Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ale skusal som to uz davnejsie mozno dnes uz daco existuje
Namet na clanok !
Keby som chcel byt ironicky, tak sa ho opytam ci doveruje os windos a ze ci si skontroloval kompatibilitu. Skratka, OS z Redmondu je intolerantny k vecsine OS, najviac si to zlizol OS/2 od IBM.
PS: Aj na prehravanie multimedii existuju specializovane LiveCD.
a s intoleranciou je to pravda, mna najviac stve ze mi prepise bootloader pri novej instalacii, neznasam ked musim cakat na boot liveCD aby som obnovil GRUB
ale kedze ho kvoli tym dvom programom za ktore nemam nahradu pouzivat musim tak to uz nejak prezijem
Najefektnejsie riesenia su obvykle tie najjednoduchsie. Netvrdim ze toto patri medzi ne, ale riesenie sa vybera na zaklade poziadaviek. A tie su polozene aspon podla mna nezmyselne vysoko.
PS.: Byt to moja otazka, tak vytiahnem z vrecka LiveCD a povazujem to za vyriesene. Nejaky Movix sa dokonca zmesti aj na to efektne MiniCD co ma velkost 3.5 palcovej disketovej mechaniky o ktorej doteraz neviem preco sa volala floppy.
ALE napriek tomu silno pochybujem ze by niekto mal ext4 na USB alebo externom disku a preto predpokladam ze ide o dualboot na 1 troji kde je linux na ext4 a aj windows a z neho treba pristup k datam ulozenym napriklad v /home (to sa stava mne, ine data mam na spolocnej NTFS particii)
PS na to miniCD sa da dat vselico napriklad aj SLAX vojde (sa mi zda - 190MB ci kolko) alebo slitaz ci moje oblubene DSL
Napriklad ja. Ale to uz nema spolocneho s povodnou otazkou ani prd.
+ premostovanie USB funguje na 50% (aj to som prehnal) napriklad nokiu mi s OVI SUITE spravne spoji 1z5 krat a GPS tracker mi siel len raz a uz viac nie, pritom tlaciaren a skener funguju normalne
o prevodniku medzi USB a COM portom pre HACtronic4 (cyklo computer zo zaznamom dat) ani neskrtol (ale ani vo viste ani v 7cke)
a ked uz mam ten win nainsstalovany tak ani hry nebudem instalovat cez wine (to je tiez zazrak ze vobec niektore funguju)
konkretne pre:
nokiu (PC SUITE REZIM)
host:UBUNTU
guest:WINDOWS XP
virtualbox:3.1
lebo momentalne ju vidim medzi USB ckami ale neda sa na nu kliknut (aby sa premostila do XP cka)
odkaz1 odkaz2 je zaujimave ze beta verzie virtualboxu usb podporuju :(
Alebo skus VMware tam to bezi secko OK !
asi naozaj prejdem na vmware ak to tam ide bezproblemovo
http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/146/index.html
:-(