Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.06.2011 | 12:34
Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
Ahojte. :-) V Linuxe mám pomerne málo skúseností s prevodom videa. Programy mencoder a ffmpeg toho dokážu fakt veľa, ale ešte ich neviem efektívne využívať z terminálu, tak som sa, kým sa to postupne nenaučím, poohliadol po nejakých GUI pre tieto programy. Zaujíma ma prevod videa hlavne pre mobilné zariadenia. Zatiaľ sa mi najviac osvedčil HandBrake, a na prevod niekoľkých DivX xúborov na 1 DVD DeVeDe Aký program, spôsob alebo GUI používate vy na prevod videa?
http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
    • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 04.06.2011 | 12:59
      Avatar mmatko   Používateľ
      • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 04.06.2011 | 15:06
        Avatar Grawp   Používateľ
        jj, vynikajúci program.
        • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 04.06.2011 | 16:43
          Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
          Vyskúšal som ho a musím uznať, že je naozaj dobrý. Len sem-tam sa pri prehrávaní skonvertovaného videa objavia artefakty v obraze, ale to za vinu programu nedávam, to viem, že to je normálne. To robilo aj kamošovi na prehrávači Archos (to je nejaké čudo z Kanady). Len by ma zaujímalo, či je nejakým spôsobom možné vytvoriť dajme tomu viac kľúčových snímkov, alebo nejakým iným spôsobom minimalizovať ten jav artefaktov v obraze.
          http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
          • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 04.06.2011 | 23:29
            Peter S.   Návštevník
            No ja používam avidemux na videa do blackberry - prekoduvavam ich na 16 fps, takže moja idea je menej snímkov za sekundu aby to ten mobil stíhal.

            Taktiež kodujem na presnú veľkosť displeja -ale to asi každý...
    • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 04.06.2011 | 16:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Ja osobne žiaden. Môj telefón je antidiskriminačný.

      Ale na poslednom install feste bola táto téma pekne rozobraná.
      • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 04.06.2011 | 19:57
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 12.06.2011 | 16:30
          Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
          Díky, ten materiál sa ešte zíde. :-)
          http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
    • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 04.06.2011 | 19:26
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      najlepsuie s cim som sa doteraz stretol ARISTA TRANSCODER
      da sa integrovat priamo do nautilusa, + na stranke je mnozstvo predpripravenych presetov na mobilne telefony a ine zariadenia
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 05.06.2011 | 10:25
      Avatar chatpall   Používateľ
      Mobile media converter
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Aký program/GUI používate na konvertovanie videa pre mobilné zariadenia? 06.06.2011 | 21:42
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      WinFF a mas tam gui pre ffmpeg pre linux ;)
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))