Pri instalacia ubuntu nastala chyba

Sekcia: Ostatné 08.12.2010 | 14:40
Avatar taggerxxx   Používateľ
Nazdar tak som sa rozhodol perist na Ubuntu asi kazdemu je jasne ze doteraz frcim na winoch. Vcera som sa to rozhodol preinstalvovat mal som stiahnuty ubuntu najnovsiu verziu a setko ide hladko ale ked instalujem a ukaze kopirovanie suborou (medzitim som si nastavil casove pasmo, uzivatela) potom dolu kde ukazovalo kopirujem subori dalo CAKAM NA VAS POVEL alebo nieco take a dalej sa nedalo ani ceknut ked som na to klikol otvorilo konzolu kde bolo plno prikazou nieco v tomto zneni
INTUP/OUTUP ERROR
SQUASHFS ERROR
UNABLE TO READ
dakujem za akekolvek rady :)
    • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 08.12.2010 | 15:16
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Je ten obraz vypaleny spravne?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 08.12.2010 | 15:19
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      alebo chyba media ako takeho ...
    • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 08.12.2010 | 15:21
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Daj skontrolovať CD, podľa toho čo som našiel, najskôr bude zle napálené.
      These errors can be due to a variety of reasons:
      
      * bad media (solution: try burning the iso image to a new disc)
      * a bad dvd drive (solution: if possible, try using a different cd/dvd drive)
      * bad memory modules (solution: use memtest86+ to check your memory)
      * a corrupted iso image (solution: run an md5 checksum, and if they don't match, download the iso image again)
      * an optical drive connected via SATA instead of PATA and running in Enhanced mode (solution: change the IDE configuration to "compatible" in the BIOS)
      
      V tom poslednom bode spomínajú v BIOSe zapnúť IDE na "compatible"
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 08.12.2010 | 18:01
        Avatar taggerxxx   Používateľ
        disk som napalil este pod starsim nerom kedze podla navodu na ubuntu (cez nejaky program ) som ho nemohol lebo mi to neslo stiahnut (nejaky vir vo wine).
        Tak co navrhujete ? Mam to znova prepalit a poprepinat nieco v BIOSE ?
        • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 09.12.2010 | 11:35
          Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
          "som ho nemohol lebo mi to neslo stiahnut"
          A stiahlo ti to koplet cele iso? Kedze to neslo ani napalit? Podla mna je zle stiahnute alebo napalene iso alebo nejaky problem s mechanikou. Skus porosit niekoho (na inom pc) nech ti to este raz stiahne a napali.
          a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
    • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 09.12.2010 | 12:06
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Už nepoužívam Ubuntu, ale nedávno som inštaloval na jeden PC 10.10 a toto sa mi stalo tiež. Treba zopakovať inštaláciu, pripojiť na internet zaškrtnúť tretiu stranu, a ak bude čakám na povel tak dať pokračovať. Na 2 krát sa mi to podarilo. CD bolo v poriadku.
      • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 20.12.2010 | 20:22
        taggerxxx   Návštevník
        alebo skusim zohnat original cd (od kamosa ) ale starsia verzia ubuntu nahram to a dam ho upgradnut a da sa nejako nainstaalovat aby mi ostali veci na disku D ? (win mam na C)
        • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 21.12.2010 | 00:30
          WlaSaTy   Návštevník
          Áno, dá sa to. Ak neklikneš na automatickú inštaláciu a ak vyberieš prerozdeliť disk. Ale, odporúčam pred tým odzálohovať cenné dáta niekam inam, keby náhodou.
        • Re: Pri instalacia ubuntu nastala chyba 21.12.2010 | 09:09
          desať + desať = (číslom)   Návštevník
          a co tak radsej vyskusat usb namiesto starsej verzie? ale ak ma tvoj kamarat Ubuntu 4.10, tak kludne upgraduj:D