Eset NOD32 na Linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.04.2011 | 15:25
Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
Zdravim. Co si o tomto myslite? Pocul osm aj o Avast-e pre Linux desktopy, teraz prisla novinka od esetu. Pride mi to trosku cudne popri vsetkych tych reciach o tom , ze linux a osx su bez virusov....a aha ho...eset ma linux aj mac verziu nod32ky.
Strongest community ever. Linux_
    • Re: Eset NOD32 na Linux 22.04.2011 | 16:10
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      uz sa to tu pisalo stokrat
      linux ani mac nemaju virusy, ALE SU ZRANITELNE INYM SKODLIVYM KODOM = MALWARE ( ci ako sa to pise)
      a samozrejme samotne jadro je postavene takze je bezpecnejsie ale nie je bezchybne

      balickovaci system a praca mimo admin/root uctu vyrazne zvysuju bezpenost
      mierne prispieva aj nerozsirenost linuxu

      a pogoogli rozdiel medzi priebeznym a naslednym ko trolovanim suborov
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Eset NOD32 na Linux 22.04.2011 | 16:12
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      To že na linuxe sa vírus neprejaví neznamená, že v ňom nemôže oxidovať... Typický príklad: Email server. Máš Linuxový email server, ktorý používa 200 ľudí, z toho žiaden klient nie je linuxový ( domov, práca a i. ). Čiže treba kontrolovať prílohy a telá emailov, aby si uchránil klientov od škodlivého softu ( aj napriek tomu, že sa vírus neprejaví na serveri, logicky, prejaví sa u koncových klientov )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Eset NOD32 na Linux 22.04.2011 | 16:22
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Myslim si ze na domace pouzitie je antivirus zbytocny ... teda aspon v Linuxe. Pokial instalujes softver len z original repozitarov tak si tiez myslim ze to je taktiez zbytocne .... nakolko tam su kontrolovane programy. Ine to je ked stahujes z netu programy z neznamych zdrojov ... tam uz skodlivy kod môze byt ale povacsinou je chyba medzi klavesnicou a stolickou.
      • Re: Eset NOD32 na Linux 22.04.2011 | 16:31
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        skodlivy kod sa este moze nachadzaj aj v multiplatformovych vecickach ako napriklad JAVA ci FLASH
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Eset NOD32 na Linux 22.04.2011 | 23:08
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          ano to je pravda ... ked je napisany v jave tak ide vsade a dokaze narobit paseku .... len tu by som odôvodnil ze je to uz na uzivatelovi co si otvori... ja napr zakaznikom na windows davam antivirus avast .... tak ci tak sa mi ten PC za 2-3 mesiace vrati a musim preinstalovavat ... sice to mam zaplatene ale aj tak ... vzdy je problem v tom ze si zakaznik stiahne nejaku hru pojde na nejaku stranku a hlada crack na tu hru .... stiahne nejaky subor .exe kde je 200 trojanov :-D a aj tak nainstaluje .... a ked to uz raz spusti nepomoze mu ani antivirak .... aspon doteraz nikdy nepomohol .... ked som este bezal na windowse tak som antivirak nikdy nemal a to len z dôvodu ze som otvaral veci len z overenych zdrojov ...
          • Re: Eset NOD32 na Linux 23.04.2011 | 14:15
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ty to mas aspon zaplatene, niekto ako ja kto to robi kamaratom za vatikansku menu, je vzdy pekne nas*aty ked dostane komp kde otvorenie start menu trva 15s

            okrem antiviru je celkom dobry program sandboxie cez ktory pustam web browsre (nedovoli zapis na disk kym to uzivatel rucne nepotvrdi) co ale v pripadoch stahovania crackov nepomoze :-(
            a obcas to uzivatela (hlavne menej zrucneho) aj dost otravuje, respektive dostava do problemov kde je subor ktory stiahol
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Eset NOD32 na Linux 23.04.2011 | 14:25
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              raz som riešil extrémny prípad hráča hier, ťahové stratégie, rovnako ako ja. no a keď som mu ukázal wesnoth, tak mi zahlásil že sa mu to nepáči, že je to (cenzurovaný výraz) a radšej bude ďalej hľadať "poriadne hry s crackom", pretože nie je (cenzúra) aby hral také (cenzúrovaný výraz začínajúci na P)
              • Re: Eset NOD32 na Linux 23.04.2011 | 18:11
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                nahodou WESNOTH je paradna hra, mam ju v notebooku, mobile a aj v iPade. Vacsina kampani prejdena niekolkokrat
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Eset NOD32 na Linux 23.04.2011 | 19:53
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  tak máme niečo spoločné. akurát o nej knižku píšem :)
                  • Re: Eset NOD32 na Linux 23.04.2011 | 23:29
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Bože môj, ....

                    Citát:

                    "Stanislav Hoferek (Elven) je človek. Osobnosť, "veľké zlo" či bežný používateľ internetu. Páčia sa mi alternatívy - iné myslenie a odvaha vykročiť z radu, používať vlastnú hlavu. Som darca krvi, vážim si ľudské práva a opovrhujem ľuďmi, ktorí ich nerešpektujú. Tvorím operačný systém, distribúciu Greenie. Píšem knihy, pomáham začiatočníkom v Linuxe, tak ako pomáhali mne. Mám rád šachy a ďalšie ťahové stratégie, melodickú hudbu (Iron Maiden, Nightwish, Liquid Boogie Roll...), ťažké scifi a tak ďalej. Zaujímam sa o politiku, históriu, náboženstvá a filozofie, ktoré tu nikto nepozná a v neposlednom čase blogujem a uverejňujem svoje názory. Obľúbené myšlienky: "Smejte sa nám, že sme iní, my sa vám smejeme, že ste všetci rovnakí" a "Každý náboženský fanatik tvrdí, že zachraňuje životy. Len polpercento z nich chodí darovať krv." "
                    Zdroj: http://elven.blog.root.cz/2008/12/22/battle-for-wesnoth-the-three-elves/
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 02:31
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      Zdravím priatelia :-)

                      Vidím, že ani po nezmerne dlhom čase sa tu veľa nezmenilo :-)

                      Ozaj poznate tento vtip? Na začiatok vysvetlím, že violisti su považovaný (a často krát aj sú) za skrachovaných huslistov :-)

                      Zomrie kňaz a aj violista. Pri nebeskej bráne ich zastaví Sv. Peter.
                      Pozrie do papierov a vyhlási.
                      "Kňaz do pekla, a violista do neba !".
                      Na to sa kňaz ohradí, "moment, to musí byť nejaký omyl, veď celý život som slúžil Bohu, ja predsa nemôžem ísť do pekla ?!"
                      Na to zas Peter odpovie.
                      "Vieš ono je to takto. Keď máš ty kázeň, všetci spia, ale keď má on sólo, všetci sa modlia..."
                      :-D
                      • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 03:33
                        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                        Ked uz sa tu pisu vtipy, tak tiez jeden pridam (stary, ale dobry):

                        Cestuje slovenska hokejova reprezentacie po zapase autobusom na hotel a samozrejme, maju dopravnu nehodu a vsetci su mrtvi. Objavia sa odrazu pred svatym Petrom a ten sa ich pyta: "Co ste robili, ked ste zili?"
                        Oni zborovo odpovedia: "Boli sme hokejisti."
                        Sv. Peter: "Vsetci hokejisti patria do pekla!"
                        Tak sa uz smutne zacnu odoberat, ked tu zrazu za nimi sv. Peter vola: "Nie je medzi vami Marcel Hossa?"
                        Marel vykukne z radu a sv. Peter mu hovori: "Ty mozes ist do neba, ty nie si hokejista".

                        (meno mozete zamenit za lubovolneho reprezentanta z terajsieho vyberu)
                        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                        • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 03:37
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          Pápež zomrie pri autonehode. Predstúpi pred sv. Petra a do kolonky povolanie napíše pápež.

                          Svätý Peter nevie, čo to je, a tak sa ide poradiť s Ježišom. Ten sa chytí za hlavu a povie: "No vida, ten rybársky spolok čo som založil pred 2000 rokmi stále existuje!"

                          (áno, OFF TOPIC. Btw aký je vlastne topic?)
                          • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 09:38
                            Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
                            rybar chyti zlatu rybku a ta mu vravi:
                            - rybar, ked ma pustis, splnim ti dve zelania
                            rybar na to:
                            - hovno, hovno zlata rybka, zelania su vzdy tri! Kde si? Preco su to dve hovna?
                            • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 11:34
                              Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                              Dedko lezi na smrtelnej posteli a pyta sa. Je tu babka ???
                              Babka odpoveda: hej hej detko sm tu !!!
                              D: a su tu aj deti???
                              B: ano aj deti su tu !!!
                              D: a su tu aj vnucence ???
                              B: ano vseci sme tu vedla teba !!!!
                              D: Tak potom na keru pi@u sa svieti na chodbe ???? :-D
                              • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 13:02
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                Na pohrebisko spadne malé športové lietadlo. Zatiaľ našli 300 mŕtvych...
                                • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 13:08
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  to je pekne, ale uz ste mimo temu.
    • Re: Eset NOD32 na Linux 22.04.2011 | 18:40
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj. Pokúsim sa Ta naviesť na inú diaľnicu, ako túto často krát opakovanú frázu o potrebnosti "antivíru" pod Linux desktopom ...

      Pozri sa na to cez uhol pohľadu hackerov, t.j. častokrát veľmi výrazných osobností s obrovským talentom, ktorí sa rozhodli snívať svoj sen a do krajnosti doviesť prastarú myšlienku, že všetko je iba KÓD. Win prostredie je úžasné, je ako manna nebeská, zoslaná na Zem aby sa ľudský um (hacker) zabával a niekedy aj zbohatol (to je už iná kapitola). Veď práve veľká zraniteľnosť Win prostredia ti umožňuje postaviť si v Linuxe vlastný sandbox v podobe WINE, a tam, v pohode inteligentne testovať, experimentovať, učiť sa a chápať, ako vlastne funguje to čudo, s mystickým názvom "Win vírus" a prečo je tak potrebná znalosť tech. angličtiny. Takto podobne sa aj v reálnom svete v laboratóriach firiem, produkujúcich antivírové soft. riešenia aj skúma reálny win. vírus (malware). Má to výhodu, že keď sa ti niečo znepáči a pod. vymažeš obsah toho tvojho WINE (sandboxíku) a ideš znova ...

      Existujú aj open-source projekty, ktoré si môžeš pohodlne vyskúšať, bez potencialneho ohrozenia tvojho linuxového PC, pre začiatok ti doporučujem slávny: Zero Wine: Malware Behavior Analysis
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Eset NOD32 na Linux 24.04.2011 | 14:49
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ste ako male deti. LOCK.