dochádzkový systém...
Mám elektroniku a potrebujem len soft čo by to ščítaval a vyhodnocoval (tlacil do n
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Po včerajšej informácii o odchode Lennarta Poettering z Red Hat dnes prináša phoronix informáciu, že Lennart bude pracovať na systemd vo firme Microsoft.
Zdroj: phoronix.com
Podľa informácií zverejnených na serveri phoronix.com Lennart Poettering, medzi inými autor systemd a PulseAudio končí v spoločnosti Red Hat. Ďalej by mal pracovať na systemd v inej spoločnosti.
Zdroj: phoronix.com
Po 6 mesiacoch vývoja bola vydaná verzia 2.0 komunitnej distribúcie vimu SpaceVim. Medzi novinkami nájdeme podporu gitter / IRC v chat vrstve, autosave plugin alebo scrollbary vo vim8.
Zdroj: spacevim.org
Spoločnosť system76 predstavila notebook Lemur Pro s open source firmvérom coreboot, CPU intel 12 generácie a max 40 GB RAM.
Zdroj: system76.com
Linuxové telefóny PinePhone a ich príslušenstvo je možné od teraz kúpiť priamo v európskom obchode s 2-ročnu zárukou a 14-dňoovu lehotou na vrátenie tovaru.
Zdroj: pine64eu.com
Kampaň na podporu hracej konzoly GPD WIN Max 2 začína na indiegogo 7.7.2022. Zariadenie má 10.1" LCD, procesor AMD R7-6800U alebo Intel Core i7-1260P a 67Wh batériu.
Zdroj: gpd.hk
Proteus tím vydal verziu 5.0 distribúcie Porteus založenej na Slackware 15.0. Na výber je 8 desktopových prostredí od ľahších ako Xfce, LXQt až po GNOME / KDE.
Zdroj: forum.porteus.org
Balík pre prácu s RAW fotografiami bol vydaný vo verzii 4.0 s prepracovaným užívateľským rozhraním. Z ďalších noviniek tu nájdeme napríklad vylepšenie výkonu OpenCL, vylepšené moduly pre expozíciu a kalibráciu farieb, alebo prepracované mapovanie farieb Filmic v6.
Zdroj: darktable.org
Unity 7.6 je prvá veľká aktualizácia prostredia Unity po 6 rokoch. Prostredie prináša rôzne vizuálne zmeny, opravy, ale aj zníženie spotreby RAM na približne 700-800 MB.
Zdroj: unity.ubuntuunity.org
Pol roka od poslednej verzie bola vydaná verzia 1.21 display server protokolu Wayland. Okrem menších zmien je hlavnou a najviac viditeľnou novinkou podpora scrollovania s vysokým rozlíšením (obsah sa posúva plynulo namiesto skokového posunu ako doteraz).
Zdroj: lists.freedesktop.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Jednalo by sa o jednoduche scitavanie casovych udajov a vediet to zobrazit a tlacit. iba niekolko udalosti (preruseni by sa pouzilo).
vsetko je mozne.
hladam jednoduchy sposob ako zobrazit a tlacit nejaky sumar od-do.
co sa tyka ceny no preto hladam ci nieco take jednoduche nieje .
Co znamena ze urcite to spravime???
ak firma tak v akej cene?
hardware je vo vyvoji a teda moze robit to co treba, moze ukladat data do seba alebo ist online .
TCP/IP je dobrý nápad. Teda pokiaľ som to dobre pochopil a ten Linux má byť v PC. Alebo som to zle pochopil a Linux bude bežať priamo v tej mašinke? Dokázal by som taký systém spraviť, pokiaľ by to malo byť niečo jednoduché tak by som to spravil ako Open Source zadara. Pokiaľ by bola požiadavka na uzatvorený softvér, tak to by sme sa už nejak dohodli.
ak to ty urobys zadara tak ja zadara spravim HW a dam ako open.
jednalo by sa o jednoduchu aplikaciu ktora by prijala nejake data (to odkyal a ako nieje zatial dolezite) a zapisala by si to do databazy alebo suboru.
potom ak uzivatel by chcel tak by spravil sumar a vedel pozriet alebo tlacit , maximalne do 100 zamestnancov.
cez usb by sa nacitali rfid karty a cez TCP udalosti alebo aj sprava takeho to HW.
dzairo
PS: jednoduchy HW co nacita udaje z vazenia do internej pamete a potom vies ich nacitat cez USB alebo tak nejak.
to sa da ale treba zohnat ten senzor na vazenie to je nejaky neviem co .... .
mas nejaku inu predstavu
regards
napriklad SD:12;3;8 , a to by znamenalo ze mas SD zaciatok hlaciky , 12 je cislo uzivatela v pameti (ak bude ulozeni v mojeje HW), a 3 je kod tlacidla alebo jednotlivych bytov, 8 je doplnujuci udaj (napriklad cislo citacky).
je len na nas ako to dame do hromady. Preferoval by som komunikaciu v Ascii tvare aby sa to dalo lepsie skusat .
skus aj seriovu komunikaciu do toho implementovat, teraz pracujem na jednej USB citacke (emuluje serovy port vo windowse) a to by sa pouzivalo na nacitanie RFID tagov do programu .
Komunikaciu si predstavujem jednoduchu, nic komplikovaneho , iba same jednoduche hlasky.
alebo mas nejaku predstavu ty?
dzairo
jednoduche prikazi , ako posli posledny zapis, posli cislo karti z pozicie , zmaz poziciu, uloz toto cislo na poziciu , kolko mas volnych pozicii, ... len najnutnejsie mnozstvo (a samo ze , zmena IP adresy, zmena IP adresy softu na druhej strane, uppgrade firmware ... )
Ja vyvyjam externu citacku pre 100kariet na baterie s podporou SD cariet, funguje to autonomne a uzivatel nenpotrebuje ani PC , staci ze vyexportuje data na SD kartu, strci ju do telefonu (ak podporuje sd kartu) a priamo si to pozre v tex subore cely vypis kto kedy a co mal postlacane, ale potrebujem to aj ako vypis a na tlacenie a online pripojenie preto hladam ci nieco take uz nieje.
zelezo nechaj na mna zbytok skus ty.
regards.
PS: ano programujem MCU, Atmel AVR alebo LPC 32bit .