Slackware - absencia výberu DE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.10.2010 | 17:27
Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
Zdravím Vás, (znova, ja viem)

Kto to čakal, že sa ozvem ? Ruku hore.

K veci, inštalujem Slackware 13.1 32-bit na VirtualBox, postupoval som podľa tohto návodu.

Všetko šlo fajn, ale inštalácia zachováva absenicu v celku dôležitého bodu (tá moja, of course)

Kedže som to nainštaloval prvýkrát v mojom živote, tak netuším, čo ďalej. Skúšal som reinstall, no mám podozrenie, že to robí len vo VirtualBoxe.

Keby sa našiel niekto, kto by dal tip, čo je s tým. Privítam ho s otvorenou náručou =D

Regards.
Everything you can imagine is real.
    • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 17:45
      WlaSaTy   Návštevník
      No. V bode "Installing the System" je síce písané "If you’re looking to save on space, some of those can be removed without negatively affecting your installation.", ale kto ho vie či si nezrušil balíky pre grafické desktopové prostredie len preto aby to bolo menšie a rýchlejšie nainštalované.
      • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 17:48
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Nie, to určite nie. Kontroloval som to.
        Everything you can imagine is real.
        • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 18:02
          Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
          Nerozumiem stále jednej veci, kvôli ktorej by to mohlo, ale nemusí byť. Nerozumiem tým .iso súborom na ftp po d3. Jedno má viac, druhé menej, tretie zas viac. Čo to je krista ? =D
          Everything you can imagine is real.
          • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 18:07
            WlaSaTy   Návštevník
            To je jedno DVD ktore je rozdelene na 6 CD. kazde cD ma svoje poradove cislo. Takze ak instalujes z doplnkoveho CD tak si ani nemal sancu vybrat to co si chcel.

            Mimochodom, nevolaj ma kristus, nemam to rad.
            • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 18:09
              Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
              Uh, prepáč.

              Nuž, z toho vyplýva ? Že mám stiahnuť DVD ? =D
              Everything you can imagine is real.
              • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 19:09
                WlaSaTy   Návštevník
                Jediné čo z toho vyplýva, je že s opakovaním obrázkov nepochodíš tak ako si už nepochodil. Ktoré ISO použil ten človek po ktorom si zoužil jeho zápisky z inštalácie ako návod?
                • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 19:13
                  Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                  Mal by som začať čítať všetko, čo sa tam píše. To je fakt. =D Ale prišiel som na to aj ja, viď:

                  Slackware 12.1 Install ISO disc 1 (A/AP/D/E/L/N, installers, kernels, Slackbook)
                  Slackware 12.1 Install ISO disc 2 (F/K/T/TCL/X/XAP/Y, L source)
                  Slackware 12.1 Install ISO disc 3 (KDE/KDEI)
                  Slackware 12.1 ISO disc 4 (A/AP/D/E/F/installer source, extra/, pasture/, patches/, testing/)
                  Slackware 12.1 ISO disc 5 (K/KDE/KDEI source)
                  Slackware 12.1 ISO disc 6 (N/T/TCL/X/XAP/Y source)

                  Slackware 12.1 DVD ISO (everything)

                  Už mi je to celkom trápne, že tu píšem každú blbosť =D Keby sa to aspoň dalo mazať.
                  Everything you can imagine is real.
                  • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 19:22
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Google to vie ako tak preložiť, takže :-)

                    Inak, mňa skôr zarazilo že Slackware v tomto tisícročí nemá inštalačné CD dostupné cez repozitáre.Ono, málo kto v dnešnej dobe inštaluje v jednom kvartáli viac ako jeden počítač tou istou distribúciou. Takže jednorázové ťahanie CD/DVD zbytočne preťažuje internet.
                    • Re: Slackware - absencia výberu DE 03.10.2010 | 19:29
                      Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                      Už to tak bude. Možno sú len viac konzervatívny ako ostatný. Každopádne sa teším na nové skúsenosti so Slackware. V celku som sa pousmial na tomto:

                      A former co-worker once told me “If you want to learn Debian, install Debian. If you want to learn Fedora, install Fedora. If you want to learn Linux, install Slackware.”

                      Som zvedavý, teraz skúsim zostať pri tom KDE a pohrať sa s tým trochu.
                      Everything you can imagine is real.
                      • Re: Slackware - absencia výberu DE 04.10.2010 | 15:21
                        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                        Chcem upozorniť na jednu vec, ktorá ma dohnala do šialenstva a zabudnutia.

                        Slackware 13.1 NEWBIE vyberania balíkov, pre inštaláciu. Už 1,5 hodiny vyberám balíky.
                        P.S: Mám DVD Edíciu.
                        Everything you can imagine is real.
                        • Re: Slackware - absencia výberu DE 04.10.2010 | 15:29
                          Avatar m4jkl   Používateľ
                          a to musis? slackware som nikdy neskusal, ale nebolo by lepsie nainstalovat si nejaky default/minimalny system a potom si jednoducho doinstalovat co potrebujes?
                          • Re: Slackware - absencia výberu DE 04.10.2010 | 15:44
                            Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                            No tak, inštalujem to na netbook a čakal som, že to bude niečo jednoduché, ale nie, každý balík odenterúvavam "Yes" =D Teda, ako ktorý ..
                            Everything you can imagine is real.
                            • Re: Slackware - absencia výberu DE 04.10.2010 | 16:48
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                              Počas inštalácie si vybral voľbu, aby si vyberal softvér ručne. Dá sa tam navoliť možnosť nainštalovať všetko, prípadne inštalácia podľa úlohy, napr KDE, Programing ...
                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • Re: Slackware - absencia výberu DE 04.10.2010 | 17:06
                                Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
                                Áno, vybral som ručnú voľbu. Najprv newbie, potom expert, zatiaľ som ostal pri expert a skúmam balíky, ktoré tam netreba vôbec. Potom sa pustím do tej inštalácie podľa úlohy, díky bedňa ;)
                                Everything you can imagine is real.