Modifikácia ponuky v Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.12.2010 | 14:17
Avatar will   Používateľ
čaute, chcel by som vedieť ako môžem z ponuky "Miesta" odstrániť folder "plocha" nechcem ho odstrániť v domovskom priečinku, ale len v tej ponuke, aby sa mi tam nezobrazoval. Ako tam hodiť vlastný iný folder som už zistil, len toto mi nejak nejde.

Mám ubuntu 10.10

Díky moc
    • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 01.01.2011 | 17:43
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Systém -> Predvoľby -> Hlavná ponuka. A všetko dobré v novom roku :)
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 01.01.2011 | 18:37
        Avatar default Debian  Používateľ
        ja som to tam pozeral tiez, ze ci poradim, ale ja tam mam len poku sofwtaru, nie ponuku Miesta a zobrazenie priecinkov
        R.K
        • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 02.01.2011 | 19:53
          Avatar will   Používateľ
          čaute, cením si ochotu pomôcť aspoň od niekoho.
          to bedňa: tam ako si napísal je len ponuka softu ako povedal Rado.



          btw. štastný nový rok všetkým linuxákom :)
          • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 02.01.2011 | 22:19
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            Z tej ponuky Miesta ho das prec velmi jednoducho:
            otvor si napr. domovsky priecinok (Home) --> na pravo vidis vsetky priecinky a subory a na lavo mas Miesta (napr. je tam Siet, Kos, Pracovna plocha atd.) no a ked tu nalavo kliknes pravym tlacidlom mysi na hociktoru z tychto ponuk, je tam moznost ze odstranit a tak isto sa tam daju a pridavat priecinky.
            Ale tie zakladne, ktore tam su sa odstranit tusim nedaju.

            ;-)
            Slackware
          • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 02.01.2011 | 23:11
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            To čo ninu píše nefunguje, môžeš si vytvárať záložky, tak to robím aj ja, ale miesta sa klasicky meniť nedajú. Možno by to šlo cez gconf, ale tam niečo nájsť je fuška. Skús spustiť gconf-editor, ale aj tak nechápem prečo to chceš tak riešiť, keď sa dajú elegantne vytvárať záložky a tie aj na to slúžia.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 03.01.2011 | 23:41
              Avatar will   Používateľ
              no pre mňa je ten folder "plocha" mätúci v umiestnení, tam kde je, preto som ho chcel odtiaľ vyhodiť. V tom editore konfigurácie som to nenašiel, takže neviem.

              Cením si každú radu, takže díky všem aj keď zatím nič netrafilo klinec po hlavičke.
              • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 04.01.2011 | 00:15
                Avatar default Debian  Používateľ
                no prave to zatlciem , nainstaluj si program ubuntu tweak , tam je dost vela nastaveni a je tam aj prevolene umiestnenie priecinkov, takze ide zmenit to co chces zmenit

                navod je na jednom fore teda na stranke cucaj.sk ,ale ja to sem okopcim aby si sa nemusel registrovat:


                Je to jednoduché, nastavuje sa to v Ubuntu-tweaks.
                1. Pridaj si repozitár aby si si mohol nainštalovať ubuntu-tweaks beta vydanie (stable to myslím že ešte nemá pre maverick). Urobíš to tak že si otvoríš terminál (ALT + F2 -> gnome-terminal [alebo xterm]). A daj tam tieto príkazy:
                sudo su
                add-apt-repository ppa:ubuntu-tweak-testing/ppa
                apt-get update
                apt-get install ubuntu-tweak
                2. Keď máš nainštalované najnovšie ubuntu-tweak tak si ho spusti cez Aplikácie -> Systémové nástroje -> Ubuntu Tweak. Vyhodí ti takú blbosť o stabilných zdrojov, môžeš ich povoliť ak chceš. V sekcii Plocha -> Nastavenia správcu okien si môžeš nastaviť priehľadnosť okien a taktiež aj intenzitu. Mrknutie
                A ďalej sa už len s tým bav, dá sa tam nastaviť kopu vecí ku ktorým sa inak ťažko dostaneš.
                R.K
                • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 04.01.2011 | 21:42
                  Avatar will   Používateľ
                  Ahoj Rado, tweak som nahodil, no funkciou Predvolené umiestnenie priečinkov možno zmeniť len cestu k danému priečinku. Ja som chcel vyhodiť odkaz "Plocha" z ponuky v "Miesta" v lište linuxu. To sa tam akosi vyriešiť nedá. Ale každopádne díky za ďalšiu možnosť konfigurácie linuxu, ktorú som získal tweak-om.
                  • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 04.01.2011 | 21:59
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    vies co, ja si myslim ze to tam proste zabudli dat, mozno existuje daky doplnok co by to vedel dat do tej spravy ponuk lebo ked das prave je tam ze uprava ponuky, ale pritom ponuka toho panelu miesta tam nieje, ked daco najdem jak to spravit tak napisem :)
                    R.K
                    • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 04.01.2011 | 22:04
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      vies co myslim ze na tom daco bude, daka ochrana ci co , ja som to totiz vymazal rucne a zachvilu sa to tam objavilo zas samo
                      R.K
                      • Modifikácia ponuky v Linuxe 05.01.2011 | 23:04
                        will   Návštevník
                        no ja som došiel na to ako si tam dohodiť vlastný folder do tej ponuky, ale hentoho sa nie a nie zbaviť a to som prekutral celý systém. A ako si ho odstránil ručne? To si ho natvrdo vymazal z domovského foldra?

                        Tak keby natrafíš ty alebo niekto iný na spôsob ako by to šlo, bol by som mu veľmi povďačný.
                        • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 05.01.2011 | 23:17
                          Avatar will   Používateľ
                          inak ešte som chcel, že po nainštalovaní tweaku mi nejde aktualizovať systém, to vyhodí toto:

                          Zlyhalo sťahovanie informácií o zdrojoch softvéru

                          Skontrolujte svoje pripojenie k internetu

                          W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/ubuntu-tweak-testing/ppaa/ubuntu/dists/maverick/main/source/Sources.gz 404 Not Found
                          , W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/ubuntu-tweak-testing/ppaa/ubuntu/dists/maverick/main/binary-i386/Packages.gz 404 Not Found
                          , E:Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.

                          Pripojenie k netu je funkčné, neviete o čo ide?
                          • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 06.01.2011 | 01:57
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            Ale vieme :) Inštalácia tweaku sa neodporúča a ty si povolil v ňom zdroje, ktoré evidentne niesu funkčné. Taký pod dotaz, to čo si sem napísal si opisoval, alebo okopíroval, pretože vidím hneď prvú chybu v zdrojoch ppaa to je blbosť, pretože tie sú vždy ppa. Choď do sources list a buď ich uprav, alebo vymaž.
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 06.01.2011 | 11:00
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            http://feb.kopca-soft.com/obrazky/linux/problemy/odstranenie-plochy.png ,ale ako vravim , mne to zmyzlo len nachvilu a potom to slo spat, musi to ist niekde korektne odskrtnut
                            R.K
                            • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 06.01.2011 | 19:22
                              Avatar will   Používateľ
                              source list upravený.....som to tam okopíroval a zdalo sa mi to nejaké zvláštne, ale ako laik sa do toho nebudem montovať.

                              a ako ukazuješ na tom printscreene, tak ja tam ani takú možnosť Odstrániť do koša nemám a neviem či by som to robil, lebo na ploche mám pár súborov, ktoré by asi tiež zmizli, keby dám odstrániť samotný súbor plocha.

                              Díky zatím za rady všetkým zainteresovaným osobám.
                              • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 06.01.2011 | 23:43
                                Avatar will   Používateľ
                                čaute, viem že táto téma sa toho netýka, no mám ešte jeden problém s prehrávaním vo firefoxe...skúste si pozriež toto video:

                                http://www.navratdoreality.cz/?p=view&id=7112

                                a môj problém spočíva v tom, že mi ho neprehrá vôbec. Mám tam bielu plochu a s tým som už mal viac krát problémy, že mi to nechcel prehrať nejaké to video.

                                Díky
                                • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 06.01.2011 | 23:52
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                  Mne to prehráva hladko ako víno.
                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 07.01.2011 | 00:08
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  toto by nemal byt problem, tiez mi to prehra ako nic, ale nebude to firefoxom, urcite si nemenil configuraky :) takze to musi byt nieco s prehravanim, mozno sa daco dosahalo po update doplnku, teda flash playeru, mal by si skusit ho odinstalovat a nainstalovat http://feb.kopca-soft.com/obrazky/linux/problemy/plocha-software-flash.png , mne sa stalo daco podobne, ked nepomoze tak zmaz s repozitarov, a stiahni odtialto: http://get.adobe.com/cz/flashplayer/ . posledna verzia DEB balika, to by malo ist, ked nepojde tak skus trebars chromium , a ked to tam pojde tak je ten flash zle nakonfigurovany vo FF, a nepiste ze moja metoda je moc redikalna, nic lepsieho ma nenapada, a takto vecer mi to uz moc nemysli :)
                                  R.K
                                  • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 07.01.2011 | 22:33
                                    Avatar will   Používateľ
                                    no vyskúšal som všetko z inštrukcií a nič nepomohlo, nejde to ani cez chrome. Ale videá z youtube mi to prehrá.
                                    • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 07.01.2011 | 23:11
                                      Avatar will   Používateľ
                                      už som to vyriešil....som preinštaloval Gnash SWF Viewer s patričným pluginom.....som ale šikovník :D

                                      Každopádne díky za pomoc.
                                      • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 07.01.2011 | 23:14
                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                        tak to by ma nenapadlo :)
                                        R.K
                                    • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 07.01.2011 | 23:13
                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                      ja mam asi smolu :) , zakazdym co ti poradim tak nic nefunguje, ale je to divne, nehcapem tomu, mal by si samostatne zalozit novu temu, lebo to locknu za off topic, ja ked na daco pridem tak napisem, ale uz ma zacina stvat ze nic nejde poriadne :) , nechcel zakazdu cenu ten problem vyriesit, nejde mi o ziadnu povest, ide o to aby tu bola plna databaza znalosti, aby kedy dakdo mal podobny problem aby tu nasiel riesenie. este mam par napadov, pride mi to ako keby bol zakazany ten obsah, alebo daco take, ale predvolene to nieje,a ti by si to sam nezakazal preto mi to nejde dohlavy, este k tomu ked si to preinstaloval, hmmm
                                      R.K
                                      • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 08.01.2011 | 13:55
                                        Avatar will   Používateľ
                                        odkiaľ vieš že to nie je predvolené?? možno to je predvolené s možnosťou dopĺňať vlastné, ale bez možnosti odstránenia pôvodných. Až tak hlboko som nezistil čo tam je "natvrdo" nahodené. Hodil som sa aj na české fórum, takže vyskúšam aj tam niečo vyzistiť.
                                        • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 08.01.2011 | 15:03
                                          Avatar default Debian  Používateľ
                                          keby to bolo predvolene tak by to neslo ani mne, ale aj som nic nemenil
                                          R.K
                                          • Re: Modifikácia ponuky v Linuxe 09.01.2011 | 13:57
                                            Avatar will   Používateľ
                                            u susedoch bratoch Čechoch som sa dozvedel ževraj to v 10.10 nejde, no nejde mi to do hlavy prečo by sa tam nemala dať spraviť taká malá úprava, keď sa tam dá skoro všetko nakonfigurovať pomocou určitých nástrojov príp. príkazov.

                                            Idem pátrať ďalej.