konverzia videa do jmpeg
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Bola vydaná verzia 4.0 modelovacieho a renderovaciehho nástroja Blender. Veľké množstvo zmien bolo zapracované hlavne v renderovacom backende Cycles, Vylepšenia v rozhraní sa týkajú hlavne animácie. Minimálna verzia OpenGL pre toto vydanie je 4.3.
Zdroj: blender.org
Nová verzia linuxového jadra prináša lepšie zabezpečenie pre procesory Intel a širšiu podporu hardvéru.
Zdroj: 9to5Linux
Bola vydaná verzia 3.12 programovacieho jazyka Python. Medzi novinkami nájdeme napríklad flexibilnejšie parsovanie f-stringov, subinterpretery s vlastným GIL, alebo rôzne optimalizácie. Viacej informácii nájdete v zozname noviniek.
Zdroj: python.org
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Neviem či ešte existuje strihový program čo nedopočíta kľúčový obrázok na presne danú pozíciu. Ale, vzhľadom na výkon súčasných strojov si môžeš urobiť virtuálku s niečim starším ak trváš na znížení kvality. To bude rozumnejšie, ako rozbiť celú mašinu cez jeden starý program.
To by vysvetlovalo tvoje vysvetlenie ohľadne lingvistickej modifikácie.
Alternatívou k video formátu prvej generácie je len novšia generácia ktorá Ti nevyhovuje kôli jedno sekundovému záseku. Ale, môžeš vyskúšať niečo príbuzné, teda MPEG-PES. Obidva formáty sa používali pri masteringu VideoCD, ale tá kvalita bola horšia ako z VHS. Takže, ...
Takže máš na výber. Buď sa dohodneš s vývojármi na doprogramovaní danej funkcionality (môže to stáť peniaze), alebo vyskúšaš iný produkt ktorý to vie. Poprípade si naprogramuješ vlastný video editor.
Ale, to nastavenie key frames myslíš ako aby mu to pri rekompresii pridalo kľúčové snímky pred strihom?
Ak sa z nejakého pevne známeho a daného streamu vyberá presný časový úsek, tak by som pozrel ktoré nástroje (ffmpeg, mplayer) to zvládnu cez command line aby to bolo možné zautomatizovať.
A ak sa jedná o výstrih náhodných sekvencií, tak by som skúsil aj iné video editory. Žijeme v novom miléniu a pochybujem že by nebol k dispozícii nejaký strihový program čo si dopočíta kľúčový obrázok tam kde je to potrebné.
Mne išlo obvykle len o korektný pomer strán a výsledné rozlíšenie. Ale, to som už zahodil odkedy mám k dispozícii ARM 1GHz s inštrukciami NEON. To mi zvládne bez problémov aj pri derivátoch MPEG4 SD bez dodatočnej akcelerácie. A tá akcelerácia mi ešte nezlzhala, teda až do momentu keď som prehrával stream cez CIFS.
PS: a k tej rekompresii. Určite si spomenieš na nejaký CAM Rip s zlým pomerom strán ktorý niekto prerobil do korektného rozlíšenia, ale za cenu dodatočného sprznenia kvality obrazu.