a teraz aj prikazove ssh) dostavam na server.
                    • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 18:02
                      WlaSaTy   Návštevník
                      OMG, ale to cele vysvetluje potrebu putty. Nechces ho spustat cez wine? Mozno by to bolo pohodlnejie ako obycajny multitab terminal a bezny ssh. Ci ako standardny "/usr/bin/screen".
                      • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 18:52
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        co s tym ma wine??? btw ty si original vlasaty alebo si niekto kto mu kradne prezyvku?
                        • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 21:59
                          WlaSaTy   Návštevník
                          :co s tym ma wine???
                          Napriklad to, ze putty len nahradza standardny terminal s standardnym ssh klientom. A navyse ma zvysene naroky.

                          :btw ty si original vlasaty alebo si niekto kto mu kradne prezyvku?
                          Skus hadat.

                          • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 23:17
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            no a ako to suvisi s wine tak to stale neviem. putty ide vo win, no ide aj v hromade dalsich os.
                            • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 23:28
                              WlaSaTy   Návštevník
                              :no a ako to suvisi s wine tak to stale neviem
                              Napriklad tak, ze normalne OS obsahuju standardny terminal s standardnym ssh klientom.

                              :putty ide vo win, no ide aj v hromade dalsich os.
                              A naco?
                              • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 13.09.2009 | 23:34
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                v linuxe je vacsinou nainstalovany firefox ci jeho klon iceweasel. preco ale cast linuxakov pouziva napriklad operu? kazdy nech si pouziva to, co mu viac vyhovuje.
                      • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 14.09.2009 | 01:12
                        Elf   Návštevník
                        Typicke rady wlasateho, preco mu to nepomazete? ved je to o radach..nie o Tak grafiku som na servroch este nevidel...sak ked nevidel nevidel..no...nie je jediny. Jaj nie...sa bojite mazat prispevky co?

                        aach....
                        • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 14.09.2009 | 01:45
                          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                          Graficke rozhranie na serveroch naozaj nema co hladat. Aj ked s nim v tomto pripade nesuhlasim, kedze putty ma omnoho viac funkcii, ako moze poskytnut terminal+openssh client, nevidim dovod na mazanie, kedze sa stale drzi temy a toto je diskusne forum.
                          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                          • Re: zvysenie rozlisenia, stary hw 14.09.2009 | 02:07
                            Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                            nechapem celkom otazku.. chces na tom PC vyssie rozlisenie a obnovovaciu frekvenciu? alebo co presne?

                            vesa nejde?
                            http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"