rsync viac podadresarov → jeden adresar

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.05.2010 | 01:45
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
telefon mi uklada fotografie do viacerych vnorenych podadresarov a ja by som ich chel ma synchronizovane (najlepsie pomocou rsync - nie je podmienkou) s adresarom na disku ale tak ze na hdd budu len fotografie a nie adresare a podadresare

ak to nie je jasne tak takto
telefon ma adresare :
/foto/a/1 (A.jpg, B.jpg)
/foto/a/2 (C.jpg, D.jpg)
/foto/b/1 (E.jpg, F,jpg)
/foto/b/2 (G.jpg, H.jpg)

a v PC chcem mat:

/home/poldo/foto (A.jpg, B.jpg, C.jpg, D.jpg, E.jpg, F.jpg, G.jpg, H.jpg)

je nieco take mozne bez manualneho presuvania suborov z podadresarov je spolocneho priecinku ?? lebo tych podadresarov je pozehnane a trvalo by mi to velmi dlho. dalsia vec je ze pocet podadresarov a subory v nich sa menia
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: rsync viac podadresarov → jeden adresar 14.05.2010 | 09:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ono už samotné slovo synchronizácia napovedá že sa to nedá, ako bude vedeť že z /home/poldo/foto má synchronizovať s /foto/b/2, jedine že by videl do budúcnosti, načo ti je synchronizácia, šak fotky stiahni do /home/poldo/foto to vie automaticky viacero softov a pokiaľ ich chceš niekomu ukazovať hoď ich napr. na facebook aj tak na displaji mobilu tie fotky stoja za prd a nemôžeš ich ukázať rodine, ktorá býva na opačnej strane zemegule :) Nekamenujte ma za FB, hoď ich hocikde inde.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: rsync viac podadresarov → jeden adresar 14.05.2010 | 12:21
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no synchronizovat som chcel z jednoducheho dovodu a to uprava fotografii, predsa len povodna kvalita ulozena v telefone sa da celkom slusne vylepsit (ci uz len odstranenie cervenych oci) no a po uprave by som ju celkom rad mal naspat v telefone (bez toho aby som musel rucne hladat ktora to je - zvacsa upravujem naraz vacsie mnozstvo fotiek)

        ked chcem zdielat fotky pouzivam picasu (aj priamo z telefonu) FB bez opytania zmensuje a komprimuje fotky

        moje konecne riesenie je toto:
        fotky z telefonu nekopirujem ale presuvam a ich upravene verzie kopirujem naspat do jedneho adresara (ktory pri pripadnych dalsich upravach mozem synchronizovat)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: rsync viac podadresarov → jeden adresar 14.05.2010 | 12:43
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Tak fajn, ale fakt nechápem na čo sú ti fotky v telefóne, fakt ma štve keď ma kolegovia v práci otravujú fotkami čo majú v telefóne, je tam vidieť kulové, ale ja sa tvárim že ma to fakt zaujíma, aby som ich neurazil :) Na poslednú chvíľu pred odoslaním som sa ešte stihol pozrieť na meno či niesi kolega :)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: rsync viac podadresarov → jeden adresar 14.05.2010 | 13:32
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            heh urcite nie som kolega :-DD
            a v telefone ich chcem z jednoducheho dovodu, mam ich stale pri sebe, spolu s videokablom (pre N97mini) ich mozem ukazat na telke, ci cez USB/BT poslat hocikomu bez nutnosti mat zo sebou PC
            a obcas treba aj zmenit fotku v pozadi, pozerat sa stale na tu istu zacne nudit :-)

            BTW ani velkost obrazovky telefonu nie je na zahodenie (osobne tiez vyuzivam co najmenej)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: rsync viac podadresarov → jeden adresar 14.05.2010 | 10:17
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      ak mas rad CLI, tak mozes na to pouzit find
      takze: pri-mount-uj telefon, nastav sa do adresara kam to chces nakopcit a napis :
      find /mnt/telefon -name *.jpg -exec cp {} . \;
      alebo sa nastav do adresara /mnt/telefon a napis:
      find . -name *.jpg -exec cp {} /home/poldo/foto \;
      synchro to sice nie je, ale kopirovat z viac adresarov do jedneho funguje

      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
      • Re: rsync viac podadresarov → jeden adresar 14.05.2010 | 12:15
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        parada dakujem aspon daco
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment