grafika, display, ATI?

Sekcia: Hardware a Drivery 26.12.2009 | 00:13
Trizo   Návštevník
Zdravim, môj problém spočíva v padaní grafiky v Ubuntu 9.04. Po inštalácií systém perfektne beží, ale po nejakom čase z ničoho nič padne a display je nečitateľný. Po reštarte systému je obrazovka čierna a kontrolka na capslocku bliká. Neviem ubuntu inak rozbehnúť ako novou inštaláciou. Prvý krát to padlo po nastavení efektov na maximum. Rovnaké spadnutia systému nastali v 9.10 aj v Kubuntu 9.10. Prosím o pomoc pri riešení tejto situácie. Jedná sa o grafickú kartu ATI Mobility Radeon HD 3470 na Toshibe A300. Za rady vopred ďakujem.
    • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 01:04
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ovladace mas ake?
      • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 13:25
        Trizo   Návštevník
        ovládač aktivujem vždy po inštalácií systému, ten z ponuky Driver Manager
        • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 14:59
          Trizo   Návštevník
          konkrétne ATI/AMD proprietary FGLRX graphics driver
    • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 04:24
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Padá stabilne pri nejakom programe, alebo náhodne? Nepomôže pri probléme vymazať xorg.conf a reštart?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 13:27
        Trizo   Návštevník
        Náhodne, dokonca v jednej situácií, keď systém bežal bez problémov som pri bootovaní spustil recovery mode, a v ňom xfix, a odvtedy systém nenabehol
        • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 15:00
          Trizo   Návštevník
          s tým súborom xorg.conf som skúšal už veľa návodov, a žiadny neviedol k vyriešeniu problému
          • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 15:10
            WlaSaTy   Návštevník
            Ak ti blika kontrolka na capsloku, tak sa jedna o kernel panic. Teda o zlyhanie systemu podobne ako pri inom os ked sa zobrazi modra obrazovka.

            Na kolko si pretaktoval tvoj pocitac a kedy si aspon povysaval chladice? Myslim ze vyssi vykon nastaveny na ukor znizenia stability nie je moc rozumne riesenie.
          • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 16:45
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Na návody sa vykašli, natvrdo ho vymaž, to odstráni veľa problémov.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: grafika, display, ATI? 26.12.2009 | 15:35
      miky   Návštevník
      maval som podobny problem so starsou ati kartou na 9.10, proste som vypol vsetky (inak uplne zbytocne) graficke efekty a ide to ok.
    • Re: grafika, display, ATI? 27.12.2009 | 15:28
      Trizo   Návštevník
      Ďakujem Vám všetkým, napokon idem cestou vypnutých efektov.
    • Re: grafika, display, ATI? 29.12.2009 | 18:29
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      zdravicko '_[]

      -mam podobny problem :
      -nedavno som tu pisal problem s vystupom(zobrazovanim) mojej karty ati....
      -az vcera po update je to vsetko ako to bolo, az na fps :-) ...
      glxgears:
      355 frames in 5.0 seconds = 70.958 FPS
      408 frames in 5.0 seconds = 81.478 FPS
      400 frames in 5.0 seconds = 79.938 FPS
      375 frames in 5.0 seconds = 74.983 FPS
      375 frames in 5.0 seconds = 74.959 FPS
      381 frames in 5.0 seconds = 76.182 FPS
      XIO: fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server ":0.0"
      after 5148 requests (39 known processed) with 0 events remaining.
      - skusal som zrusit xorg alebo niekto to riesil pridanim sa do grupy video kde som uz dlhsi cas:),,ale nefunguje nic ....
      - viete ako nato ?:-)

      dik

      L
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: grafika, display, ATI? 29.12.2009 | 18:37
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nemas vhodny ovladac. mozes skusit zo stranky vyrobcov stiahnut daky ten .run subor

        o aku graficku kartu sa presne jedna?
        • Re: grafika, display, ATI? 29.12.2009 | 19:10
          Avatar lazzio F16  Používateľ
          ovladac je podla mna v pohode, stale bol OK ,,pouzivam xf86-video-ati...
          -karta:
          VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon RV200 QW [RADEON 7500]
          stara raketa:-)
          $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
          • Re: grafika, display, ATI? 30.12.2009 | 00:15
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Ešte raz píšem pre všetkých čo majú problém z grafikou typu že išla a už nejde, alebo nejde dobre, nikdy nezasahovať do xorg.conf, jediné správne je xorg.conf zmazať a driver si nový vytvorí pri spustení, zasahovanie do xorg.conf situáciu vždy len zhroší!!!! Platí od Ubuntu 9,04 a ostatných distier čo vyšli od jary tohto roku!!!!
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org