Piano, Keyboard

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.05.2011 | 22:55
Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
zdar! vedeli by ste mi poradit nejaku aplikaciu simulujucu hudobny keyboard, piano v podstate? skusal som uz dve, no obe fungovali na principe asi takom, ze by trebalo mat cez JACK pripojeny mix, alebo co. Ja by som potreboval jednoduchy audio vystup do sluchadiel a reproduktorov. vopred vdaka!
Strongest community ever. Linux_
    • Re: Piano, Keyboard 10.05.2011 | 10:12
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Myslím že pod Linuxom nenájdeš len také malé programíky ako sú pre Win, na hranie, tie by si mal v pohode spustiť pod Wine.

      Pod Linuxom potrebuješ niečo ako virtuálnu klávsnicu a k tomu softvérový syntetizátor. Na prepojenie vstupov a výstupov prevdepodobne zvukový systém Jack. Pokiaľ sa chceš muzike venovať, tak by som ti odporučil muzikantské distro, kde je toto všetko poriešené ako napríklad toto.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Piano, Keyboard 10.05.2011 | 11:36
        Avatar lemmy papyrus a inkoust  Používateľ
        VMPK uz stiahnuty mam, ako aj JACK:) ale vdaka za ten syntetizator..vedel by si mi blizsie vysvetlit co to je?
        Strongest community ever. Linux_
        • Re: Piano, Keyboard 10.05.2011 | 18:00
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          1.) Virtuálna klávsnica slúžy len na napodobenie skutočných klávesou.

          2.) Syntetizátor slúži k prevod MIDI na zvuk.

          3.) O prepojenie vstupov a výstupov sa stará Jack.

          Zosúladiť to nieje až taká sranda, pre človeka, ktorý nevie o čo ide, ja som to kedysi len skúšal, spomienky mlhavé.

          Preto odporúčam spolu s Vlasatým Ubuntu Studio, kde nastavenie vstupov výstupov sú poriešené, plus ako bonus tam máš realtime jadro, čo je dosť dôležité pre výkyvy v latencií.

          Pokiaľ ale chceš skúšať sám, tak syntetizátor môžeš použiť ten, čo písal Vlasatý, alebo ja, prípadne úplne iný, to už záleží od porovnania kvality, čo by asi lepšie posúdil nejaký odborník na muziku pod Linuxiom. A naštuduj si prepájanie vstupov a výstupov v Jacku, prípadne si stiahni nejaké grafické udelátko, ako napr. QJackCtl.

          U mňa sa viac už nebúchaš, musel by som to znovu testovať u seba :)
          Ale pokiaľ narazíš na nejaký konkrétny problém, tak to poriešime.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Piano, Keyboard 10.05.2011 | 13:33
      WlaSaTy   Návštevník
      Ono je skôr otázkou čo si pod pojmom "aplikácia simulujúca hudobný keyboard" predstavuješ.

      Pokiaľ máš nejaké klávesy pripojiteĺné cez MIDI alebo usb port, tak nepotrebuješ aplikáciu ktorá ju simuluje (ajtak si neviem predstaviť ako sa hrá na počítačovej klávesnici qwerty/z). Pokiaľ chceš prehrať noty vo formáte midi (aký generujú klávesy), tak môžem odporučiť napríklad timidity++ ktorá má obvykle lepší zvuk ako nejaký lacný synťák. Pokiaľ chceš pracovať s notovým zápisom, tak si môžeš pozrieť napríklad The Rosegarden MIDI Sequencer.

      Ale, ak sa Ti nechce riešiť napríklad prestavenie prepojenia aplikácie s midi komposerom aj jack zvukovým servrom, tak sa môźeš pozrieť po nejakom hotovom rieění. Myslím že sa ešte stále udrźiava Ubuntu Studio ktoré by to malo mať všetko v sebe.