konverzia videa do jmpeg
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Neviem či ešte existuje strihový program čo nedopočíta kľúčový obrázok na presne danú pozíciu. Ale, vzhľadom na výkon súčasných strojov si môžeš urobiť virtuálku s niečim starším ak trváš na znížení kvality. To bude rozumnejšie, ako rozbiť celú mašinu cez jeden starý program.
To by vysvetlovalo tvoje vysvetlenie ohľadne lingvistickej modifikácie.
Alternatívou k video formátu prvej generácie je len novšia generácia ktorá Ti nevyhovuje kôli jedno sekundovému záseku. Ale, môžeš vyskúšať niečo príbuzné, teda MPEG-PES. Obidva formáty sa používali pri masteringu VideoCD, ale tá kvalita bola horšia ako z VHS. Takže, ...
Takže máš na výber. Buď sa dohodneš s vývojármi na doprogramovaní danej funkcionality (môže to stáť peniaze), alebo vyskúšaš iný produkt ktorý to vie. Poprípade si naprogramuješ vlastný video editor.
Ale, to nastavenie key frames myslíš ako aby mu to pri rekompresii pridalo kľúčové snímky pred strihom?
Ak sa z nejakého pevne známeho a daného streamu vyberá presný časový úsek, tak by som pozrel ktoré nástroje (ffmpeg, mplayer) to zvládnu cez command line aby to bolo možné zautomatizovať.
A ak sa jedná o výstrih náhodných sekvencií, tak by som skúsil aj iné video editory. Žijeme v novom miléniu a pochybujem že by nebol k dispozícii nejaký strihový program čo si dopočíta kľúčový obrázok tam kde je to potrebné.
Mne išlo obvykle len o korektný pomer strán a výsledné rozlíšenie. Ale, to som už zahodil odkedy mám k dispozícii ARM 1GHz s inštrukciami NEON. To mi zvládne bez problémov aj pri derivátoch MPEG4 SD bez dodatočnej akcelerácie. A tá akcelerácia mi ešte nezlzhala, teda až do momentu keď som prehrával stream cez CIFS.
PS: a k tej rekompresii. Určite si spomenieš na nejaký CAM Rip s zlým pomerom strán ktorý niekto prerobil do korektného rozlíšenia, ale za cenu dodatočného sprznenia kvality obrazu.