Port

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.11.2010 | 10:32
majlou   Návštevník
Zdravim, kolega by chcel mail server ale isp mu umoznuje max 1 volny port na jeho ip..
Je na to neake riesenie?
    • Re: Port 26.11.2010 | 12:03
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Jediné čo ma napadlo, musel by ísť cez VPN tunel na nejaký NAT a tam to forwardovať na port 25. Ale celé mi to pripadá ako blbosť, to je čo za provajdera, ktorý zakazuje poštové porty? To akože mám 80 na internet a konec? Alebo som to celé zle pochopil?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Port 26.11.2010 | 13:19
        miso   Návštevník
        Ze by maskarada a ked pekne poprosis tak ti velkoryso jeden port forwardne?
    • Re: Port 26.11.2010 | 19:40
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokial chce mat ten postovy server u seba doma kde ma v tom lepsiom pripade verejnu IPku z rozsahu prideleneho uzivatelom internetu, tak to nema vyznam. Automaticky bude zaradeny na greylist a posty od neho budu odmietane vecsinou postovych servrov ako SPAM. Holt, virusy a trojany v BOTNETOCH na windowsoch musia z niecoho zit. A tym padom sa automaticky blokuju rozsahy pre uzivatelov.

      Ak to chce na normalne veci, tak silne odporucam zriadit si virtualnu masinu niekde u poskytovatela. Myslim ze aj tento portal z niecoho podobneho zije.