Prepinanie medzi aplikaciami... ako ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.06.2010 | 13:22
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Caute uz dlhsi cas ma trapi jedna vecicka.... vo windowse ked som napr hral hru ktora bola fullscreen tak som sa kedykolvek mohol pomocou alt + tab alebo win. tlacidla prepnut na plochu a napr pustit si daku hudbu.

chcel by som vediet ci sa da nieco taketo spravit aj v linuxe. existuje na to daka spratka aby fullscreen okno napr xbmc minimalizovalo a nasledne sa dalo obnovit bez zatvorenia? viem ze pomocou Fn a F1-9 sa daju prepinat pohlady avsak ja hladam nieco praktickejsie .... dikes
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Prepinanie medzi aplikaciami... ako ? 09.06.2010 | 13:40
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      a alt+tab ? ten funguje aj v linuxe ...
      • Re: Prepinanie medzi aplikaciami... ako ? 09.06.2010 | 13:53
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ale treba mat v pozadi zapnute nejake ine okno, lebo pri iba 1 aplikacii sa alt+tabnes len spat na nu

        dalsim riesenim je compiz a nejaka skratka pre zobrazenie ploch/otvorenych okien/ploch ...
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Prepinanie medzi aplikaciami... ako ? 09.06.2010 | 14:31
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          alebo je alternativou nastavenie klavesovej skratky na zobrazenie plochy (obdoba windowsovej WIN + D)
          • Re: Prepinanie medzi aplikaciami... ako ? 09.06.2010 | 14:50
            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
            fajn dakujem :)
            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)