Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Za hodinu začína online virtuálne stretnutie ľudí z odboru IT bezpečnosti KyberKatovna 7 (zplošťujeme křivky)
NodeGUI slúži na písanie multiplaformných desktopových aplikácií v Node.js a CSS. Beží na QT 💚, nepotrebuje Chromium, takže je nenáročné na procesor a pamäť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Podľa mňa ten, kto kupuje hardvér aj tak trochu s rozumom, často nemá vôbec žiadny problém a všetko funguje tak, ako má...
vies povodne som chcel odpovedat, a mal som napisane asi nieco taketo:
postavenie linuxu na trhu ako takom sa da rozdelit na komercne a nemomercne, aj ked to prelinanie je vyditelnejsie ako niekedy v minulosti , canonical sa snazi dostat na home desktopy a rh a novel su roky stabilne na trhu. cize system ako taky ma podporu a riesenia vypracovane na bezne pouzitie na nejakom neexotickom hardwari, a open predsa neznamena zadarmo. cize z tejto strany linux ma chyby a nevyhody ako akykolvek iny software, ktory je vyvyjany a pouzivany malym mnozstvom uzivatelov - aplikovatelnost na riesenia ktore si zaplatis. na druhej strane komunita ktora linux pouziva ma stale vacsi "tah" na technicke veci, cize si dokaze vela z nich urobit nejaku tu pravu sam, kedze vela z tychto uzivatelov zdielaju tieto informacie, tak vznika obrovska databaza znalosti, ktore vsak niesu centralizovane - co moze byt nevyhoda. neexistuje ziadna skutocna autorita, okrem autorit ktore spravuju jednotlive projekty a snazia sa ich zjednotit - to je vsak podla mna VYHODA. atd. atd.
no a potom som si povedal, naco mu to pises, aj tak je to troll. tak NIE.
Kto tvrdi nie, je hlupak... Este som nevidel dokonaly system...
- Windows totiz potrebuju minimalne 5 chyb v ACPI tablukach
- Linux funguje tym lepsie, cim nenej chyb je v ACPI tabulkach
ja riesim embedded systemy a prave dnes som rozchodil stabilne system pod 32 bit openSUSE. V Slacku 13.1 nesiel touchscreen, Ubuntu mrzlo kazdych 5 minut. 64 bit openSUSE nema funkcny driver k Touchscreenu. A Tajvanec mi dnes na poziadavku na 64 bit driver
(If the operating system you are using is not listed here, please fill out the [Company Profile and Inquiry Form ] & [ PenMount Driver Special Request Form ] http://penmount.com/services_1.php)
opisal, ze nemaju ani 32 bitovy pre openSUSE napriek tomu, ze tam je
http://penmount.com/down_2_1.php
Tych chyb v ACPI tabulkach je 37 (podla test firmware v openSUSE)
Co sa tyka programovania si vlastnych ovladacov/systemu, to nie je take jednoduche. Nie je take lahke naprogramovat system, ktory bude binarne kompatibilny s inym systemom, pokial ma dany uz existujuci system uzavrety zdrojovy kod. A s ovladacmi to tiez nie je take lahke - o programovanie vlastnych ovladacov sa predsa snazi linuxova komunita a jej vdacime za otvorene ovladace na spustu veci - rozne tlaciarne, graficke karty, wireless adaptery a pod. Vidis ale sam, ze kopa ovladacov stale nedosahuje potrebnych kvalit, prip. neexistuju pre nejake zariadenie vobec - to je sposobene napriklad nedostatocnou dokumentaciou zariadeni.
Co sa tyka dnesnej "slobody" - velakrat je clovek obmedzovany roznymi patentami a obmedzeniami alebo komplikovanostou zariadeni. Je ovela tazsie naprogramovat ovladac pre nejaku terajsiu tlaciaren, pretoze ta je ovela komplikovanejsia ako nejaka jednoducha zalezitost spred x rokov, ktora prakticky ani neobsahovala firmware. A netvrdim, ze kedysi neexistovali patenty. Ale kedysi neboli take nezmysly ako patent na patent a podobne za vlasy pritiahnute do neba volajuce hluposti, ktore iba obmedzuju ludstvo a spomaluju rozvoj.
Vypnutie:
System-predvolby-klavesnica-mys klavesami a zrusit zafajknutie.
Vacsina problemov su len prkotiny na ktore sa staci opytat.
aj ked pri masovejsom rozsireni by sa asi objavilo viac este neobjavenych chyb
Tvoja otázka je irelevantná a podobá sa tejto:
Keď prídeš na to, v čom spočíva irelevancia, ozvi sa .
Zatiaľ toľko .
Nemal by vždy Linux nejaké výhody, ktoré by vyplývali z majoritného postavenia na trhu ?
Linux by vždy mal nejaké nevýhody, ktoré by majorizovali trh s Linuxom ?
:-)
prečo sa miesto toho, aby si sám (pre seba a dobrý pocit) začal experimentovať s Linuxom, a tak sám spoznal možné plusy/mínusy Linuxu, začneš pýtať na niečo, kvôli čomu si zatiaľ neurobil ani ten povestný prvý krôčik. (Okrem tých verbálnych, samozrejme ...).
Ako by omoho lepšie a srdečnejšie zaznela na tomto Fóre z Tvojich úst otázka typu:
Zistil som, že ...
Získal som (kritickú) skúsenosť, že ....
atď.
Alebo prispej marketingovo k väčšej popularizácii Linuxu, cez svoju firmu alebo Tvoj Facebook, alebo jednoducho len tým, že budeš hecovať svojich súkmeňovcov na kúpu Android (Linux) smartphone, tabletov s Androidom a pod...
??
;-)