Modifikácia ponuky v Linuxe
Mám ubuntu 10.10
Díky moc
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
to bedňa: tam ako si napísal je len ponuka softu ako povedal Rado.
btw. štastný nový rok všetkým linuxákom :)
otvor si napr. domovsky priecinok (Home) --> na pravo vidis vsetky priecinky a subory a na lavo mas Miesta (napr. je tam Siet, Kos, Pracovna plocha atd.) no a ked tu nalavo kliknes pravym tlacidlom mysi na hociktoru z tychto ponuk, je tam moznost ze odstranit a tak isto sa tam daju a pridavat priecinky.
Ale tie zakladne, ktore tam su sa odstranit tusim nedaju.
;-)
Cením si každú radu, takže díky všem aj keď zatím nič netrafilo klinec po hlavičke.
navod je na jednom fore teda na stranke cucaj.sk ,ale ja to sem okopcim aby si sa nemusel registrovat:
Je to jednoduché, nastavuje sa to v Ubuntu-tweaks.
1. Pridaj si repozitár aby si si mohol nainštalovať ubuntu-tweaks beta vydanie (stable to myslím že ešte nemá pre maverick). Urobíš to tak že si otvoríš terminál (ALT + F2 -> gnome-terminal [alebo xterm]). A daj tam tieto príkazy:
sudo su
add-apt-repository ppa:ubuntu-tweak-testing/ppa
apt-get update
apt-get install ubuntu-tweak
2. Keď máš nainštalované najnovšie ubuntu-tweak tak si ho spusti cez Aplikácie -> Systémové nástroje -> Ubuntu Tweak. Vyhodí ti takú blbosť o stabilných zdrojov, môžeš ich povoliť ak chceš. V sekcii Plocha -> Nastavenia správcu okien si môžeš nastaviť priehľadnosť okien a taktiež aj intenzitu. Mrknutie
A ďalej sa už len s tým bav, dá sa tam nastaviť kopu vecí ku ktorým sa inak ťažko dostaneš.
Tak keby natrafíš ty alebo niekto iný na spôsob ako by to šlo, bol by som mu veľmi povďačný.
Zlyhalo sťahovanie informácií o zdrojoch softvéru
Skontrolujte svoje pripojenie k internetu
W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/ubuntu-tweak-testing/ppaa/ubuntu/dists/maverick/main/source/Sources.gz 404 Not Found
, W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/ubuntu-tweak-testing/ppaa/ubuntu/dists/maverick/main/binary-i386/Packages.gz 404 Not Found
, E:Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
Pripojenie k netu je funkčné, neviete o čo ide?
a ako ukazuješ na tom printscreene, tak ja tam ani takú možnosť Odstrániť do koša nemám a neviem či by som to robil, lebo na ploche mám pár súborov, ktoré by asi tiež zmizli, keby dám odstrániť samotný súbor plocha.
Díky zatím za rady všetkým zainteresovaným osobám.
http://www.navratdoreality.cz/?p=view&id=7112
a môj problém spočíva v tom, že mi ho neprehrá vôbec. Mám tam bielu plochu a s tým som už mal viac krát problémy, že mi to nechcel prehrať nejaké to video.
Díky
Každopádne díky za pomoc.
Idem pátrať ďalej.