Greenie
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
(inak nemyslim si ze na toto bolo treba zakladat novu temu)
Stano spravil niečo funkčné čo k inštalácii nepotrebovalo odniesť stroj za Mohamedom keď všetky divné ovládače na horu internetu boli na CD. Všakovaké tie USB DSL modemy, či EDGE lízatká. Alebo aj ovládače na grafické karty od vírobcov. To bolo dosť prínosom pre ľudí čo nemali domov natiahnutú optiku, alebo videli Linux prvý krát v živote a ich počítač už nezvládal nápor súčastných vírusov.
Bolo to iné, ale malo to v týchto končinách šancu fungovať. Dosľ ľuďom to pomohlo s Linuxom, a to bolo dobré. Nie všetko sa mu podarilo, ale to je vedľajšie. A že to vykuchal až tak že pod omaľovanou kožou to vyzerá ako pod sedadlami osobáku aj s nacvaknutým piercingom? Toje riziko ktoré zvažoval pri výbere koncový uźívateľ. Ale, na druhú stranu, niektoré pribalené balíky mali tvrdo okresanú licenciu. Na prvý pohľad až nezmyselne tvrdo, až sa to zdalo byť kontraproduktívne. Takźe z mojeho pohľadu mal ten Stanov výtvor aj klady a aj zápory. Bez ohľadu či bol určený aj pre mňa.
No, a teraz si prelož ten výraz a skús porozmýšľať či Stano niečo dosiahol.
:-(
Mne je to jedno, ľúto je mi IBA vynaloženého úsilia tvorcov Greenie, ktoré podľa môjho subjektívneho názoru mohlo byť usmernené do takej jednoduchej a užitočnej veci, ako je lokalizácia Ubuntu do slovenskej verzie. Nič viac a nič menej...
Konečne, som presvedčený o tom, že keby si Ty robil niečo podobné, dal by si si poradiť a možno aj preto to nerobíš ...
zautocis na mna raz, potom zase a zase a zase a zase a este sa tym chvalis.
Obávam sa, že mne je to jedno, ľúto je mi IBA vynaloženého úsilia tvorcov Greenie, ktoré podľa môjho subjektívneho názoru mohlo byť usmernené do takej jednoduchej a užitočnej veci, ako je lokalizácia Ubuntu do slovenskej verzie. Nič viac a nič menej...