dochádzkový systém...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.09.2010 | 12:42
Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
Ahoj. Nevie niekto či existuje nejaký dochádzkový systém pre linux (aj v inom jazyku) čo by vedel prímať dáta z externého súboru???
Mám elektroniku a potrebujem len soft čo by to ščítaval a vyhodnocoval (tlacil do n
    • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 13:10
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ono tie dochádzkové systémy sú väčšinou komerčné. Čo znamená z externého súboru? V akom formáte tam tie dáta sú csv? Ten súbor stále rastie s odpíchnutím, alebo sa v ňom nachádza len posledné odpichnutie? Viac informácií, viac, viac :) Určite to spravíme. Hodil by sa link na hardvér.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 13:31
        Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
        Vdaka za odpoved ale vsetko je tak a ko sa to spravi. Ja robym hardware , moze byt USB alebo cez TCP/IP, alebo cez suborovy system.
        Jednalo by sa o jednoduche scitavanie casovych udajov a vediet to zobrazit a tlacit. iba niekolko udalosti (preruseni by sa pouzilo).
        vsetko je mozne.
        hladam jednoduchy sposob ako zobrazit a tlacit nejaky sumar od-do.
        co sa tyka ceny no preto hladam ci nieco take jednoduche nieje .
        Co znamena ze urcite to spravime???
        ak firma tak v akej cene?

        hardware je vo vyvoji a teda moze robit to co treba, moze ukladat data do seba alebo ist online .
        • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 13:56
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          USB by som kvôli nestabilite, ktorá rastie so vzdialenosťou vylúčil.
          TCP/IP je dobrý nápad. Teda pokiaľ som to dobre pochopil a ten Linux má byť v PC. Alebo som to zle pochopil a Linux bude bežať priamo v tej mašinke? Dokázal by som taký systém spraviť, pokiaľ by to malo byť niečo jednoduché tak by som to spravil ako Open Source zadara. Pokiaľ by bola požiadavka na uzatvorený softvér, tak to by sme sa už nejak dohodli.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 14:01
            Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
            ten linux by bezal na PC alebo na niecom podobnom,
            ak to ty urobys zadara tak ja zadara spravim HW a dam ako open.
            jednalo by sa o jednoduchu aplikaciu ktora by prijala nejake data (to odkyal a ako nieje zatial dolezite) a zapisala by si to do databazy alebo suboru.
            potom ak uzivatel by chcel tak by spravil sumar a vedel pozriet alebo tlacit , maximalne do 100 zamestnancov.

            cez usb by sa nacitali rfid karty a cez TCP udalosti alebo aj sprava takeho to HW.

            dzairo
            • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 16:16
              Avatar chatpall   Používateľ
              ludia a nemal by niekto zaujem o nieco podobne - opensource software na elektronicku osobnu vahu, plus navrh hardware vahy, nech uz je hociaky... len nech ma moznost nejako vytahovat z nej udaje :) poskytnem aj nejake prachy na vyvoj.
              NERUSTE TENTO UCET!!!
              • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 17:10
                Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                no chlape , vsetko sa da ale teraz nemam cas,
                PS: jednoduchy HW co nacita udaje z vazenia do internej pamete a potom vies ich nacitat cez USB alebo tak nejak.
                to sa da ale treba zohnat ten senzor na vazenie to je nejaky neviem co .... .
                mas nejaku inu predstavu
                • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 17:12
                  Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                  teraz ma napadlo ze by sa dal pouzitzaklad nejakej lacnej vahy digitalnej len dokoncit a prerobit elektroniku podlaseba

                  regards
            • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 16:34
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              OK, idem do toho, hoď mi do majlu nejaký nákres komunikácie a časový horizont.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 17:08
                Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                no tak to si vymysly ako chces, skus take nieco ze z nejakej IP ti pride hlaska v nejakom tvare co bude obsahoavat niekolko bytov.
                napriklad SD:12;3;8 , a to by znamenalo ze mas SD zaciatok hlaciky , 12 je cislo uzivatela v pameti (ak bude ulozeni v mojeje HW), a 3 je kod tlacidla alebo jednotlivych bytov, 8 je doplnujuci udaj (napriklad cislo citacky).
                je len na nas ako to dame do hromady. Preferoval by som komunikaciu v Ascii tvare aby sa to dalo lepsie skusat .
                skus aj seriovu komunikaciu do toho implementovat, teraz pracujem na jednej USB citacke (emuluje serovy port vo windowse) a to by sa pouzivalo na nacitanie RFID tagov do programu .
                Komunikaciu si predstavujem jednoduchu, nic komplikovaneho , iba same jednoduche hlasky.

                alebo mas nejaku predstavu ty?

                dzairo
                • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 17:42
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Takže aby sme si to ujasnili. Ty do pichačiek zabudeješ nejaký microcontroler, ktorý mi do PC bude cez protokol TCP/P posielať dáta?
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 18:02
                    Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                    ano ja to to planujem, uzivatel pride priozi kartu rfid a pichacka nacita id , ak sedi cislo s nejakum v pameti (v internej alebo externej) tak posle udaj do tvojho soft. alebo ulozi do internej pameti ako buffer (a potom hromadne posle) . bude sa komunikovat len na jednoduchej nesifrovanej vrstve ktora bude zrozumitelna a lahko pouzitelna.
                    jednoduche prikazi , ako posli posledny zapis, posli cislo karti z pozicie , zmaz poziciu, uloz toto cislo na poziciu , kolko mas volnych pozicii, ... len najnutnejsie mnozstvo (a samo ze , zmena IP adresy, zmena IP adresy softu na druhej strane, uppgrade firmware ... )

                    • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 18:53
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      OK, tak potom mne stačí, keď povieš aký majú tie dáta poslané cez TCP/IP formát a ja spravým ostatné. Napríklad ako si uviedol SD:12;3;8. Ale to nebude jednoduché, vieš programovať microcontrollery? Softy na nejakú TCP/IP komunikáciu sa budú určite dať posťahovať z netu.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 19:48
                        Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                        Joj chlape, pouzijem atmega1284 ako zaklad, pripojim EM4095 RFID citaci obvod, ktomu tlacidla a par led diod. cez UART napojim LAN komunikator (s atmega32) a ten bude prevadzat prikazy z TCP/IP na UART a komunikovat s RFID citackou. toto je uz davno hotove len treba spravit soft.
                        Ja vyvyjam externu citacku pre 100kariet na baterie s podporou SD cariet, funguje to autonomne a uzivatel nenpotrebuje ani PC , staci ze vyexportuje data na SD kartu, strci ju do telefonu (ak podporuje sd kartu) a priamo si to pozre v tex subore cely vypis kto kedy a co mal postlacane, ale potrebujem to aj ako vypis a na tlacenie a online pripojenie preto hladam ci nieco take uz nieje.
                        zelezo nechaj na mna zbytok skus ty.

                        regards.

                        PS: ano programujem MCU, Atmel AVR alebo LPC 32bit .
                        • Re: dochádzkový systém... 29.09.2010 | 23:19
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Do HW sa nevyznám, takže do toho ani nebudem kecať, tento týždeň mám rozrobené ešte nejakíé veci, ale pomali na tom začnem makať.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: dochádzkový systém... 30.09.2010 | 00:56
                            Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                            dobre budem cakat co sa yacne risovat
                            • Re: dochádzkový systém... 03.10.2010 | 15:18
                              Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
                              bedňa pisal som ti email dostal si ho????
                              • Re: dochádzkový systém... 03.10.2010 | 20:35
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                Aj som ti odpovedal :)
                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: dochádzkový systém... 11.10.2010 | 10:58
      Avatar josh   Používateľ
      Zdravim, neviem ci este potrebujes pomoct s danou tematikou, no ak ano, mame existujuce riesenie, popripade by sme ti mohli pomoct s tvojim riesenim, kedze mame skusenosti s vyvojom podobnych aplikacii...