Android

Sekcia: Ostatné 17.10.2010 | 02:08
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravím. Aký máte názor na Android ako OS do telefonu? Vybrať si radšej Android či Symbian. A keď je založený na Linuxe tak ja ako Linuxový človek čo už čo-to z Linuxu viem :) využijem to nejako? Proste na zaujíma čo ma spoločné z Linuxu ako takého. Nemal som ešte tú možnosť poriadne sa pobaviť z nejakým Androidom na mobile tak sa pýtam či sa niekto iný taký nenájde. A normálne Linuxové aplikácie budú bežať na Androide? Objasnite mi to prosím nech mám v tom jasno. Vďaka :)
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: Android 17.10.2010 | 11:16
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Android, jednoznačne. A ten má aj plno vlastných aplikácií.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Android 17.10.2010 | 11:34
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Pripájam sa. Písal som dosť dlhú reakciu na túto tému, ale po tom čo sa môj príspevok nenávratne zmazal a bol označený ako "spam" sa mi nechcelo písať to znova. Ale jednoznačne odporúčam jedine Android. So symbianom som mal problémy, s Androidom žiadne
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Android 17.10.2010 | 13:16
          Milox   Návštevník
          A spoznám nejako pri používaní že je to "Linux" ? Myslím aplikácie, nastavenie a tak ďalej.
        • Re: Android 17.10.2010 | 13:34
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ach, to sa stalo viackrát aj mne (ten "spam"). napísal som telo textu a dal som Náhľad a ... dalo mi odmietnutie spammu. Písal som o tom už aj eMDi-mu, neviem čím to je ...
          :-(
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Android 17.10.2010 | 13:36
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ten spam skusim este inak zriesit ... proste si overujem urcite slova ...
            • Re: Android 17.10.2010 | 15:02
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ď.

              E.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Android 17.10.2010 | 13:39
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      • Re: Android 17.10.2010 | 13:53
        WlaSaTy   Návštevník
        Wall Street Journal oznamuje: Teflóny s Droidom klesnú pod 100 USD. Doláre v UK, provinciách indického poloostrova.
        • Re: Android 17.10.2010 | 17:15
          Milox   Návštevník
          Lebo zaujal ma Sony Ericsson X10 mini pro. Malý, šikovný dotykový Android z wi-fi, Gps a všetkým potrebným. A hlavne z výsuvnou qwerty klávesnicou.

          Preto ma zaujíma niečo okolo Androidu :)
          • Re: Android 18.10.2010 | 15:27
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            S Androidom je fakt prča :-) Je to ako kompiš vo vrecku. Asi dva týždne dozadu som cez neho rozšifrovával disk na servery. Je to makačka, nieje to pohodlie ako pri desktope, ale o to lepší pocit z víťazstva. Čo sa týka Sony - SE telefónov ja som mal tri všetky mali nejakú, aj keď drobnú závadu. Kámoš si nedávno kúpil Sony Ericsson X10 mini a už ho dvakrát reklamoval, radšej by som sa pozrel po niečom od HTC.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Android 18.10.2010 | 17:38
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              No ja som sa už rozhol pre ten X10 mini Pro z klávesnicou. Ja mám SE doteraz a vždy úplne bez problémov.
              Z toho čo píšeš sa už normálne neviem dočkať na toho Androida :D
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
            • Re: Android 18.10.2010 | 23:34
              garcia   Návštevník
              bedňa: zalezi od kusu aky dostanes.. mam SE X10 mini a ziadne problemy.. mozno trosku odradza maly displej ale ja osobne s tym problem nemam a android je parada..
              • Re: Android 18.10.2010 | 23:47
                Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                A jedna otazočka. Ericsson ma na týchto zariadeniach ešte Android 1.6 a ževraj poskytuje (alebo poskytne) aktualizaciu na vyššiu verziu. Ako prebieha aktualizácia Androidu. Lebo na klasickom SE K610i som ho pichal na kábel k PC.
                http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                • Re: Android 19.10.2010 | 16:54
                  garcia   Návštevník
                  update na 2.1 este nieje.. mal byt ale odlozili ho na neskor..
          • Re: Android 19.10.2010 | 00:26
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ja som chcel kvôli androidu HTC Hero.. Ale potom ma zaujal LG Optimus GT540, ktorý mi akurát leží na stole.. Neviem si tú mašinu vynachváliť, vzhľadom na cenu, je to úplná makačka s celkom veľkým displejom.

            Ja som zvažoval tieto varianty:
            • HTC Hero
            • Sony Ericsson Vivaz pro
            • Sony Ericsson X10 mini / mini pro
            • LG optimus GT540

            A zo spomínaných mi najviac vyhovovalo to LG.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Android 19.10.2010 | 00:50
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              Ja sa rozhodujem medzi SE X10 a X10 mini po. Ale u mňa boduje tá X10 mini pro, že je to maličký super dotykáč zo všetkým čo treba a ako obrovskú plus že má hardverovu klávesnicu. Menší displej mi nevadí. Proste malá nenápadna pecka :)
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
            • Re: Android 19.10.2010 | 00:51
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              Inak Sony Ericsson Vivaz je Symbian a nie Android.
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
              • Re: Android 19.10.2010 | 13:02
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Ja viem, preto šiel ako prvý z kola von ;) Spomínal som mobily ktoré boli pre mňa atraktívne a z pomedzi ktorých som si vybral ten môj.. Nehovoril som, že každý z nich mal android.
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people