Arista transcoder

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.06.2010 | 13:33
Flexon   Návštevník
Dobry den. Mam problem s programom Arista transcoder. Chcem si prekonvertovat avi subor do formatu pre N97, no Arista transcoder stale pyta nejake pluginy. Vsetky, ktore pozadoval som uz cez synaptic doinstaloval, no stale to nefunguje. Vyhodi to hlasku, ze su potrebne pluginy, no ziadne nenavrhne. Kde je problem? Dakujem.
    • Re: Arista transcoder 27.06.2010 | 13:38
      Flexon   Návštevník
      Alebo poradte nejaky converter s GUI. Dakujem
      • Re: Arista transcoder 28.06.2010 | 00:42
        WlaSaTy   Návštevník
        GUI pre jeden typ výstupu s jedným rozlíšením?
        • Re: Arista transcoder 28.06.2010 | 12:38
          Flexon   Návštevník
          Nieco proste User friendly s GUI. Potrebujem to aj koly rodine, nakolko niesom sam, kto s pc pracuje a nemozem po bratovi chciet, aby si to natukal v prikazovom riadku pre ffmpeg, ci mencoder
          • Re: Arista transcoder 28.06.2010 | 19:08
            WlaSaTy   Návštevník
            No, takže chceš GUI aplikáciu na transcoding (zmenu formátu a rozlíšenia) ktorá má predvolený formát pre mobilné telefóny. Najvýhodnejšie by bolo keby mala rovno aj hotový profil pre tvoj telefón, alebo aspoň nejaký preň použiteľný.

            No, to si mohol povedať skôr. Čo máš za distribúciu vôbec?
    • Re: Arista transcoder 29.06.2010 | 12:55
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ja som niečo také robil, CultConverter a MexConverter, pokiaľ chceš môžem do CultConvertera pridať konverziu pre N900, ale potrebujem presnú špecifikáciu kodekov, alebo link na vídeo, ktoré ide prehrať na N900.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Arista transcoder 29.06.2010 | 15:23
        WlaSaTy   Návštevník
        Myslim ze sa pytal na N97 (Symbian) a nie na N900 (Linux Maemo), priklad je dole.
        • Re: Arista transcoder 30.06.2010 | 02:43
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          A kurňa zrovna pred týmto príspevkom som čítal o N900 tak som to doplietol, zajtra až víde čas, doplním konverziu pre N97, dík za nasmerovanie.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Arista transcoder 30.06.2010 | 12:12
            WlaSaTy   Návštevník
            Pohoda. Ja by som si to tiež nevšimol keby som nevlastnil jej predchodkyňu N770 :-)
            • Re: Arista transcoder 30.06.2010 | 12:29
              Flexon   Návštevník
              Dakujem za pomoc. Ked bude ta konverzia pre N97 hotova, budem rad. Este raz vdaka ;)
              • Re: Arista transcoder 03.07.2010 | 20:03
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Včera som oslavoval začiatok víkendu, dnes idem na oslavu, tak zajtra by to šlo :)
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Arista transcoder 04.07.2010 | 14:27
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Hotovo, ja to nemám kde vyskúšať, tak hádam to bude OK.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: Arista transcoder 04.07.2010 | 18:12
                  Flexon   Návštevník
                  Dakujem velmi pekne. Skusim.
                  • Re: Arista transcoder 04.07.2010 | 23:10
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    Napíš ako to dopadlo.
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 12:05
                      Flexon   Návštevník
                      Instalacia OK a konvertovanie dopadlo takouto hlaskou. FFmpeg version SVN-r19352-4:0.5+svn20090706-2ubuntu2.2, Copyright (c) 2000-2009 Fabrice Bellard, et al.
                      configuration: --extra-version=4:0.5+svn20090706-2ubuntu2.2 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --disable-stripping --disable-vhook --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --extra-cflags=-I/build/buildd/ffmpeg-0.5+svn20090706/debian/include --enable-shared --disable-static
                      libavutil 49.15. 0 / 49.15. 0
                      libavcodec 52.20. 0 / 52.20. 0
                      libavformat 52.31. 0 / 52.31. 0
                      libavdevice 52. 1. 0 / 52. 1. 0
                      libavfilter 0. 4. 0 / 0. 4. 0
                      libswscale 0. 7. 1 / 0. 7. 1
                      libpostproc 51. 2. 0 / 51. 2. 0
                      built on Apr 23 2010 15:05:49, gcc: 4.4.1
                      [NULL @ 0x8cae9c0]Invalid and inefficient vfw-avi packed B frames detected

                      Seems stream 0 codec frame rate differs from container frame rate: 23.98 (65535/2733) -> 23.98 (2997/125)
                      Input #0, avi, from '/home/flexon/Plocha/1.avi':
                      Duration: 01:00:27.00, start: 0.000000, bitrate: 1614 kb/s
                      Stream #0.0: Video: mpeg4, yuv420p, 640x352 [PAR 1:1 DAR 20:11], 23.98 tbr, 23.98 tbn, 23.98 tbc
                      Stream #0.1: Audio: mp3, 48000 Hz, stereo, s16, 80 kb/s
                      Output #0, mp4, to '/home/flexon/Plocha/1.mp4':
                      Stream #0.0: Video: mpeg4, yuv420p, 640x360 [PAR 45:44 DAR 20:11], q=2-31, 1024 kb/s, 90k tbn, 23.98 tbc
                      Stream #0.1: Audio: 0x0000, 48000 Hz, stereo, s16, 128 kb/s
                      Stream mapping:
                      Stream #0.0 -> #0.0
                      Stream #0.1 -> #0.1
                      Unsupported codec for output stream #0.1
                      • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 13:10
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Vies preco som sa pytal na Tebou pouzivanu distribuciu?

                        Pretoze som predpokladal tento problem. Menovite, ffmpeg ktory mas nainstalovany, ten nevedel vytvorit vystupny datovy tok #0.1 ktory je typu mp3. Vzhladom na to ze Frauhoffer institut ktory je vlastnikom patentov na zvukovy format mpeg1 layer 3 (znamy ako *.mp3) vyzaduje platenie za kazdy jeden program co pracuje s mp3, tak sa tato funkcionalita oficialne nema ako dostat do zadarmovych distribucii (ich vyrobca by de fakto dotoval kazdu jednu stiahnutu distribuciu bez ohladu na to akym sposobom by bola stiahnuta, toto by bola dost sranda na sude, podobne ako s torrentami).

                        Takze keby si to prezradil, tak by Ti uz dabno niekto poradil odkial sa da _neoficialne spojazdnit podpora _multimedii aj nad ramec matroska a vorbis/theora a podobne.
                        • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 14:25
                          Flexon   Návštevník
                          No a ako to spojazdnit?
                          • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 14:44
                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                            Takze keby si to prezradil, tak by Ti uz dabno niekto poradil odkial sa da _neoficialne spojazdnit podpora _multimedii aj nad ramec matroska a vorbis/theora a podobne.
                            Slackware
                          • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 14:50
                            WlaSaTy   Návštevník
                            No, moznosti je viacej. Je len na Tebe ktoru moznost vyuzijes.
                            1. Prelozis si zo zdrojakov nastroj ffmpeg tak aby vedel pracovat s tym co potrebujes.
                            2. Vyuzijes uz hotove repozitare pre tvoju distribuciu a pridas si ich do systemu. System Ti potom sam nainstaluje sam vsetko potrebne.
                            3. Pojdes sa kupat.

                            Vzhladom na to, ze ta nezaujima riesenie cislo 2 (ignorujes ho uz od zaciatku), a na kompilovanie sa podla reakcii asi este necitis, tak ti ostava len jedna volba. A platena podpora to asi nebude, ona by Ti to vyriesila uz davno.
                            • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 15:55
                              Flexon   Návštevník
                              Na kompilovanie sa citim. Chcem ale rychlo to co potrebujem bez zbytocnych tahanic. Proste funkcny nastroj na konvertovanie videi pre moje zariadenie.
                              • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 17:23
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Nechces len aby Ti to niekto spravil, teda kompletku?
                                • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 17:49
                                  Flexon   Návštevník
                                  Nie. Viem si spravit vsetko aj sam, ale neviem co presne potrebujem aby to fungovalo. Stale ked tu pisem, musim najprv riesit rozne polohadanky a chytanie za slovixcka. Potom ked mam stastie, najde sa niekto, kto povie urob to tak a tym sa to vyriesi. Ale to len fakt vtedy ak mam stastie. Uvedomte si, ze tu nechodia len ludia, ktori cele dni cumia na monitor. Dakujem.
                                  • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 17:50
                                    Flexon   Návštevník
                                    PS: To pismeno x v slove slovicka je preklep.
                                  • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 18:07
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Ano, to si uvedomuje kazdy. Ale nemyslim si ze nazov Linuxovej distribucie je polohadanka a chytanie sa za slovicka. A keby to pre Teba bola polohadanka, tak Ti ju mile rad zodpovie clovek co Ti instaloval pocitac. Keby si sa ho spytal uz minuly mesiac, tak to mas uz davno vyriesene.

                                    Asi pochopis, ze ked nepovies aspon zakladne informacie, tak tvoja otazka sa da prirovnat k otazke:

                                    Mavam zahmplene okno. Co mam robit aby sa mi to nestavalo?

                                    S tym ze nepoviem ze ci je to okno na aute alebo v kupelni.
                                    • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 19:08
                                      Flexon   Návštevník
                                      zase tu musim pismenkovat o prkotinach. Temu dalej neriesim. Vsetci, co tu chodia asi vedia, co som tymi polohadankami myslel. Nazov distribucie urcite nie. Chcem zakladnu odpoved na jednoduchu otazku a toho sa mi tu asi nedostane. Aj tak dakujem za obetovany cas.
                                      • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 19:17
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        My sme vedeli ze to riesit nebudes.

                                        Ako sme pisali, tak od nazvu distribucie sa odvija najjednoduchsie riesenie. Teda pridanie repozitarov ktore same vyriesia problem s pracou multimedii. Po zopar klikoch by to fungovalo. Ale to by Ti asi nevyhovovalo, inak by si to uz davno urobil.

                                        Ale, to ty nechces a ani si nikdy nechcel. Poprosim Ta. ked budes nabuduce chciet plytvat casom dobrovolnikov, tak pouzi iny pseudonym. Inak Ti to nevyjde a budes znova smutny lebo na pokeci nikto nevysi.

                                        • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 19:31
                                          Flexon   Návštevník
                                          Nechcel som plytvat nikoho casom. Potreboval som rychlo nieco vyriesit, ale ako skoro vzdy to nevyslo. Na pokec nechodim a ani som nikdy nechodil (na take prkotiny nemam cas a ani roky). Je to tu taky sport ako si posledne roky vsimam, ze ak niekto ziada o radu, tak casto sa stane, ze najprv musi prejst chytanim za slovicka a poucovanim. Este raz opakujem, nie kazdy tu je IT odbornik, ktory cumi len na monitor. To ze som nenapisal nazov distribucie beriem, ale po rieseni, ktore som dostal od pana menom "Bedna" som si nemyslel, ze je to dolezite. Myslel som, ze jednoducho staci nieco doistalovat a cakal som na nazov toho co doinstalovat treba. Dakujem.
                                          • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 19:51
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Ano, teto sport je tu uz dost dlho. Clovek polozi otazku, a ocakava riesenie na striebornom podnose. Ak ho nedostane, tak argumentuje ze nema cas na prkotiny a ze tomu nerozumie ako iny co do toho cumia v kuse. Pokial je na neho nejaka doplnkova otazka na ktorej zavisi riesenie, tak je umyselne ignorovana.

                                            Vies, riesenie tvojeho problemu by malo zaujimat v prvom rade Teba. No a vzhladom na to, ze technicke riesenie polozenej otazky Ta podla tvojich reakcii nezaujima, tak si si len potreboval trosku podiskutovat.

                                            No nic. Uz nie je take horko. Idem sa ja prevetrat.
                                            • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 19:56
                                              Flexon   Návštevník
                                              Stacilo povedat, doinstaluj si kniznicu, nastroj, alebo neviem co xyz. Keby ma riesenie mojho problemu nezaujimalo, tak tu uz davno, alebo vobec nepisem.
                                              Prijemnu prechadzku prajem
                                              • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 20:03
                                                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                napis distribuciu aku pouzivas a WlaSaTy ti urcite odpovie co mas robit
                                                :-D
                                                Slackware
                                                • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 20:11
                                                  Flexon   Návštevník
                                                  No terar uz pochybujem, ale je to ubuntu a bolo to aj v tom vypise, ktory som sem pridal.
                                                  • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 20:23
                                                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                    no tak v tom vypise mas napr:
                                                    r19352-4:0.5+svn20090706-2ubuntu2.2,
                                                    alebo
                                                    configuration: --extra-version=4:0.5+svn20090706-2ubuntu2.2
                                                    alebo aj
                                                    ffmpeg-0.5+svn20090706/debian/include

                                                    Ale z toho nie je presne jasne aku distribuciu mas.
                                                    Musis napisat presne aku distribuciu mas! Cize nazov distribucie (priklad: Ubunut) verzia distribucie (priklad 10.04) a ci sa jedna o 32bit alebo 64bit distribuciu.

                                                    Dufam, ze som to napisal dostatocne zrozumitelne a jasne :-D
                                                    Slackware
                                                    • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 20:40
                                                      Flexon   Návštevník
                                                      Ako take poznamky, ze napisal som to dost jasne tu nemusia padat. Absolutne rozumiem vsetkemu a niesom nejaky tupec. Este raz opakujem, nie kazdy je tu z IT oblasti. Co ak som cievny chirurg. No a myslim si, ze ubuntu staci ci nie? Staci podla mna len doinstalovat nejaku kniznicu a mne staci jej nazov. Dalej si uz poradim.
                                                      • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 20:44
                                                        Flexon   Návštevník
                                                        PS: Nie som absolutne novacik a viem co a ako, ale zase neovladam vsetko a absolutne netusim co mam doinstalovat. Myslim si ze existuje jednoducha a jasna odpoved (napr. kniznica xyz).
                                                        • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 20:46
                                                          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                          :-D
                                                          Slackware
                                                          • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 20:48
                                                            Flxon   Návštevník
                                                            Krasa
                                                • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 21:14
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  WlaSaTy zobral virtualku s Ubuntu ktoru mal po ruke a povedal jej aby si vytvorila snapshot na systemovom disku. Potom nainstaloval dany baik aj s niekolkymi inymi vyzadovanymi balikmi a vyskusal ci to funguje. Wlasatemu sa na Ubuntu ta konverzia spustila a nevyhlasilo to ziaden problem s zvukovym vystupom vo formate mpeg 1 layer 3 (mp3).

                                                  Tym padom povazuje WlaSaTy tento problem za nereprodukovatelny, aspon pokial sa nedodaju pozadovane informacie a tym padom sa mu potvrdilo ze sa jedna o zbytocne vlakno.

                                                  WlaSaTy to skusal na Ubuntu 10.10 v standardnej instalacii bez externych doplnkov. WlaSaTy teraz ide zrolovat snapshot a synchronizovat hodinky cim sa pre neho tento problem konci koli neochote zadavatela a je mu jedno co na to zadavatel povie. Vzhladom na to ze zadavatel nie je v pracovno pravnom vztahu s ani jednym zo zainteresovanych ludi, tak si moze len zalomit rukami a zamysliet sa nad jeho sposobom komunikacie. Jedine sa divim, ze dvaja ludia boli ochotny investovat svoj realny cas do ukonov spojenych s presetrenim problemu.

                                                  Jeden rozsiril svoj programovy produkt a druhy sa snazil zreprodukovat chybu. A obom to fungovalo.

                                                  • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 21:26
                                                    Flexon   Návštevník
                                                    Za ochotu som uz podakoval (vazim si to) a moj sposob komunikacie bol adekvatny k tomu ako sa debata uberala. Este raz dakujem za obetovany cas a za ochotu pomoct, ale ak raz je nieco pre mna nie celkom jasne tak to jasne nieje. Problem som sa pokusal sam riesit, ale to sa mi nepodarilo (Ubu 9.10 aby som nezabudol). Cakal som jednoduche riesenie napriklad v podobe nazvu chybajuceho balicku a pod.
                                                    dakujem.

                                                    PS: S takymto problemom som sa nestretol a potreboval som len nasmerovat. Nic viac
                                                    • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 21:30
                                                      Flexon   Návštevník
                                                      PS: A ak by niekto potreboval radu odomna, tak by som k problemu pristupoval asi trosku inak (nie kazdy musi byt v IT celkom doma). Tym nenarazan na pana "WlaSaty".
                                                    • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 21:58
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      Ahoj,
                                                      pokial tvris ze adekvatnou odpovedou na zdovodnenu poziadavku dodania potrebnych informacii bolo jej ignorovanie, tak v tom mozeme pokracovat vsetci. Vybral si si to Ty sam.

                                                      Jedine co Ti k tomu mozem este povedat je, ze mas byd vypnute alebo zle nastavene multimedialne repozitare v sprave instalacnych balikov. Takato vec sa robi priamo pri instalacii, takze uz vies komu mas za to podakovat. Teda ak sa Ti jedna o vyriesenie zadaneho problemu a nie len o diskusiu.

                                                      Podla tvojich reakcii Ti ide len o to druhe a zopar slov na tom nic nezmeni.
                                                      • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 22:04
                                                        Flexon   Návštevník
                                                        Neide mi o diskusiu, ale o vyriesenie problemu. Preto sa teraz nebudem racej rozpisovat. Dakujem. Pokusim s problem dalej riesit.
                                                        • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 22:24
                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                          Skus sa pozriet do menu system/software sources ci mas zaskrtnute aspon 4 zdroje . Ak ich mas, tak skus overit kedy si posledne dal aktualizovat system. Ta verzia ffmpeg je naozaj dost stara.

                                                          To je prve riesenie ktore napadne hoci koho kto nechce len sediet za stolom s rukami zalozenymi v bok. Samozrejme ze je popisane aj v kazdom navode na pouzitie ktory sa dava na instalacne CDcko.
                                                          • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 22:28
                                                            Flexon   Návštevník
                                                            Fakt Dakujem. Skusim.
                                  • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 18:10
                                    Avatar kopancek Gentoo, XBMCbuntu  Používateľ
                                    Uvedom si, ze keby si na zaciatku problemu napisal, aku mas distribuciu, na co sa ta uz viac krat pytali diskutujuci, uz by bol tvoj problem davno vyrieseny :P
                                    Bola mila, stihla krasna, moja jedina a prava laska a volali sme ju flaska:P
                                    • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 19:05
                                      Flexon   Návštevník
                                      Na distribuciu sa mi raz opytal Pan Wlasaty a potom sa zacalo riesit nieco ine. Ak vies odpoved na moj problem, bud ju napis, alebo.... Distribucia je uz znama.
                                      • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 22:29
                                        Avatar kopancek Gentoo, XBMCbuntu  Používateľ
                                        Ubuntu nemam, ale prve co mi napadlo je ist sem -> balik libavcodec-extra-52 (treba mat povolene multiverse repozitare)

                                        cize ak mas povolene multiverse repozitare, tak
                                        apt-get install libavcodec-extra-52
                                        by malo vyriesit problem
                                        Bola mila, stihla krasna, moja jedina a prava laska a volali sme ju flaska:P
                                        • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 22:47
                                          Flexon   Návštevník
                                          Dakujem, ale libavcodec-extra-52 som mal aj pred instalaciou a aj povolene multiverse repo, ale v tom to asi nebude.
                                          • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 23:00
                                            Avatar kopancek Gentoo, XBMCbuntu  Používateľ
                                            este mozes skusit aj unstripped verziu toho isteho (libavcodec-unstripped)
                                            Bola mila, stihla krasna, moja jedina a prava laska a volali sme ju flaska:P
                                            • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 23:02
                                              Avatar kopancek Gentoo, XBMCbuntu  Používateľ
                                              a este mozes skusit nam sem postnut parametre, s ktorymi sa ten ffmpeg spusta (lebo imho je problem s libavcodec, ale ak to nepouziva lavc, tak som mimo misu :) )
                                              Bola mila, stihla krasna, moja jedina a prava laska a volali sme ju flaska:P
                                              • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 23:08
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                ffmpeg ma vsetky veci staticky zlinkovane, rovnako ako aj mplayer/mencoder a napriklad vlc. Preto su tak napuchnute a maju cez 5M.

                                                Inak, spet k otazke. Sice sa mi nevidi ta verzia ffmpeg, ale kazdopadne toto vyliezlo z google pri zadani ubuntu mp3 repositories.

                                                https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats
                                                • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 23:11
                                                  Avatar kopancek Gentoo, XBMCbuntu  Používateľ
                                                  Hmm, ja tu na gentoo to mam zlinkovane dynamicky, takze mozno preto :) To s tymi restricted formats je ale dobry napad, nieco podobne som nasiel na ceskej wiki.
                                                  Bola mila, stihla krasna, moja jedina a prava laska a volali sme ju flaska:P
                                                  • Re: Arista transcoder 05.07.2010 | 23:31
                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                    Ano, ta ceska stranka je prekladom tej anglickej. Ale len pre verziu z roku 2007. Podla tak starej ceskej prirucky by som neodporucal nic robit.
                                          • Re: Arista transcoder 06.07.2010 | 10:29
                                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                            Tak pozerám že to tu žije :)
                                            Takže moja rada.
                                            1. Spusti terminál a zadaj:
                                            sudo wget http://www.medibuntu.org/sources.list.d/`lsb_release -cs`.list --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list && sudo apt-get -q update && sudo apt-get --yes -q --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get -q update
                                            2. sudo apt-get install ffmpeg libavcodec-extra-52
                                            3. sudo apt-get install ffmpeg
                                            Teraz už budeš mať ffmpeg aj s podporov patentovaných kodekov.
                                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                            • Re: Arista transcoder 06.07.2010 | 10:31
                                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                              Preklep 3. bod je zbytočný :)
                                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                              • Re: Arista transcoder 06.07.2010 | 14:27
                                                Flexon   Návštevník
                                                libavcodec-extra-52 som mal, ale problem bol asi v tom prvom kroku. Teraz je uz problem vyrieseny a vsetko ide ako ma. Dakujem pekne a ak som niekomu zvysil tlak, tak pardon.
                                                • Re: Arista transcoder 06.07.2010 | 14:44
                                                  Flexon   Návštevník
                                                  PS: V telefone je tiez vsetko OK. Dakujem este raz velmi pekne.
                                                  • Re: Arista transcoder 06.07.2010 | 15:30
                                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                                    Nemáš zač. Čo sa týka Vlasatého, tak ten vždy rád poradí a nezamotalo by sa to, keby si mu hneď odpovedal na otázku aké máš distro, ale už je to v poho, to je hlavné :)
                                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                                    • Re: Arista transcoder 06.07.2010 | 18:45
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      Ako, pohoda.

                                                      Keby si povedal ze co mas za distro, tak sa niekto na sto percent chyti a poradi z vlastnej skusenosti bud ten repozitar medibuntu alebo ten druhy co som sem daval ja. A mohol si to mat uz minuly mesiac. Mne to fungovalo na 100% v standardnej nestabilnej instalacii, takze ja som to ani nepotreboval a islo mi to. A navyse pouzivam primarne Gentoo v ktorom taketo drobnosti ako chybajuca podpora odpada.

                                                      Inak, k tomu nastroju v gambase, asi by bolo vhodne do neho dorobit rozhodovaci algoritmus nech zbytocne nezvecsuje rozlisenie.