Greenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2010 | 22:54
Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Greenie 18.10.2010 | 23:19
      WlaSaTy   Návštevník
      Ale, nepruď. A naštuduj si definíciu pojmu proof of concept.
      • Re: Greenie 18.10.2010 | 23:27
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Nerozumiem ti, ale to nevadí ...
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Greenie 18.10.2010 | 23:44
          Avatar sivlk   Používateľ
          Ked chcel niekam dat nove pozadia tak nieco predsa musel vyhodit - BFU manualy aj tak necitaju ;)

          (inak nemyslim si ze na toto bolo treba zakladat novu temu)
        • Re: Greenie 18.10.2010 | 23:45
          WlaSaTy   Návštevník
          Tak si význam toho výrazu naštuduj a pochopíš.

          Stano spravil niečo funkčné čo k inštalácii nepotrebovalo odniesť stroj za Mohamedom keď všetky divné ovládače na horu internetu boli na CD. Všakovaké tie USB DSL modemy, či EDGE lízatká. Alebo aj ovládače na grafické karty od vírobcov. To bolo dosť prínosom pre ľudí čo nemali domov natiahnutú optiku, alebo videli Linux prvý krát v živote a ich počítač už nezvládal nápor súčastných vírusov.

          Bolo to iné, ale malo to v týchto končinách šancu fungovať. Dosľ ľuďom to pomohlo s Linuxom, a to bolo dobré. Nie všetko sa mu podarilo, ale to je vedľajšie. A že to vykuchal až tak že pod omaľovanou kožou to vyzerá ako pod sedadlami osobáku aj s nacvaknutým piercingom? Toje riziko ktoré zvažoval pri výbere koncový uźívateľ. Ale, na druhú stranu, niektoré pribalené balíky mali tvrdo okresanú licenciu. Na prvý pohľad až nezmyselne tvrdo, až sa to zdalo byť kontraproduktívne. Takźe z mojeho pohľadu mal ten Stanov výtvor aj klady a aj zápory. Bez ohľadu či bol určený aj pre mňa.

          No, a teraz si prelož ten výraz a skús porozmýšľať či Stano niečo dosiahol.
          • Re: Greenie a filozofia slovenského života 18.10.2010 | 23:55
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Nuž, vždy sa niečo dosiahne, buď pozitívne, (budú mu plesať), alebo negatívne, (budú sa mu asi smiať).
            :-(
            Mne je to jedno, ľúto je mi IBA vynaloženého úsilia tvorcov Greenie, ktoré podľa môjho subjektívneho názoru mohlo byť usmernené do takej jednoduchej a užitočnej veci, ako je lokalizácia Ubuntu do slovenskej verzie. Nič viac a nič menej...

            Konečne, som presvedčený o tom, že keby si Ty robil niečo podobné, dal by si si poradiť a možno aj preto to nerobíš ...
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Greenie 18.10.2010 | 23:56
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            WlaSaTy - sto bodov ...
          • Re: Greenie 19.10.2010 | 09:00
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            suhlasim, niet co dodat. azda len to, ze chyby/problemy/nedokonalosti su na to, aby sa riesili. a cim viac zaujimavych moznosti ma pouzivatel, tym lepsie si moze vybrat. a uplne otvorene som velmi rad, ze ta mala cast novych linuxakov sa rozhodne pre greenie. (ano, ovela viac ludi prechadza na ubuntu, fedoru atd)
    • Re: Greenie 19.10.2010 | 08:52
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      podla mna si male hlupe decko ktore rado utoci. neber to v zlom, je to len moj osobny pocit... poslednych niekolko rokov...

      zautocis na mna raz, potom zase a zase a zase a zase a este sa tym chvalis.
      • Re: 19.10.2010 | 11:42
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Obávam sa, že mne je to jedno, ľúto je mi IBA vynaloženého úsilia tvorcov Greenie, ktoré podľa môjho subjektívneho názoru mohlo byť usmernené do takej jednoduchej a užitočnej veci, ako je lokalizácia Ubuntu do slovenskej verzie. Nič viac a nič menej...
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: 19.10.2010 | 12:21
          Avatar omdzor #!  Používateľ
          Alebo metabalik slov. lokalizacie (ktora by samozrejme toho riesila trochu viac), cudujem sa, preco sa prave take veci nerobia, ja osobne by som to privital...
          #! /usr/bin/env python
          • Re: 19.10.2010 | 15:25
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ale uz by stacilo toho natahovania, niektore tieto veci sa uz momentalne riesia (mimo greenie), je toho viac, ale je nas malo, ktori prikladame ruku k dielu ...
          • Re: 19.10.2010 | 15:58
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            opakujem, primarna uloha je nieco uplne ine a vela ludi zapojenych do greenie sa venuje prekladaniu ci roznym dalsim veciam spojenych so sirenim linuxu medzi dalsich ludi. ak pomozes s prekladom, budem samozrejme rad a pomozes tak velkemu mnozstvu ludi.
        • Re: 19.10.2010 | 15:56
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ok. dam vediet 10 ludom, ktory pracuju na prekladoch, ze sa podla teba flakaju, su zbytocni a mali by namiesto spanku, oddychu a prace len prekladat a prekladat. inak, slubis im nieco za to?